Projektas „Rinkis gyvenimą“ skirs didelį dėmesį ankstyvajai priklausomybių, taip pat savižudybių prevencijai, didins visuomenės narių sąmoningumą, pilietiškumą ir atsparumą. Iniciatyva taip pat siekiama analizuoti Lietuvoje egzistuojančias socialines problemas, aiškintis to priežastis ir ištakas bei didinti žmonių informuotumą, ką vienu ar kitu atveju daryti, kur ir kokios pagalbos ieškoti.

Neseniai Vilniaus universiteto tyrėjai paskelbė, kad nuo Nepriklausomybės atgavimo iki 2016 metų Lietuvoje nusižudė apie 35 tūkst gyventojų. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pagal savižudybių statistiką atrodome prasčiausiai Europoje: Lietuvoje nusižudo du kartus daugiau žmonių nei Europos vidurkis.

Iki šiol Lietuvoje dažnas nežino, kaip padėti artimoje aplinkoje esančiam asmeniui, kuris užsimena apie savižudybę ar jau yra bandęs nusižudyti. Be to, ir patiems emocinėje krizėje atsidūrusiems asmenims trūksta informacijos apie pagalbą, kurią gali gauti. Šalyje neretai nuskamba ir istorijos, kai po nelaimių mokyklose ar kitose bendruomenėse nežinoma, kaip elgtis - čia išryškėja žinių bei informacijos stoka ne tik tarp moksleivių, jų tėvų, bet ir tarp švietimo įstaigų darbuotojų. Mažesniuose šalies regionuose pastebimas ir emocinę pagalbą teikiančių specialistų trūkumas.

Dar viena opi šalies problema – alkoholio vartojimas. Įvairių pasaulio organizacijų esame įvardijami kaip viena daugiausiai geriančių tautų. Tyrimai rodo, kad iš visų Europos šalių alkoholio vartojimo problema Lietuvoje stipriausiai liečia ir nepilnamečius – iki 13 m. pirmą kartą Lietuvoje prisigeria net 20 proc. paauglių, kai Europos vidurkis - 9 proc. Be to, specialistai pastebi, kad beveik visi smurtiniai nusikaltimai padaromi nuo alkoholio apsvaigusių žmonių.

Tokie prasti su rizikos veiksniais susiję rodikliai siejami su psichologinio raštingumo stoka – visuomenės nariai nesugeba susidoroti su esminiais gyvenimo pokyčiais, iššūkiais, pavyzdžiui, netektimi, darbo praradimu, išsiskyrimu su partneriu ir t.t., nežino kur ieškoti pagalbos. Šalyje vis dar egzistuoja ir stigmos, kurios dažnam krizės ištiktam asmeniui užkerta kelią ieškoti išeičių ir pagalbos.