Jei mintyse jau dėliojate visų dovanų pakavimui reikalingų priemonių sąrašą, giliai įkvėpkite ir atsipalaiduokite – papildomų išlaidų neprireiks sumaniai panaudojus tai, ką rasite savo namuose ir tiesiog gamtoje. Pravers viskas – nuo užsilikusių stiklainiukų iki popierinių pirkinių maišiukų, kuriuos dekoruoti galite kankorėžiais, samanomis ar kalėdinę nuotaiką kuriančiomis ryškiaspalvėmis šermukšnių uogomis.

Šiais metais šaunia dovanų pakavimo idėja siūlo pasinaudoti ir prekybos tinklas „Iki“, artėjant Kalėdoms savo pirkėjus ir vėl kviesiantis įsigyti šventiniais motyvais puoštus popierinius pirkinių maišelius. Juos panaudosite ne tik produktams iš parduotuvės parsinešti, bet ir dovanoms supakuoti.

„Prieš porą metų pirmą kartą įgyvendinta iniciatyva sulaukė tikrai didelio mūsų pirkėjų dėmesio, tad tęsdami gražią tradiciją rinktis tvaresnes ir gamtai draugiškesnes dovanų pakavimo idėjas, įsigyti riboto leidimo maišelių pakviesime ir šiemet. Įsigijus maišelį, nebereiks pirkti dovanoms vynioti skirto popieriaus, o puošnūs maišeliai nedulkės stalčiuje“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

5 idėjos, kaip dailiai supakuoti dovanas be dovanų pakavimo popieriaus

Namuose tikrai turite spintose ir spintelėse užsigulėjusių skarelių, staltiesių, rankšluosčių (gal net su nėriniais?) ar net drabužių, kuriuos sukarpius į reikiamo dydžio skiauteles, galima pasigaminti išties originaliai atrodančias dovanų pakuotes. Spalvingas ar vienspalves, šilkines, o gal drobines – jūsų fantazijos reikalas. Tereikės gražiai suvynioti dovaną ir dekoruoti – tam puikiai tiks džiovintos ar natūralios gėlės.

Net ir į paprasčiausią rudo ar balto popieriaus lapą supakuota dovana atrodys tikrai išskirtinai puošniai, jei įdėsite šiek tiek pastangų – perrišite dailiu kaspinėliu ir dekoruosite miško gėrybėmis, džiovintomis apelsinų skiltelėmis ar rankų darbo džiovintų gėlių puokštele, kurios įpakavimui panaudoti galėsite tą patį popierių.

Dovanų dekoravimui puikiai tinka ir gyvos gėlės – net supakuota į paprastą popierinį maišelį (tinka tie, kurie skirti sumuštiniams; jų būna parduotuvėse pirkti supakuotų) dovana sužibs visai kitomis spalvomis. Tereikia pieštuku ant maišelio nupiešti vazą ir permatoma lipnia juostele priklijuoti mažą puokštelę.

Artimiesiems šiais metais nusprendėte dovanoti pačių gamintus gardėsius? Įpakavimui panaudokite namuose užsilikusius stiklainiukus. Juos nudažę ir papuošę natūraliomis miško dekoracijomis, į vidų galėsite sudėti kone bet ką – pavyzdžiui, pačių virtas uogienes ar džemus. Puikiai tiks ir arbatai ar saldainiams suberti.

Jei šiais metais Kalėdų senelis planuoja būti dosnus ir po eglute palikti pinigų, tradicinį vokelį keiskite į originalesnę pakuotę. Susuktą dovaną paslėpkite tarp Kalėdomis kvepiančių ingredientų – stiklainėlyje dailiai nugulusių džiovintų apelsinų, cinamono lazdelių ir riešutų. O gal kažkam šioje gardžiai atrodančioje dovanoje pavyks surasti ir aksominiame maišelyje pasislėpusį žiedą?

Šaltinis
Temos
Projektas „Nuo sumanių IKI išradingų Kalėdų“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)