Matematika – tai ne tik pliki skaičiai ar sausa sudėtis, dalyba ir daugyba. Skaičiai, formulės mus supa visur, jei tik žinome, kaip tai pamatyti ir panaudoti. Vilniaus Žemynos gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Aistė Ignatavičienė paruošė nuotolinę pamoką, kurioje bando atsakyti į klausimą, ar matematika yra mūsų gyvenimo dalis.

Ar gali matematika būti įdomi, lengva ir naudinga? Žinoma, taip. Ir tai jums nuotolinėje pamokoje atskleidžia mokytoja A. Ignatavičienė.

Dalis iš mūsų mokykloje nesupranta, kodėl taip svarbu matematikos pamokos. Matematika nėra vien veiksmų atlikimas. Matematikos veiksmai praverčia visą likusį gyvenimą, jei tik išmokstame juos gerai įvaldyti ir įžvelgti, kur galime panaudoti.

Matematikos mokytoja kviečia apsidairyti aplink ir įprastiniame pasaulyje įžvelgti matematikos privalumus. Planuodami kelionę, savo išlaidas, gamindami valgį kur bebūtume ir kuo užsiimtume, susiduriame su matematikos veiksmais.

Įsivaizduokite, kad sutikote žmogų, kuris laiką jums sako ne valandomis, o sekundėmis. Ar suskaičiuotumėte, kiek jums laiko liko iki pamokų, jei iki jų liko 9000 sekundžių?

Žaismingai pasitelkusi berniuko Luko istoriją mokytoja keliauja per įvairius klausimus, kuriuos padės išsiaiškinti matematiniai veiksmai.

Kiek kartų per parą laikrodžio rodyklės yra statmenos viena kitai? Nežinote? Matematikos mokytoja A. Ignatavičienė jums padės tai lengvai išsiaiškinti.

Mokykloje svarbu ne tik gerai praleistas laikas, bet ir pažymų vidurkis. Mokytoja padeda išmokti paskaičiuoti, dėl kokių pažymių jums reikėtų pasistengti, kad gautumėte norimą pažymių vidurkį.
Nuotolinėje pamokoje mokytoja pasidalins su jumis viena užduotimi, kur galėsite išbandyti savo jėgas sprendžiant įdomias užduotis.


www.DELFI.lt
3