Profesionalėjanti lietuvių grilio kultūra

Grilio meistras pasakoja, kad tradiciškai į čili troškinį dedamas juodasis šokoladas, patiekalui suteikiantis intensyvesnio skonio. Troškiniui V. Amosovas naudoja ketaus puodą – tokį nepridegantį, trimis emalio sluoksniais dengtą indą galima naudoti tiek ant indukcinių, elektrinių bei dujinių viryklių, tiek kepsninėse ar ant laužo.

Tokiais keto puodais ir kita, profesionalia bei lietuvių mėgstama grilio „amunicija“, neseniai pradėjo prekiauti prekybos tinklas „Iki“. Pasak Vaidos Budrienės, „Iki“ komunikacijos vadovės, grilio gerbėjų gretos Lietuvoje sparčiai auga, tad prekybos centras ne tik tiekia aukštos kokybės šviežią maisto produkciją, tačiau šį pavasarį pradėjo prekyba „Kamado Bono“ kepsninėmis bei jų priedais, „Grandfeu“ puodais.

Vaida Budrienė
Vaida Budrienė.

„Lietuviai tampa vis profesionalesniais kepėjais ant grilio, o tam reikalingos kokybiškos priemonės. Nuo šio pavasario „Iki“ prekybos centruose galima rasti „Kamado Bono Picnic“ keramikines kepsnines, idealiai tinkančias iškyloms, sodyboje ar nedidelėje terasoje. Taip pat – kazanus ir ketaus puodus. Būtent pastarieji, ryškiaspalviai „Grandfeu“ ketaus puodai, dabar yra itin madingi bei mėgstami ne tik dėl savo funkcionalumo, ilgaamžiškumo, tačiau ir dėl išvaizdos“, – lietuvių pirkimo tendencijas apibendrina V. Budrienė.

Improvizacija ant griliaus – čili troškinys

Taigi, kol ketaus puodas su aliejumi šyla kepsninėje, V. Amosovas supjausto svogūną, salierą ir česnaką, kuriuos į indą dės pirmuosius.

„Mėgstu improvizuoti, tad receptą galvojau eidamas pro lentynas ir ieškodamas, kuo galiu papildyti troškinį. Kadangi tai intensyvaus skonio patiekalas, jam reikia nemažo kiekio ingredientų“, – pasakoja vyras.

Tokio troškinio jūs dar neragavote: grilio virtuozas Vadimas Amosovas pasakė slaptąjį ingredientą

Daržovėms pakepus aliejuje, į puodą dedamas riebus jautienos faršas. Šis pabarstomas pipirais, cinamonu, raudonėliu, kuminu, druska, česnakų prieskoniais bei jautienos prieskoniais su kardamonu – pastarieji patiekalui suteiks dar daugiau šilumos.

Kai mėsa iškepa, į puodą beriami pomidorai, supjaustyti čili pipirai, habanero padažas, kukurūzai bei pupelės. Viską išmaišius griliaus meistras įmeta keletą juodojo šokolado plytelių ir uždengia puodą – dabar patiekalas troškinsis apie 40 minučių. Prieš patiekiant, V. Amosovas paskrudina čiabatos riekeles, o į puodą įberia sūrį.

Supylus troškinį į dubenėlius, griliaus meistras pagardina patiekalą žolelėmis bei užberia papildomo sūrio. Štai nuostabaus skonio čili troškinys jau ant jūsų stalo.