A. Vaupšo ūkis įkurtas vaizdingoje Smilgevičių dvaro vietoje, skaičiuojančioje daugiau nei 100 metų. Dar nuo sovietinių laikų išlikusius kolūkio pastatus naujam gyvenimui prikėlęs ūkininkas juos visus išnaudoja daržovių ir grūdinių kultūrų ūkio darbams.

„Šitą pastatą nupirkom beveik visiškai nugriautą, ir po truputį atsistatėm. Pradžia buvo rauginti kopūstai, paskui – burokėliai ir visa kita“, – kalba A. Vaupšas.

Kornelijos Jasiūnaitės nuotr. Kornelijos Jasiūnaitės nuotr..

Įdomu tai, kad A. Vaupšas burokėlius verda be vandens ir nieko kito – juos jis supakuoja į maišelius ir verda garuose, 120o temperatūroje. Ūkininkas pabrėžia, kad svarbiausia daržovėse išlaikyti visus vitaminus – tuo dirbdamas jis ir vadovaujasi.

Rūpintis didžiuliu ūkiu A. Vaupšui padeda 70 nuolatinių darbuotojų. Sunkesniu darbymečiu ūkininkas pasisamdo ir papildomų darbuotojų. Vis dėlto, karantino metu darbuotojų paieška ūkininkui tapo skaudžia tema.

Kornelijos Jasiūnaitės nuotr. Kornelijos Jasiūnaitės nuotr..

„Tai į darbą beveik niekas nėjo. Nenorėjo, tai buvome priversti iš Danijos parsivežti kopūstų kombainą, kuris pagelbėjo, ir nusirinkom kopūstus. Žmonių labai trūko, visi gavo paramas, ir nieks į darbą nėjo. Kam čia eit, jei gauna pinigų“, – karantino iššūkius prisimena A. Vaupšas.

Kornelijos Jasiūnaitės nuotr. Kornelijos Jasiūnaitės nuotr..

Tačiau būta ir teigiamų pokyčių. Štai, užsidarius maitinimo vietoms, pakito vartotojų įpročiai – daugybė žmonių dažniau maistą gaminosi patys. O tai reiškia, kad ir ūkininko produkcija buvo perkama aktyviau.

Kornelijos Jasiūnaitės nuotr. Kornelijos Jasiūnaitės nuotr..

„Visi žmonės maitinosi „Maximoj“. Visi tuos virtus ir žalius burokėlius pirko, ir tą žalią kopūstą, agurkus. Anksčiau eidavo į kavines, restoranus, o dabar dvi žiemos, sakykim, taip buvo, kad viską nusiperki iš „Maximos“, ir gaminiesi pats“, – pastebi ūkininkas.

Ūkininko A. Vaupšo ir „Maximos“ partnerystė trunka jau daugiau nei dvidešimt metų.

Kornelijos Jasiūnaitės nuotr. Kornelijos Jasiūnaitės nuotr..

„Didžiuojamės mūsų ilgamete partneryste su rinktiniais Lietuvos ūkiais, kurių derlių siūlome savo pirkėjams. Pastebime, kad žmonės pastaruoju metu ypač didelį dėmesį skiria sveikai mitybai, todėl prioritetą skiria kokybiškai Lietuvos ūkininkų produkcijai. Mūsų parduotuvėse daržovių asortimentą praturtinantys lietuviški burokėliai yra ne tik pirkėjų jau pamėgtos, bet ir daug maistinės vertės turinčios daržovės. Be to, jų panaudojimo būdų randasi vis daugiau, taip šis produktas tampa įkvėpimu pačioms netikėčiausioms kulinarinėms idėjoms“, – sako Ernesta Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.Savo užaugintomis daržovėmis vyras mėgaujasi ir pats – jis net sutiko pasidalinti asmeniniu šaltibarščių receptu.

Šaltibarščiai Šaltibarščiai. Šaltinis: Shutterstock

Paėmus dar žalius burokėlius, juos reikia sutarkuoti, pakaitinti ant sviesto keptuvėje. Gerai apkepus, burokėlių nereikia net virti – gerai apkeptas burokėlis įgauna specifinį gerą skonį. Tokius burokėlius ūkininkas siūlo dėti iškart į šaltibarščius, pridedant įprastų ingredientų – rūgštaus pieno, grietinėlės, kiaušinių.