Dar penktadienį Vilniuje įvykusioje dviejų vyrų humanistinėje santuokos ceremonijoje netrūko itin jautrių akimirkų. Kaip anksčiau buvo rašoma portale Delfi, Vitaliaus ir Albino ryšio paliudyti susirinko apie 100 šalies žmonių.

„Mums jau per vėlu. Laikas negailestingas, mudu nejaunėjame ir nebeturime vilties pasinaudoti kada nors galbūt įtvirtintu partnerystės įstatymu. Šis, nors ir simbolinis, santykių įprasminimas mudviejų gyvenimo nepakeis. Mes liksime tokie, kokie buvę. Bet po ceremonijos jaučiamės sustiprėję, parodę, kad nieko nebebijome. Nebebijome būti savimi“, – širdį šventės svečiams atvėrė Vitalius.

Vestuvių akimirka / Erikos Gabalytės nuotr.

Kaip buvo skelbiama portale Delfi, Vitalius ir Albinas kartu išgyveno didelę dalį sovietmečio. Deja, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, didelių pokyčių jų gyvenimo būdui pavojingoje sistemoje vyrai teigė nepamatę – pasistūmėta tik tiek, kad homoseksualūs santykiai nebėra kriminalinis nusikaltimas.

„Mes tik norime parodyti, kad esame lygiai tokie, kaip kiti. Norėtume teisinio mudviejų santykio pripažinimo, kad esame laisvi jausti tai, ką jaučiame, ko per 30 nepriklausomybės metų nepasiekta. Šiai ceremonijai ryžomės iš desperacijos, nes suprantame (matome), kad niekas stipriai nepasikeitė ir, ko gero, greitai nepasikeis“, – kalbėjo Vitalius.

Vestuvių akimirka / Erikos Gabalytės nuotr.

Ceremonijos dalyviai savo parašais liudijo Vitaliaus ir Albino ilgametį ryšį, tačiau prisidėti prie meilės liudijimo gali kiekvienas norintis, interneto pagalba, skelbia portalas gayline.lt. Tą padarė jau tūkstančiai žmonių, norinčių LGBTQ+ poroms padovanoti viltį ir parodyti, kad visi turi teisę mylėti.

Tapti šios meilės liudytojais gyventojai kviečiami skleisdami žinią socialiniuose tinkluose, dedant grotažymę #UzMeile ir pasirašant ant Vitaliaus bei Albino santuokos liudijimo internete, adresu: https://manoteises.lt/peticija/liudiju-meile/.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)