Trys miestai, trys menininkai ir trys galimybės neatpažįstamai pakeisti mažųjų Lietuvos kampelių įvaizdį. „Telia“ projekto „Nuspalvink vasaros miestus“ dalyviai užsimaukšlina respiratorius, čiumpa dažus ir imasi realių darbų.

DELFI Kelionių ambasadorius, žurnalistas Orijus Gasanovas kartu su gatvės menininku Dmitrijumi „Dimart“ Borodinu patraukė į šiaurės rytus – Anykščius, kur stovi pastatas, tapęs vienu iš projekto favoritų.

Kaip gi jiems sekėsi? Žiūrėkite reportaže!

Menininko D. Borodino DELFI Kelionių ambasadorius teiravosi apie darbo subtilybes.

„Pradžioje sunku įsibėgėti, bet kai apima įkvėpimas, laiko imi nebeskaičiuoti. Gali be sustojimo piešti valandų valandas“, – sakė D. Borodinas.

DIMART darbai
© Asmeninis albumas
DIMART darbai

Žvelgdamas į vieno iš projekto nugalėtojų – Anykščių daugiabučio – sienas, menininkas svarstė, kad geriausia piešinį susieti su tuo, kas matoma aplink daugiabutį – gražus ir miestiečių mylimas parkas.

„Svarbiausia yra pastato ryšys su aplinka. Šiuo metu pastatas geriausiai matomas iš parko, tad būtų idealu piešinį susieti būtent su juo“, – kalbėjo menininkas.

O ka ant pastato norėtų išvysti miesto gyventojai?

„Galėtų nupaišyti linksmą anykštėną! Reikia daugiau pozityvo visiems“, – Orijui pasakojo linksmai nusiteikusi miestelio gyventoja.

Favoritu projekte tapusiame pastate veikia kirpykla, o štai joje dirbanti meistrė sako visu šimtu procentų palaikanti idėją pagražinti aplinką. Sako, visų svarbiausia, kad piešinys būtų gražus.

Gatvėje sutikti anykštėnai taip pat spėliojo, ką netrukus išvys. Vieni juokavo, galbūt tai bus galiūnas Halkas? Kiti spėjo, galbūt šis tas susijusio su mūsų antrąja „religija“ – krepšiniu? O gal istoriniai motyvai?

„Linkiu, kad piešinį pamiltų visi Anykščiai“, – sakė Orijaus gatvėje prakalbinta mergina.

Pats Dmitrijus sako jau turįs minčių, kas galėtų papuošti pastato fasadą.

„Galbūt tai bus lietuviški ornamentai, o gal – personažai, gyvūnai. Viena moteris pageidavo, kad išpieščiau ne tik fasadą, bet ir apipavidalinčiau balkonus. Kad bendras vaizdas būtų geresnis“, – sakė D. Borodinas ir pridūrė, kad menas padarys mūsų gyvenimą gražesnį ir geresnį.

„O ir mes patys būsime geresni“, – pokalbį baigė menininkas.

DIMART darbai
© Asmeninis albumas
DIMART darbai

Apie pastatą, kurį netrukus puoš D. Borodino kūryba:

Anykščiuose unikalių vietų netrūksta – čia galite rasti Laimės žiburį, labiausiai lankomą akmenį Lietuvoje ir vienintelį medžių lajų taką Rytų Europoje.

Dėmesio verti objektai kasmet į Anykščius pritraukia išskirtinai daug ramaus poilsio ieškančių turistų, kurie nepraleidžia progos apsilankyti ir moderniame Anykščių kultūros centre. Stikliniame pastate eksponuojami meno mėgėjų darbai, rengiamos parodos ir įvairūs projektai.

Šalia šios meno mekos stovi eilinis daugiabutis, tačiau jis yra nepaprastoje Anykščių vietoje – nuo pat 1965 metų iš M. Valančiaus gatvės jo fasadas žvelgia į centrinį miesto parką. Judrioje miesto vietoje esantį namą pastebi poilsiaujantys turistai ir pro šalį keliaujantys anykštėnai – papuoštas tikrai pakeltų jiems ūpą!


www.DELFI.lt
6