„Prancūzijoje tokios šventės neturime, bet gyvenant Lietuvoje tiesiog privalome ją švęsti“, – juokiasi mūsų šalyje jau ne vienerius metus gyvenantis ir įmantriausiais desertais pirkėjus stebinantis Thierry Lauvray, prekybos tinklo „Iki“ konditerijos ekspertas.

Pasikalbėti su „Kokybiškas maistas – kokybiškam gyvenimui“ kūrybine komanda T. Lauvray atvyko tikrai ne tuščiomis rankomis: su savimi atsivežė savo mėgstamiausius kepinius –prancūziškų tradicijų įkvėptas gardžias trapios tešlos tartaletes. Anot konditerio, tartaletės – labai universalus pyragas, juk kaskart galima mėgautis vis naujais skoniais: pagrindas gaminamas taip pat, tereikia pasirinkti skirtingus ingredientus įdarui. Tartaletė su obuoliais, juodaisiais serbentais, o gal rabarbarais? – reikia tik šiek tiek fantazijos!

Nors prancūziškiems desertams abejingų tikriausiai nėra, mes, lietuviai, taip pat turime kuo didžiuotis. Paklaustas, kuriuos tradicinius mūsų pyragus T. Lauvray labiausiai mėgsta, konditeris nedvejodamas sako – tai Kuršėnų vyniotinis ir šimtalapis: „Prancūzijoje mes neturime nieko panašaus į Kuršėnų vyniotinį, tad man šis pyragas – tikra naujiena. Vis tik pats skaniausias lietuviškas desertas – tradicinis šimtalapis, kurio pats dar niekada nebandžiau pagaminti“.

Šį savaitgalį ketinantiems kepti pyragus ar norintiems pasilepinti jau iškeptais šviežutėliais kepiniais, konditeris linki nepamiršti, kad desertai ir pyragai simbolizuoja malonumą. O malonumu visuomet reikia dalintis su draugais ir artimaisiais.