Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki" komunikacijos vadovė, pastebi, kad lietuviai apsiperka vis atsakingiau ir bent kelioms dienoms į priekį, o į pirkinių krepšelius krauna sveikatai palankesnius produktus.

„Pirkėjai vis labiau vertina saldžiąsias bulves, moliūgus ir kitas maistingas daržoves. Pastebime, kad į parduotuves pirkėjai keliauja su produktų sąrašu, peržiūri savaitinius kainų leidinius, domisi nuolaidų pasiūlymais. Mes, savo ruožtu, ir toliau rūpinamės jų poreikiais, imamės sutaupyti padėsiančių veiksmų. Todėl kiekvieną savaitę kruopščiai atrenkame labiausiai pirkėjų pamėgtas prekes ir pritaikome joms žemiausias kainas", – sako V. Budrienė.

Būdų sutaupyti yra ne vienas, o geriausia – kai jie vienas kitą papildo. Tad kai savaitiniai kainų leidiniai jau peržvelgti, parduotuvėje pravers ir šie patarimai:

1. Palyginkite kilogramo ir litro kainas

Nors visos sviesto pakuotės gali kainuoti ir atrodyti panašiai, jų svoris kartais skiriasi – už vieno gamintojo 180 gramų sviesto sumokėsite tiek pat, kiek kainuotų kito gamintojo 200 gramų. Ta pati gudrybė galioja daugumai prekių – pienui, kruopoms, buitinės chemijos prekėms ar net kūdikių sauskelnėms. Tad kitą kartą palyginkite ne pakuočių, o vienetų, kilogramo ir litro kainas – jos visada būna nurodytos prekybos tinklų kainų etiketėse.

2. Sveriami produktai paprastai kainuoja pigiau, nei pakuotėse

Nepermokėkite už iš anksto supakuotą patogumą. Kai ranka siekia link jau susmulkintų, tarkuotų, supjaustytų griežinėliais ir porcijomis pasvertų produktų, prisiminkite, kad patogumas gali kainuoti. Kai kuriais atvejais – kone dvigubai daugiau. Tad kitą kartą rinkitės nesmulkinto sūrio pakuotę, sveriamus riešutus, vaisius ir daržoves. Jeigu sveriamiems produktams naudosite ir savo daugkartinius maišelius, tai bus ir taupus, ir tvarus sprendimas.

3. Neaplenkite šaldiklių

Daugelis pirkėjų nė nežvillgteli į šaldiklių skyrių manydami, kad čia pilna perdirbto ir nesveiko maisto. Tačiau čia taip pat galite rasti uogų, vaisių, daržovių, grybų bei kitų maistingų produktų. Be to, jie tinkami vartoti ženkliai ilgiau, lyginant su šviežiais. Tad nebereikės išmesti nespėto suvartoti maisto, o tai reiškia, kad ir išleisite mažiau.

4. Įmantrius produktus keiskite taupesniais

Piemenėlių pyragui reikia Vorčesterio padažo, o žuvienei – šafrano? Žvelgdami į receptą, kuriam pagaminti reikia vos šaukšto kokio nors jums neįprasto prabangaus ingrediento, pakeiskite jį jau turimu panašiu. Tai padės ne tik sutaupyti parduotuvėje, bet ir sumažinti netvarką virtuvės spintelėse. Vietoje šafrano galbūt tiks kur kas universalesnė cibržolė?

5. Atkreipkite dėmesį į prekybos tinklų privačius prekės ženklus

Privatūs prekybos tinklų prekės ženklai dažnai siūlo aukštą kokybę už itin patrauklią kainą. Tad jeigu mėgstamam varškės sūreliui akcija netaikoma, puiki proga išbandyti nebrangią, bet ne mažiau kokybišką alternatyvą – privačius prekės ženklus.

Projektas „Sumanaus taupymo planas“