Su tinklaraščių „Ant medinės lentelės“ bei „Čia Amelija“ įkūrėjomis sutinka ir Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė:

„Pastebime, kad pirkėjai jau kurį laiką palengva ruošiasi šventėms, tačiau ir toliau kviečiame laikytis visų saugaus apsipirkimo rekomendacijų, planuoti pirkinius, apsipirkti su pirkinių sąrašu, vengti nereikalingų kontaktų. Tai ir būdas saugoti save, aplinkinius, ir galimybė taupiai, atsakinga susiplanuoti šventinį meniu“.

Į parduotuvę – tik su sąrašu

Šias tinklaraštininkes sieja vienas svarbus dalykas – abi jau ne vienerius metus socialiniuose tinkluose su savo sekėjais dalinasi įvairiomis idėjomis, kaip maitintis sveikai, planuoti meniu, kad nereiktų išmesti maisto.

„Šiųmetis Velykų meniu mūsų šeimoje jau paruoštas. Prieš įvairias progas jį sudarau likus maždaug dviem savaitėms iki švenčių. Šiuo metu jau žinau, kokius patiekalus gaminsiu ir kokių maisto produktų reikės. Kadangi šiųmečiame meniu vyraus įvairios daržovės, su konkrečiu sąrašu keliausiu į parduotuvę likus keletui dienų iki Velykų“, – dalinasi K Pišniukaitė-Šimkienė.

Pasak jos, produktų sąrašo sudarymas naudingas ne tik prieš šventes, ji jau daugiau nei penkerius metus planuoja kiekvienos savaitės apsipirkimą.

Kristina Pišniukaitė-Šimkienė. (Lina Jushke Photography)
Kristina Pišniukaitė-Šimkienė. (Lina Jushke Photography).

Kita pašnekovė – A. Kuzmarskė – sutinka, kad efektyvus planavimas labai reikalingas, tačiau šiemet iš anksto nesiruošė: „Kadangi Velykas šiemet švęsime namuose tik su vaikais ir vyru, be senelių, pusseserių ir tetų, meniu iš anksto neplanavau. Prieš pandemiją šventinį meniu planuodavome su mama ir seserimis, mat švęsdavome didesniame rate. Tai darydavome likus maždaug dviem savaitėms iki šventės. Pasiskirstydavome, kas gamins desertą, kas užkandžius“.

Patarimai, kurie padės sutaupyti

Moterys vieningai tikina, kad šventiniams patiekalams daug neišleidžia.

„Man svarbu, kad šventinis meniu būtų subalansuotas. Ruošdama meniu stengiuosi, kad tų pačių produktų reiktų keliems patiekalams, kad meniu sudarytų keletas užkandžių, vienas karštas patiekalas ir desertas. Šiemet į meniu stengiausi įtraukti daug daržovių, uogų“, – teigia K. Pišniukaitė-Šimkienė.

Tradicinis apsipirkimas savaitei Kristinos trijų asmenų šeimai kainuoja maždaug 60 eurų, o apsiperkant Velykų savaitei – ji išleido maždaug šimtą eurų.

A. Kuzmarskė taip pat švenčių stalui daug neišleidžia ir dalinasi savo patirtimi: „Maistą namuose gaminti mums įprasta, todėl šventei, kai joje dalyvausime tik namiškiai, maisto reikės tiek pat. Velykinę nuotaiką kursime šventiškai dengdami stalą, žaisdami su margučiais, eidami į lauką pasivaikščioti ir kitais paprastais malonumais. Todėl ir likučių nebus daug daugiau nei įprastai“.

Pašnekovė pastebi, kad norint didesnės valgių įvairovės nei įprastai, galima kiekvieno patiekalo gaminti mažiau ir visada reikia savęs paklausti – „ar tikrai tiek suvalgysime?“

Perka daugiau kiaušinių ir brangesnių produktų

„Iki“ komunikacijos vadovė pastebi, kad pirkėjai per šventes yra linkę eksperimentuoti virtuvėje, išbandyti naujus receptus, ieškoti neįprastų skonių. Pavyzdžiui, vietoje labiausiai įprastomis dienomis perkamos kiaulienos pirkėjai prieš šią šventę į savo krepšelius dedasi antį.

Vaida Budrienė
Vaida Budrienė.

Švenčių dienomis ir prieš jas paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei desertais: pirkėjai į savo krepšelius dedasi daugiau tortų ir kitų saldumynų.

„Per kiekvieną šventinę dieną pirkėjai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių“, – kalba V. Budrienė.

Duomenys rodo, kad kiaušinių pardavimai prieš Velykas išauga beveik 3 kartus. Visgi, be kiaušinių ir jų dažų, pirkėjų krepšeliuose atsiduria kur kas didesni majonezo, silkės bei šviežių daržovių kiekiai.

„Žmonės tradiciškai ant šventinio stalo deda mėsos, žuvies gaminius, mišraines ir salotas. Taip pat gausiau jas ruošia iš šviežių daržovių“, – apie pirkimo tendencijas prie Velykas pasakoja pašnekovė.

Triukai maisto likučių panaudojimui

Planuojant meniu Velykoms ir apsipirkinėjant atsakingai – tikrai galima sutaupyti, tačiau, pasak A. Kuzmarskės, visiškai išvengti likučių neišmetant maisto, yra beveik neįmanoma.

„Likusį maistą visada dedu į atskirus, permatomus indelius. Taip pat maisto produktų nelaikau ilgai ant stalo, kad nepradėtų gesti. Daugumos patiekalų nesumaišyti likučiai dėžutėse išlieka skanūs kitą dieną ir ilgiau. Permatomos dėžutės padeda matyti, kiek ir ko yra šaldytuve“, – pataria pašnekovė.

Sutaupyti galime kiekvienas: garsios tinklaraštininkės dalinasi lengvomis taisyklėmis, kaip paruošti Velykų meniu
Šaltinis: DELFI / Domantas Pipas

Pasak jos, planuojant šventinio savaitgalio meniu, antrą Velykų dieną pietūs ar vakarienė jų namuose bus iš likučių ir nebus suplanuotas naujas patiekalas. Taip moteris bus tikra, kad nereikės nieko išmesti, o maisto tikrai nepritrūks. Jos teigimu, nutikus taip, kad kažko netikėtai pritrūks, visada namie ras produktų, iš kurių bus galima paprastai pagaminti skanų patiekalą: sumaišyti dubenį salotų, išvirti kruopų ar makaronų su įvairiais pagardais.

Kita pašnekovė, K. Pišniukaitė-Šimkienė, taip pat dalinasi idėjomis, kaip panaudoti maisto likučius: „Esu kategoriškai prieš maisto švaistymą, tad likučius po švenčių įtraukiu į kasdienį meniu ir panaudoju pietums ar vakarienei. Taip pat po švenčių galima padaryti „spintelių valymo savaitę“ ir neiti į parduotuvę, taip sunaudojant užsilikusius maisto produktus. Patikėkite, iš likusių produktų gimsta neįprasti maisto patiekalai, kurie, galbūt, taps vieni jūsų mėgstamiausių“.

Tradicijos išlieka net per karantiną

Niekas negalėtų paneigti, kad tradicijos tvirtina šeimą, padeda sukurti jaukią atmosferą ir skatina dar labiau laukti švenčių.

Tinklaraštininkė K. Pišniukaitė-Šimkienė, paminėjus Velykų tradicijas, prisimena firminį mamos patiekalą: „Mano šeimoje nei vienos Velykos neįsivaizduojamos be mamos firminės mišrainės“.

Amelija Kuzmarskė taip pat turi savo šeimos tradicijas, kurias tęs ir šiemet. „Ant Velykų pusryčių stalo dažniausiai mūsų namuose būna naminė kepta raugo duona, paštetas, margučiai. Renkame stipriausią margutį ir valgome virtus kiaušinius su krienais, majonezu. Velykų pietums dažniausiai renkamės kokį nors mėsos patiekalą, kurį paprastai gamina mano mama. O šiemet tuo pasirūpinsiu aš arba mano vyras“, – sako tinklaraštininkė.

Amelija Kuzmarskė
Amelija Kuzmarskė. Šaltinis: Asmeninio archyvo nuotr.

Nors tikslaus Velykų meniu ji dar nesusidėliojo, tačiau vaikai jau nubalsavo dėl deserto – jos jau ne kartą kepto šokoladinio pyrago su gervuogėmis: „Uogų dar turiu iš vasaros derliaus šaldiklyje. O pietums, galbūt, kepsime viščiuką arba virsime plovą kieme ant laužo liepsnos. Gaminimas lauke tampa atskira pramoga visai šeimai: reikia kurti ugnį, atsinešti priemones ir įrankius, prižiūrėti puodą. Būna smagu! Vaikai mėgsta įsitraukti į šį procesą“.

Kiaušinių išmesti nevalia!

Turbūt, nerasime šeimos, kuri Velykoms nemargintų kiaušinių. Šios šventės tradicijos ragina per šventę suvalgyti nors vieną kiaušinį. Deja, dažnai jų prisiruošiame tiek, kad suvalgyti labai sunku.

K. Pišniukaitė-Šimkienė pasakoja, kad šiemet dažys kiaušinius su sūnumi, kurį bandys įtraukti į smagų užsiėmimą: „Kai švęsdavome Velykas pas tėvus, kiaušinių apskritai nedažydavau. Šiemet juos marginsime, tačiau tikrai nepersistengsime. Svarbiausia į šią veiklą įtraukti sūnų. Manau, kad dažysime iki dešimties kiaušinių“.

Kristina patikino, kad jei ir liks nesuvalgytų margučių, jų tikrai neišmes: „Yra begalė receptų, kur kiaušinius galima panaudoti: įvairūs sumuštiniai, skanios salotos“.

Sutaupyti galime kiekvienas: garsios tinklaraštininkės dalinasi lengvomis taisyklėmis, kaip paruošti Velykų meniu
Šaltinis: DELFI / Domantas Pipas

A Kuzmarskė taip pat teigia, kad išmesti nesuvalgytų margučių – nevalia: „Su likusiais virtais kiaušiniais galima sugalvoti daug naujų, skanių patiekalų. Vienas mano mėgstamų – įdaryti kiaušiniai. Taip pat mėgstu visiems žinomą, gal net tradicinę, pikantišką mišrainę su sūriu. Ją ir gaminu tik kartą metuose – po Velykų“.

Pašnekovės dalinasi savo mėgstamais ir jau firminiais tapusiais receptais, kuriuose pagrindinis ingredientas – kiaušiniai.

RECEPTAI:

Įdarytos kiaušinių puselės su Prosciutto traškučiu pagal „Ant medinės lentelės“

Greitai ir lengvai pagaminamas patiekalas, kuris puikiai tiks tiek Velykų stalui, tiek likučių sunaudojimui po švenčių.

Idarytos kiaušinių puselės su prosciutto traškučiu. K. Pišniukaitės-Šimkienės nuotrauka
Idarytos kiaušinių puselės su prosciutto traškučiu. K. Pišniukaitės-Šimkienės nuotrauka.

Ingredientai:

• 6 kiaušinių;
• 1 v. š. majonezo;
• 1 a. š. garstyčių;
• 1 a. š. obuolių acto;
• 1/2 a. š. maltos paprikas;
• druskos, pipirų;
• 2 gabalėlių prosciutto kumpio;
• Daigų

Gaminimo eiga:

• Kietai išvirkite kiaušinius.
• Kiaušinius nulupkite, pjaukite pusiau, atsargiai išimkite trynius.
• Indelyje sumaišykite trynius su majonezu, garstyčiomis, actu, paprika, druska ir pipirais.
• Paruošta trynių mase įdarykite baltymų puseles.
Prosciutto dėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos, kepkite 180 laipsnių orkaitėje 10 minučių. Iškepusį atvėsinkite. Vėstant kumpis taps traškus.
• Į kiekvieną kiaušinio puselę dėkite traškaus Prosciutto gabalėlį ir papuoškite daigais.

Įdaryti kiaušiniai su marinuotais agurkėliais pagal Ameliją

Pikantiškas ir labai lengvai pagaminamas patiekalas, kuris paprastai išeis kiekvienam iš pirmo karto.

Įdaryti kiaušiniai su marinuotais agurkėliais. Amelijos Kuzmarskės nuotrauka
Įdaryti kiaušiniai su marinuotais agurkėliais. Amelijos Kuzmarskės nuotrauka.


Ingredientai:

• 4 kiaušinių;
• 25 g marinuotų mažųjų agurkėlių;
• 1,5 v. š. majonezo;
• 2 a. š. garstyčių;
• druskos, pipirų;
• žalumynų.

Gaminimo eiga:

• Kiaušinius dėkite į verdantį vandenį ir virkite 11 min. Atvėsinkite juos šaltame vandenyje ir nulupkite. Atsargiai perpjaukite pusiau ir išimkite trynius.
• Itin smulkiai supjaustykite marinuotus agurkėlius.
• Dubenyje sumaišykite trynius, majonezą, garstyčias, agurkėlius. Dėkite druskos ir pipirų (pagal skonį). Maišykite iki kreminės konsistencijos.
• Šaukšteliu į kiaušinių baltymus dėkite įdarą. Papuoškite žalumynais.