Saugus prieraišumas formuojasi tuo metu, kai tėvai atliepia kūdikio poreikius – jeigu kūdikis verkia, mama prieina, pakelia, myluoja.

Tokį prieraišumo tipą turintys žmonės suaugę gali gerai jaustis ir būdami vieni, ir kartu su partneriu. Santykyje jiems nekyla problemų, kad partneris nesuteikė pakankamai laisvės ar skyrė per mažai dėmesio.

Tuo tarpu nesaugus prieraišumas susiformuoja tada, kai tėvai neskiria pakankamai laiko, dėmesio savo atžalai, spręsdami savo konfliktus ar dėl kitų objektyvių priežasčių.

Susiformavus nesaugiam prieraišumui, individas santykyje nori kontroliuoti situaciją, suderinti, kad gautų pakankamai laisvės, nesijaustų užspaustas kito žmogaus. Šį prieraišumo tipą turintys asmenys gali nenorėti įsipaireigoti dėl neribotos laisvės troškimo arba atvirkščiai – ieško žmogaus tik tam, kad nebūtų vieni, galėtų nusiraminti ir suprasti, kad viskas yra gerai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją