Empatiją vieni kitiems skatinanti, socialinę atskirtį mažinti siekianti socialinė iniciatyva „Misija Laplandija“ suvienijo Prezidentės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“, pagrindinį portalą šalyje DELFI ir lietuvišką įmonę NORFA. Būrys vaikų globos namų auklėtinių turės išskirtinę galimybę vykti į Laplandiją, kur susitiks su Kalėdų Seneliu ir iniciatyvos globėja Prezidente Dalia Grybauskaite.

Lėktuvas į Laplandiją kils gruodžio 4 dieną. Tą dieną šimtas globos namuose augančių vaikų, lydimų prezidentės D. Grybauskaitės, susitiks su Kalėdų Seneliu. Prezidentė drauge su globos namų auklėtiniais Kalėdų Seneliui perduos visos Lietuvos vaikų kurtus kalėdinius piešinius ir atvirukus.

Visi vaikai kviečiami prisijungti prie socialinės iniciatyvos čia.

„Daug rašome apie vaikų apsaugos sistemos bėdas, smurtą prieš vaikus ir socialinę atskirtį, taigi puikiai suprantame, kad daliai mažųjų prabanga net kelionė į sostinę Vilnių. Todėl esame laimingi, kad būriui vaikų šios Kalėdos taps nepamirštamomis – dauguma jų pirmą kartą gyvenime skris lėktuvu ir pamatys tikrą Kalėdų Senelį. Dirbdami kartu, galime išpildyti vaikų svajones ir Lietuvą praskaidrinti mažųjų šypsenomis“, – sako DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios gražios „Misija Laplandija“ iniciatyvos. Artėja tikras stebuklų metas – Kalėdos, todėl norisi, kad jis būtų nepamirštamas visiems. Tikime, kad kartu prisidėdami prie šios iniciatyvos leisime kalėdinei nuotaikai dar ilgai gyventi vaikų širdyse, o parsivežti prisiminimai ir įspūdžiai ilgam išliks mažųjų atmintyje“, – teigia UAB „Norfos mažmena“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Kaip vyks konkursas ir kas pateks į lėktuvą

Pagrindinė iniciatyvos priemonė – kūrybinis konkursas, skirtas skatinti vaikų empatiją vieni kitiems, mažinti socialinę atskirtį. Iniciatyva įgyvendinama vaikai-vaikams principu: dalyvis-laimėtojas padovanoja Kalėdas tiems, kuriems likimas buvo mažiau dosnus.

Lietuvos vaikai, burtų keliu laimėję kūrybinį konkursą, gaus teisę padovanoti vaikų globos namų auklėtiniams galimybę skristi pas Kalėdų Senelį į Laplandiją. Į Laplandiją skrendantys vaikai nugabens Kalėdų Seneliui visų konkurse dalyvavusių Lietuvos vaikų piešinius ir atvirukus. Visi dalyviai mainais už savo kilnų prisijungimą prie iniciatyvos sulauks jiems asmeniškai skirto Kalėdų Senelio laiško.

DELFI sukurtame specialiame polapyje visi Lietuvos vaikai kviečiami dalyvauti iniciatyvos konkurse – kurti piešinius ar atvirukus Kalėdų Seneliui. Atvirukai fotografuojami arba iškart kuriami elektroniniu būdu, keliami į polapį, užpildoma dalyvio anketa. Šalia anketos eksponuojamame virtualiame Lietuvos žemėlapyje dalyvis išsirenka vieną apskritį, o tada – konkrečius toje vietovėje veikiančius vaikų globos namus.

Laimėjimo atveju pagrindinis prizas – vienos dienos kelionė į Laplandiją lėktuvu – atitenka ne konkurse dalyvaujančiam vaikui, o vaikams iš dalyvio anketoje pažymėtos vietovės įstaigos. Iš viso pagrindinio prizo laimėtojus nulemia 10 dalyvių anketų. Viena laimėjusi anketa suteikia šansą vykti į kelionę 10-čiai globojamų vaikų ir vienam lydinčiam asmeniui iš dalyvio pažymėtos organizacijos.

Kaip ir minėta, visos šalies globos įstaigos yra matomos konkurso polapyje esančiame specialiame žemėlapyje. Anketos dalyviui, atsiuntus elektroninį atviruko paveiksliuką ir pasirenkant tam tikrą vietovę, žemėlapyje kaskart atsiranda atsinaujinanti vėliavėlė su vietovę jau pasirinkusių dalyvių skaičiumi. Tokiu būdu skleidžiama žinia apie globos įstaigas, jų kiekį šalyje ir geografinį išsidėstymą.

Laimėtojų anketas burtų keliu DELFI tiesioginės transliacijos metu ištraukia LR Prezidentės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai. Laimėtojai skelbiami ir konkurso puslapyje bei atskirame pranešime portale.

Iniciatyvos finalas – gruodžio 4 dieną vyksiantis skrydis lėktuvu į Laplandiją, kur vaikų globos namų globotiniai, lydimi LR Prezidentės, susitiks su Kalėdų Seneliu.

Kaip grįžtamąjį ryšį, kiekvienas DELFI konkurse dalyvavęs vaikas gauna Kalėdų Senelio parašytą jam skirtą laišką iš Laplandijos. Laiškus į Lietuvą parskraidina kalėdinis iniciatyvos lėktuvas.


www.DELFI.lt
15