Pagalba Ukrainai

Bendrovės „Kauno energija“ kieme veikiančiame paramos surinkimo punkte iš pavienių kauniečių ir verslo organizacijų surinktos 28 paletės maisto produktų, medikamentų, higienos priemonių ir kitų būtiniausių daiktų, teigiama savivaldybės pranešime.

„Esame dėkingi kiekvienam, prisidedančiam prie humanitarinės paramos. Ukrainoje likę ir karines atakas išgyvenantys žmonės stokoja elementarių produktų. Šioje situacijoje visi galime prisidėti savaip pagal galimybes, ir bet kokia pagalba yra ypatingos vertės, todėl ir toliau nesustosime ją rinkę“, – teigė Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų ir operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Pasak jo, šiomis dienomis Ukrainą pasiekęs vilkikas pilnas savivaldybės, kauniečių ir socialiai atsakingo verslo organizacijų paaukotų trūkstamų daiktų – negendančių maisto produktų bei gėrimų, tvarsliavos, įvairių medicininių reikmenų, higienos priemonių tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Surinktos 28 paletės produktų, kurių prašė Charkivo atstovai.

Jau pirmosiomis kovo savaitėmis iš Kauno 6 autobusai su humanitarine siunta sėkmingai pasiekė Lucko miestą. Ukrainos žiniasklaidos kanaluose pasirodė fotografijos ir kauniečiams adresuota padėka. Per tą laiką savivaldybės įmonė „Kauno autobusai“ techniškai sutvarkė ir ilgai kelionei paruošė dar 4 autobusus. Visi šie ilgus metus Kauno gatvėmis riedėję „Solariai“ liko Ukrainoje drauge su nuvežtais kroviniais.

Nuolatinis paramos rinkimo punktas Kaune veikia Vilijampolėje, Raudondvario plente esančiame bendrovės „Kauno energija“ kieme.

Dauguma kauniečių pagalbą teikia savais kanalais, stengdamiesi pristatyti humanitarines siuntas tiesiai į karštuosius taškus – kariams, teritorinės gynybos pajėgoms, gydymo įstaigoms ir vis didesnį nepriteklių patiriantiems gyventojams. Tuo metu Kauno savivaldybė nuo pat Rusijos karinės invazijos pradžios bendradarbiauja su miestais-partneriais Ukrainoje – Charkivu, Lucku bei Lvivo sritimi, stengdamasi atliepti jų išsakytus poreikius.

„Kaune daugybė geradarių pasiskirstę į grupeles dirba, kad padėtų karo niokojamai mūsų broliškai tautai. Ne tik renkama parama iš gyventojų ar įmonių, bet ir savo rankomis gaminamos plokštės šarvinėms liemenėms, rūpinamasi kitokia būtina ekipuote Ukrainos kariams. Toks vieningas kauniečių veikimas dėl bendro tikslo parodo, kad mūsų miesto žmonės tikrai neabejingi karą išgyvenančių ukrainiečių skausmui“, – sako Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Šiuo metu Ukrainai labiausiai reikia maisto kūdikiams, vaikams ir suaugusiems (renkami ilgo galiojimo produktai), taip pat – sauskelnių ir higienos priemonių, šiltų, tvarkingų, nedėvėtų drabužių bei avalynės. Reikia ir tvarsliavos, vaistų, medikamentų (tai priimama tik iš farmacijos įmonių). Reikia gerai veikiančios buitinės technikos, virtuvės įrangos, įvairių baldų, čiužinių, patalynės, rankšluosčių.

Ukrainiečiams renkamos paramos sąrašas nuolat atnaujinamas internete. Pasirinkus iš pateikiamo sąrašo konkrečius produktus ar jų grupę, juos prašoma pristatyti tik kruopščiai supakuotus. Aukojant šiltus rūbus ar avalynę, ant pakuočių reikia nurodyti dydžius, primena savivaldybės atstovai.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją