Atraskite naujus skonius ir jų derinius

Užkandžiai iš sūrio turi bent du nenurungiamus privalumus. Šis produktas ilgai galioja, tad gali ganėtinai ilgai stovėti šaldytuve, o apsipirkę iš anksto ne tik sutaupysite laiko, bet ir turėsite galimybę pasidairyti patrauklesnių kainų. Taip mažiau išleisite jūsų jau pamėgtiems sūrio produktams ir tuo pačiu galėsite drąsiau eksperimentuoti atrasdami naujus skonius ar įsigydami tuos produktus, kuriems galbūt nenorėjote išlaidauti.

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pastebi: lietuviai pirkėjai mėgsta pasilepinti ir atrasti naujus skonius, tad jų krepšeliuose atsiduria ne tik tradiciniai, bet ir išskirtinesni sūriai.

„Nors fermentinis sūris kol kas yra dažniausias pirkėjų pasirinkimas, atsiranda vis daugiau į gastronominius eksperimentus linkusių vartotojų, kurie domisi gurmaniškais sūriais ir ieško įvairesnių skonių: atranda ožkos, avies, prancūziškus sūrius. Atsižvelgdami į pirkėjų susidomėjimą, visuomet stengiamės užtikrinti ne tik platų jų pamėgtų produktų pasirinkimą, bet ir patrauklias kainas, leidžiančias pirkėjams drąsiau atrasti gurmaniškas naujoves“, – sako V. Budrienė.

Nesibaigiantiems eksperimentams – sūrio spurgytės

Skirtingų rūšių sūrių padėklas su džemais ar sūrio užtepėlės, patiektos su šviežiai pjaustytomis daržovėmis, skrudinta duonele ar duonos lazdelėmis – kai trūksta laiko suktis virtuvėje ar nesinori sukti galvos, kuo šį kartą nudžiuginti svečius, su šiais užkandžiais niekuomet neprašausite.

Vis tik jei reikėtų išrinkti vieną vienintelį užkandį, kuriam neatsispirtų net patys išrankiausi, nė kiek neabejojame – šios sūrio spurgytės tikrai susižertų visus laurus. Auksaspalvė traški plutelė, apgobusi minkštutėlį, burnoje kone tirpstantį sūrį nepaliks abejingų, tad iš karto gaminkite daugiau, nei planavote. Nespėsite apsižvalgyti, o lėkštė bus tuštutėlė!

Nors spurgas esame įpratę valgyti kaip saldų desertą, sūrio spurgytės kardinaliai pakeis jūsų įsitikinimus ir atvers visiškai naują skonių pasaulį. Pikantiško mėlynojo pelėsinio sūrio skonio, subtilios rikotos sūrio, o gal aštresnės su jelapenu? Atraskite savo mėgstamiausias!

Skanių spurgyčių paslaptis – tinkamos proporcijos. Lengvai besilydinantis fermentinis sūris turėtų sudaryti maždaug 2/3 dalis, o kitas jūsų pasirinktas sūris – maždaug 1/3 dalį. Pavyzdžiui, spurgoms jums reikės 150 gramų fermentinio ir 50 gramų kietojo ar pelėsinio sūrio. Nebijokite eksperimentuoti ir tarpusavyje maišyti skirtingas sūrių rūšis bei skonius, spurgytes gardinkite įvairiais priedais – aštriais ar pikantiškais prieskoniais pagal savo skonį. Pateikite su skirtingomis uogienėmis ar jogurtiniais padažais.

Reikės:

250 gramų fermentinio sūrio
100-120 gramų kreminio sūrio (ar jūsų pasirinko kito sūrio)
4 vidutinių kiaušinių
2 stiklinių džiuvėsėlių
Druskos, maltų juodųjų pipirų
Kitų prieskonių pasirinktinai
Aliejaus kepimui

Inde sumaišykite fermentinį ir jūsų pasirinktą sūrį, pagardinkite druska bei maltais juodaisiais pipirais, kitais priedais (pavyzdžiui, smulkintu česnaku ar jelapenu). Atskirame inde išplakite kiaušinius. Džiuvėsėlius pagardinkite norimais prieskoniais.

Sudrėkinkite rankas ir iš sūrio tešlos suformuokite nedideles, maždaug kąsnio dydžio spurgytes. Jas pavoliokite kiaušinio plakinyje ir džiūvėsiuose, pakartodami kelis kartus. Turėtų susidaryti pakankamai tvirta plutelė, kad išsilydęs sūris neištekėtų.

Paruoštas sūrio spurgeles virkite įkaitintame aliejuje iki kol apskrus, nusausinkite popieriniu rankšluosčiu riebalų perteklių ir patiekite vienas ar su pasirinktu padažu.

Projektas „Sumanaus taupymo planas“