Ugdymo procesui persikėlus į virtualią erdvę, mokytis namuose galime ne tik matematikos ar fizikos, bet ir praskaidrinti savo laiką naujų rankdarbių kūryba. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro siuvimo profesijos mokytoja Rūta Urbelienė rodo, kaip namuose pasigaminti išskirtinio grožio, Pietryčių Azija dvelkiančios medžiagos.

Nuotolinėje pamokoje mokytoja R. Urbelienė pasakoja, kaip atliekama karštosios batikos technika ir parodo, kaip pasigaminti spalvingas servetėles.

Jei sugalvosite išbandyti šį kūrinį namie, jums reikės audinio, geriausiai lininis ar medvilninis. Prieš dažymą jį reikėtų išskalbti ir išlyginti. Taip pat pasiruoškite anilininių dažų, siūlų, žirklių. Ir, žinoma, elektrinės plytelės bei puodo.

Dažai paruošiami pagal instrukciją. Tam reikės šiek tiek druskos ir acto.

Mokytoja nuotolinės pamokos metu moko, kaip sulankstyti medžiagą, kad iš jos būtų galima pasigaminti gražią servetėlę. Sulanksčius medžiagą, ją reikia stipriai surišti siūlu, kad ji neatsipalaiduotų ir neatsirištų. Nuo to, kiek vietų nuspręsite surišti, priklausys ir galutinis dažytos medžiagos vaizdas.

Prieš dažant servetėles reikia pamerkti į vandenį, kad dažai geriau įsigertų į audinį. Tuomet jas reikia dėti į paruoštą dažų tirpalą. Dažnai įkaitinami ir laikome medžiagą jame nuolat maišant.

Servetėlėms nusidažius, jas ištraukiame iš dažų tirpalo. Vėliau servetėlės dažomos kita spalva, tačiau dažoma tik dalis medžiagos, likusią dalį saugant nuo naujos spalvos dažų. Dažuose medžiagą rekomenduojama laikyti apie pusvalandį.

Pabaigus dažyti servetėles skalaujame tol, kol skalaujant lieka švarus vanduo. Dažams geriau užsitvirtinti jas dar kartą išskalaujame acto tirpale.

Išdžiovinę servetėles jas išvyniokite ir pamatykite, kokį raštą gausite.


www.DELFI.lt
16