Būtinos priemonės

Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pasakojo, kad, analizuojant žūklės prekių sezoniškumą, pastebima, kad žūklės prekių paklausa įprastai išauga gegužės-rugsėjo mėnesiais. O karantino laikotarpiu susidomėjimas žūklės prekėmis taip pat didesnis nei įprastai.

„Mūsų parduotuvėse klientai įsigyja meškeres, rites, valus, jauką, taip pat įvairius žvejybos reikmenų rinkinius. Dažnai specializuotą žvejybos reikmenų parduotuvę nėra taip paprasta rasti, todėl klientai vertina galimybę įsigyti žvejybai reikalingų priemonių mūsų parduotuvėse įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose jiems patogiose vietose. Žvejybos reikmenų pasirinkimas mūsų parduotuvėse ypač praverčia sumanius pažvejoti neplanuotai arba ko nors pritrūkus. O kokia žvejyba be skanių užkandžių ir gėrimų, kurių mūsų parduotuvėse apstu“, – šypsojosi pašnekovė.

Vis dėlto pagrindinis įrankis, be kurio neapsieisite – meškerė. Žvejybos asas A. Jakštas rekomenduoja pradėti nuo jos pasirinkimo. „Įsigykite paprastą meškerę su rite, valo atsarga. Turėkite pilną komplektą plūdinei meškerei. Kokias plūdes ir svarelius išsirinkti, patars parduotuvėje. Taip pat turėkite patį paprasčiausią graibštą, jei užkibs kokia didesnė žuvis, bus lengviau ją ištraukti. Jei važiuojate į komercinius tvenkinius, tada jau reikės rimtesnės amunicijos, bet ją dažnai galima išsinuomoti vietoje“, – pasakojo A. Jakštas.

Vieta ir laikas

Kitas žingsnis – vietos pasirinkimas. „Dažniausiai žmonės renkasi tokias vietas, kur patogu prieiti. Nereikia bijoti, kad vieta bus nužvejota. Nereikia vengti atviresnių prieinamų vietų. Jei telkinys yra dažnai lankomas meškeriotojų, tokios vietos bus ir žuvų lankomos, nes jos ten gauna maisto“, – pasakojo pašnekovas.

Žvejyba
Žvejyba. Šaltinis: Shutterstock

Paklaustas, ar yra tikimybė pradedančiajam susižvejoti žuvies vakarienei, A. Jakštas sakė, kad puoselėti vilčių pagauti didelę žuvį, nereikėtų, bet smulkių žuvyčių žuvienei – įmanoma. „Patariu žvejoti tik nuo kranto, nes žvejybos iš laivelio specifika sudėtingesnė. Nepratusiam žmogui bus sunku“, – sakė žvejys.

Anot jo, tam, kad tikimybė pasigauti žuvies būtų didesnė, svarbu pasirinkti tinkamą paros metą. „Artėjant vasarai, visą dieną žuvis nėra aktyvi, todėl geriausia žvejoti anksti ryte. Nuo to laiko, kai saulė pakyla, bent 3-4 valandas žuvis bus aktyvi. Vakarinis žuvies aktyvumas būna trumpas – 1-2 valandos iki nusileidžiant saulei. Kita vertus, jei diena debesuota ir su lietučiu truputį, žuvis gali būti aktyvi ir visą dieną“ , – pasakojo pašnekovas.

Kai turi įrangą, išsirinkai vietą, laiką, pats metas pagalvoti apie pagalbą. „Geriau, kad šalia būtų patyręs žmogaus, kuris pamokys taisyklingai užmesti meškerę ir padės išvengti klaidų. Pati pagrindinė taisyklė – mokėti laiku atleisti valą. Valas yra prispaudžiamas pirštu, o metant reikia pagauti tinkamą momentą, kada jį atleisti. Kita dažna klaida – gylio nustatymas. Daugumai žuvų reikia, kad masalas būtų arba ant dugno, arba šalia jo. Šitą būtina gana tiksliai nustatyti. Be to, reikia pasirinkti nepernelyg storą valą, nes storo valo žuvys bijo“, – žvejybos subtilybes pasakojo A. Jakštas.

Jis taip pat pataria žvejojant netriukšmauti, nes garsas vandeniu sklinda labai gerai ir žuvys greitai gali išsibaidyti.

O ką daryti, jei žuvis nekimba? „Jei nekimba, nereikia net valandos laukti. Pakaitaliojote masalus, gylį, nekimba, eikite į kitą vietą, nes veltui sugaišite visą laiką“, – sakė pašnekovas ir visiems meškeriotojams palinkėjo gerų laimikių.