Bendrovė „CityBee“ Vilniuje pristatė savo elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą. Iš viso į sostinės gatves išriedėjo 500 el. paspirtukų ir, sako įmonės atstovai, netrukus du ratus turinčias transporto priemones galės išsinuomoti ir kitų miestų gyventojai.

„CityBee“ akcentavo, kad panorus išsinuomoti elektrinį paspirtuką, starto mokestis bus 0,50 euro, o minutės naudojimo kaina – 0,10 euro. Valanda pasivažinėjimo paspirtuku kainuos 6,5 euro.

Pasak „CityBee“ vadovo Luko Ylos, el. paspirtukai užpildo trūkstamą mobilumo mieste grandį ir leidžia žmonėms patogiai įveikti atstumus, kurie per ilgi eiti, bet per trumpi važiuoti automobiliu.

„Tarkime, jei dirbi viename Gedimino pr. gale, o susitikimas suplanuotas kitame, turi įveikti maždaug 2 km atstumą. Pėstute tam prireiktų daugiau nei 20 min. Dviračiu – greičiau, bet suprakaituosi. Su el. paspirtuku šį atstumą be vargo nuriedėsi per maždaug 6 min. Be to, nereikės rūpintis, kur jį pastatyti“, – komentavo L. Yla.

Pabrėžiama, kad paspirtukus bus galima nuomotis tik dienos metu. Vakare jie bus surenkami, vežami įkrauti, o ryte – vėl išdėliojami potencialiose nuomos vietose.

Pasivažinėję paspirtuku vartotojai galės juos palikti bet kurioje, „CityBee“ programėlėje apibrėžtoje, zonoje, kuri kol kas apima visą Vilniaus senamiestį. Naudotojų prašoma paspirtukus palikti tvarkingai, neblokuojant pėsčiųjų ar dviračių takų.

Įmonių grupei „Modus group“ priklausančios bendrovės „CityBee“ elektrinių paspirtukų dalijimosi paslauga šį mėnesį taip pat pradės veikti ir Madride bei Varšuvoje. Iki vasaros Vilniuje pradėjusia veikti paslauga jau galės naudotis Kauno miesto bei Klaipėdos regiono gyventojai ir svečiai


www.DELFI.lt
36