Jau trečius metus gruodžio pradžioje iš Vilniaus oro uosto į Laplandiją kils lėktuvas su ypatingais keleiviais – vaikais iš finansiškai sunkiau besiverčiančių ar gausių šeimų. Šį kartą Kalėdų stebuklu bus apdovanoti patys gabiausieji ir aukštus rezultatus demonstruojantys regionų meno mokyklų mokiniai. Socialinė iniciatyva „Misija Laplandija“ trečius metus vienija naujienų portalą DELFI, lietuvišką įmonę „Norfa“ ir visus šalies vaikus!

Pernai į Suomiją skraidinusi vaikus iš pavyzdingų, tačiau sunkiau finansiškai besiverčiančių daugiavaikių šeimų, šiemet iniciatyva „Misija Laplandija“ atsigręžė į pačius gabiausius ir aukštus rezultatus demonstruojančius regionų meno mokyklų auklėtinius iš finansiškai sunkiau besiverčiančių šeimų. Jau gruodžio 3 dieną vaikai lips į lėktuvą, kuris juos nuskraidins pas Kalėdų Senelį.

Tačiau dar prieš didįjį susitikimą visi Lietuvos vaikai lapkričio 5 – 25 dienomis kviečiami piešti kalėdinius piešinius arba atvirukus ir juos skirti savo regione gyvenantiems vaikams. Savo kūrinį reikia nufotografuoti arba išsaugoti skaitmeniniu formatu ir įkelti į iniciatyvos polapį adresu: www.delfi.lt/laplandija. Kiekvienas piešinio autorius sulauks ypatingos staigmenos – laiško iš paties Kalėdų Senelio!

„Misija Laplandija“ pildo vaikų svajones: kelionę pas Kalėdų Senelį dovanos patiems gabiausiems
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Pernai kelionė į Laplandiją vaikams iš pavyzdingų, tačiau sunkiau finansiškai besiverčiančių daugiavaikių šeimų, paliko neišdildomą įspūdį. Vaikai ne tik turėjo galimybę pasimatyti su Kalėdų Seneliu, bet ir pasivažinėti rogutėmis, kurias traukė sniego šunys, susipažino su Kalėdų Senelio elniais.

„Daug rašome apie socialines problemas, kalbame apie sunkiai besiverčiančias gausias šeimas, todėl puikiai suprantame, kad didžiajai daliai vaikų iš šių šeimų reikia padėti patikėti, kad svajonės gali pildytis. Todėl esame laimingi, kad būriui mažųjų šios Kalėdos taps nepamirštamomis: jie skris į stebuklingą vietą – Laplandiją, ir pamatys tikrą Kalėdų Senelį. Dirbdami kartu, galime išpildyti vaikų svajones ir Lietuvą praskaidrinti mažųjų šypsenomis“, – sako „Misija Laplandija“ iniciatoriaus naujienų portalo DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

Akimirka iš ankstesnių kelionių į Laplandiją
© DELFI / Šarūnas Mažeika
Akimirka iš ankstesnių kelionių į Laplandiją

Kelionę į Laplandiją jau trečius metus visiškai finansuoja lietuviška bendrovė „Norfa“. Jos vadovas Dainius Dundulis sako, kad, ateinant Kalėdoms, kiekvienas žmogus ir kiekviena įmonė jaučia poreikį prisidėti prie gerovės kūrimo ir padovanoti džiaugsmą.

„Jau trečius metus remiame šia socialinę iniciatyvą ir tikimės, kad kiekviena kelionė tampa vis kokybiškesnė. Ateina Kalėdos ir kiekvienas žmogus, kiekviena įmonė turi prisidėti gerumu. Jau trečius metus „Misija Laplandija“ yra tarsi mūsų užbaigiamasis metų socialinių projektų akordas“, – sako D. Dundulis.

Akimirka iš ankstesnių kelionių į Laplandiją
© DELFI / Šarūnas Mažeika
Akimirka iš ankstesnių kelionių į Laplandiją

Nuo pat socialinės iniciatyvos „Misija Laplandija“ pradžios kartu yra ir transportą susitikimui su Kalėdų Seneliu užtikrina kompanija „Kidy Tour”.

„Misija Laplandija“ jau trečius metus pradžiugins mūsų mažiausiuosius, suteiks nuostabių akimirkų, kurios yra geriausia kalėdinė dovana. Šį kartą Kalėdų stebuklu patikės regionų meno mokyklose besimokantys gabūs vaikai, kurie yra iš finansiškai sunkiau besiverčiančių ar gausių šeimų. Tikime, kad kelionė pas Kalėdų Senelį ir nuostabūs Laplandijos vaizdai paliks neišdildomą įspūdį”, – sako Gvidas Aukštuolis, kompanijos „Kidy Tour”, skraidinančios vaikus į Laplandiją, vadovas.

„Misija Laplandija“ pildo vaikų svajones: kelionę pas Kalėdų Senelį dovanos patiems gabiausiems
© DELFI / Domantas Pipas

Taip pat prie iniciatyvos su ypač svarbia misija jau trečius metus prisideda ir siuntų bendrovė „Itella Logistics". Ji užtikrins, kad kiekvieną vaiką, projektui „Misija Laplandija“ siunčiantį savo piešinį, pasiektų laiškas nuo Kalėdų Senelio. Bendrovės vadovė Rasma Saulė įsitikinusi, kad stebuklu galima vadinti ne tik kelionę į Laplandiją, bet ir žinią iš šio žiemiško krašto.

„Tikiu, kad daugelio mažųjų svajonė per didžiąsias žiemos šventes yra gauti laišką nuo Kalėdų Senelio. Todėl visus, norinčius sulaukti sveikinimo iš Laplandijos, kviečiame siųsti piešinius projektui „Misija Laplandija“, o mes pasirūpinsime, kad laiškai nuo Kalėdų Senelio pasiektų ir pradžiugintų visus piešinius siuntusius vaikučius“, – tikina R. Saulė.

Kviečiame vaikus ir moksleivius prisijungti prie iniciatyvos www.delfi.lt/laplandija

Akimirkos iš ankstesnių kelionių į Laplandiją:


www.DELFI.lt
13