Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje buvo minima socialinių darbuotojų diena, todėl, kaip ir praėjusiais metais, kviečiame susipažinti su ypatingai atsidavusiais šios profesijos atstovais ir iš jų pačių lūpų išgirsti, kaip socialiniai darbuotojai, atsigręždami į įvairius sunkumus patiriantį asmenį, šeimas jau eilę metų keičia jų gyvenimus.

Apie sunkumus patiriantiems žmonėms pagalbos ranką pasiruošusius ištiesti socialinius darbuotojus dažniausiai girdime ne tiek jau daug. Paklausta, ar buvo sunku pasirinkti tokią ne visiems įprastą veiklos kryptį, laidos pašnekovė, Vilniaus Antakalnio atvirojo jaunimo centro „Žalianamis“ jaunimo darbuotoja Brigita Baškevičiūtė šypsosi: pasirinkimas nebuvo sudėtingas, nes viskas susidėliojo natūraliai – paauglystėje lankytos neformalaus ugdymo veiklos padėjo suprasti, kuria kryptimi gyvenime norėtųsi eiti.

Tuo tarpu kitas laidos pašnekovas – Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialinio centro darbuotojas programoje „Tranzitas“ ir „Mobilaus kiemo“ koordinatorius Michailas Arefjevas – tikina apsisprendęs nelengvai. Prieš tai ieškojęs savęs kitose veiklos srityse bei moksluose, socialinį darbą atrado studijų, praktikos ir savanorystės metu jau brandžiame amžiuje.

Kaip atrodo socialinio darbuotojo kasdienybė, su kokiais iššūkiais bei džiaugsmais tenka susidurti kasdieniame darbe, kviečiame žiūrėti videoreportaže.


komentarai