Kelionių tendencijos Lietuvoje

N. Sutkaitytės teigimu, lietuvių atostogų krypčių tendencijos per daug nestebina – mėgstame leisti laiką gamtoje bei mėgautis jos teikiamais malonumais.

„Gamtos objektų ir vaizdingų vietų lankymas, ramus poilsis gamtoje, neretai prie vandens telkinių – jūros, ežero, upių – tai, ko ieško ir ką renkasi lietuviai, tad visai nestebina, kad mėgstamiausia vietinių kelionių kryptis išlieka Klaipėdos apskritis, o pagrindiniu šalies kurortu, kuriame savo ilgąsias metų atostogas labiausiai mėgsta leisti lietuviai – Palanga“, – teigė vietinio turizmo ekspertė.

Anot jos, tenka pastebėti, jog lietuviai gamtoje mėgsta ne tik pasyvų, bet ir aktyvų laisvalaikį.

„Pastebiu, jog ypatingai populiarėja įvairūs žygiai gamtoje, maršrutai, kuriuos lietuviai pasiryžta įveikti – nuo keliolikos iki keliasdešimt kilometrų. Pažintinių takų ir apžvalgos bokštų lankymo bumas taip pat niekur nedingo. Atsidarius naujam apžvalgos bokštui ar atsivėrus naujam, atnaujintam pažintiniam takui, ten kurį laiką rikiuojasi eilės tautiečių, norinčių apsilankyti patiems pirmiesiems ir pasidalinti įspūdžiais su kitais“, – dalijosi N. Sutkaitytė.

Ką renkasi jaunimas?

Nors ir galima manyti, kad jauni žmonės yra labiau linkę pažinti pasaulį ir savo jaunatvišką energiją išnaudoja kelionėms užsienio šalyse bei nėra linkę atostogauti Lietuvoje, N. Sutkaitytės teigimu, poilsiaujančių Lietuvoje ir vykti svetur nusprendžiančių atostogautojų skaičių skirtumai – nėra itin reikšmingi.

„Visgi, matome, kad du trečdaliai jaunimo ilgąsias metines atostogas praleidžia Lietuvoje. Tik kas dešimtas renkasi tolimesnes keliones nei kaimynines užsienio šalis“, – teigė ji.

Anot vietinio turizmo ekspertės, pagrindinė motyvacija jaunimui keliauti Lietuvoje – nedideli atstumai, greitos kelionės bei lengvesnis jų planavimas, lyginant su užsienio šalimis.

„Pastebime, kad jaunesni gyventojai dažniau renkasi aktyvų poilsį, pavyzdžiui, dviračių trasas, pasivaikščiojimo takus, aktyvias pramogas ir kitas fizines veiklas. Taip pat, dažniau linkę keliauti traukiniais, autobusais, dviračiais“, – pastebėjimais dalijosi ji.

Tačiau kaip ir patys žmonės, taip ir jų poreikiai skirtingi. Anot N. Sutkaitytės, kol vieni savo laisvalaikį ir atostogas leidžia aktyviai, pavyzdžiui, plaukia baidarėmis, pramogauja vandenlenčių parkuose ar mėgaujasi naktinio miesto gyvenimu, kiti domisi ramiu poilsiu gamtoje.

„Jau ne pirmi metai kaip Lietuvoje neslūgsta populiarumas apsistoti Miško viešbučiais vadinamuose glampinguose – netradicinėse nakvynės vietose gamtoje, miške, prie vandens, po atviru dangumi įsikūrusiuose nacionaliniuose ar regioniniuose parkuose su visais patogumais, pavyzdžiui, nameliuose medžiuose, kupoluose, tipiuose, jurtose“, – dalijosi ji.

Pasak pašnekovės, tokį poilsį ypatingai mėgsta poros, jaunesni keliautojai arba darbą su poilsiu derinantys poilsiautojai.

Savaitgalio išvykos ir ilgosios atostogos – kada ir kokias kelionių kryptis rinktis?

N. Sutkaitytės teigimu, ilgosioms atostogoms Lietuvoje tautiečiai dažniausiai renkasi pajūrį arba sveikatingumo kurortus, pavyzdžiui, Birštoną ar Druskininkus, kur apstu ne tik pramogų ar lankytinų turizmo objektų, bet ir vietų, bet ir galima atrasti įdomių maitinimo ar nakvynės vietų.

„Pavyzdžiui, Birštone galima apsistoti tūkstantmečio kartai įrengtame viešbutyje „Esė“ arba pasirinkti hobito namelius Birštono kempinge“, – dalijosi ji.

Savaitgalio išvykoms kviečia rinktis regionus.

„Kviesčiau patyrinėti mūsų Lietuvos regionus – kurortines teritorijas kaip Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalina ir kitus Lietuvos miestus bei miestelius. Kviesčiau aplankyti didžiuosius Lietuvos miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą arba pabūti turistu savame mieste. Neretai nepastebime, kiek įvairių veiklų ir pramogų galima atrasti savame mieste“, – teigė pašnekovė, siūlydama nepabijoti susipažinti su savo gyvenamųjų miestų naujienomis.

Atostogų Lietuvoje kainos

Viena iš priežasčių, kodėl Lietuvos jaunimas renkasi keliauti svetur, yra aukštos kainos Lietuvos kurortuose. Anot N. Sutkaitytės, vykdami atostogauti į užsienį, esame linkę kelionę susiplanuoti iš anksto, tačiau keliones Lietuvoje renkamės gan impulsyviai, o tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl išleidžiame daugiau.

„Jau ir atostogas Lietuvoje reikėtų planuotis iš anksto, norint sutaupyti ir būti tikram, jog norima vieta nebus užimta. Aš savo vasaros atostogas Lietuvoje pradėjau planuoti vasario mėnesį, tad man beliko tik laukti ir nepatyriau bereikalingo streso, kurį manau patiria kiekvienas, kai sunku suderinti atostogų poreikius su galimybėmis“, – dalijosi vietinio turizmo ekspertė.

Neringa Sutkaitytė

Anot jos, dar vienas būdas sutaupyti – rinktis mažiau populiarias vietas.

„Lietuvos regionai turi labai daug žavesio, kiekvienas miestas ar miestelis turi ką pasiūlyti keliautojui, tik reikia šiek tiek atlikti namų darbų ir tikiu, kad kelionės įspūdžiai bus ne ką labiau įsiminti už tuos, kur tuo metu galbūt ilsisi visa Lietuva. O ir Lietuva nuostabi tuo, kad turi keturis metų laikus, tad turime puikią galimybę lankytiną vietą pamatyti visais metų laikais ir pastebėsite, kad ji nuolat kinta ir gali pasiūlyti skirtingas patirtis“, – teigė N. Sutkaitytė.

Atostogos Lietuvoje – stiprina ryšį su tėvyne

N. Sutkaitytės teigimu, kelionės ne tik praturtina ir plečia mūsų akiratį, bet ir stiprina ryšį su savu kraštu, leidžia atrasti jo grožį, žmones bei padeda kurti bendruomeniškumą ir kurti santykį.

„Koks tas santykis sukuriamas, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų, ar gebame įžvelgti gerus, pozityvius dalykus, jais dalintis už Lietuvos ribų, ar, visgi, linkę pasiduoti negatyvo ir lyginimo su geriau požiūriu. Bet kokiu atveju, tai, kad galime laisvai keliauti po savą kraštą yra didelė duotybė ir vertybė“, – teigė vietinio turizmo ekspertė N. Sutkaitytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją