Login 2021

Karščiausios Login 2021 naujienos

Pirmoji pamoka – atiduokite dalykus, kurių jums nereikia.

„Žmonės turi didelę praradimo baimę, – sakė A. Kajackaitė. – Tai reiškia, kad mes labai nenorime prarasti dalykų. Pagalvokite apie savo gyvenimą, galbūt laikotės kažkokio darbo, kurio iš tikro nenorite laikytis, gal turite partnerį, kurio nenorite, gal turite suknelę pasikabinę spintoje, bet nedrįstate išmesti.“

Pranešėja apibendrino, kad žmonės yra linkę prisirišti prie dalykų, kuriuos turi ir jų praradimą vertina daug labiau nei naujų dalykų gavimą.

„Pavyzdžiui, jei prarasiu 100 eurų man skaudės daug labiau nei gavus 100 eurų. Nors tai yra tas pats 100 eurų, bet praradimas yra daug stipresnis.

Buvo eksperimentas – šokoladas ar puodelis. Matome, kad 50 proc. nori šokolado, 50 proc. puodelio. Kitoje grupėje buvo duotas puodelis iškart, o tada siūlė jį pakeisti į šokoladą. Tada žmonės jau nesikeičia (89 proc. sako, kad pasiliks puodelį). Tas pats rezultatas ir tada, kai pirma duoda šokoladą, o po to pasiūlo puodelį“, – pasakojo A. Kajackaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją