Nesuklysime sakydami, kad obuolių pyragas savo gerbėjų turi visame pasaulyje. Nors neretai vadinamas tradiciniu amerikietišku desertu, iš tiesų obuolių pyragas kilęs iš Anglijos. Būtent šioje šalyje buvo rastas seniausias obuolių pyrago receptas, sukurtas prieš daugybę šimtmečių.

Obuolių pyragas – nepabostanti ir nenurungiama desertų klasika. Pagaminti visai nesudėtinga, o ir receptų gausybė tokia plati, kad kone kiekvieną dieną galima mėgautis vis naujais skoniais. Štai austrai didžiuojasi garsiuoju savo obuolių štrudeliu – sluoksniuotoje tešloje keptais prieskoniais gardintais obuoliais. Olandai dievina, kuomet pyragas iš visų pusių padengtas traškia švelnia aukso spalvos tešlos plutele. O desertų virtuozai prancūzai itin daug dėmesio skiria obuolių pyrago pagrindui – jis turi būti trapus, tiesiog tirpstantis burnoje.

Svarbiausia tobulo pyrago paslaptis

Neseniai naujus kulinarinius šedevrus pristatęs prekybos tinklo „Iki“ konditerinis Thierry Lauvray tikina – be obuolių pyrago rudens įsivaizduoti neįmanoma, tad ir šiųmetį jo kurtų desertų asortimentą papildo net du skirtingi obuolių pyragai.

„Kurdamas desertus įkvėpimo semiuosi iš gamtos – desertams naudoju sezoninius vaisius, kurių tarpe be abejonės yra ir obuoliai, – pasakoja T. Lauvray. – Mėgstantiems puresnius pyragus, rekomenduoju paragauti firminio „Iki“ trapios tešlos obuolių pyrago. Jis labai šviežias, kvapnus ir minkštas. O norintiems tikros Prancūziškos klasikos turėtų patikti tartaletė su obuoliais. Jos pagrindą taip pat sudaro trapi tešla, įdaryta obuoliais ir cinamonu, gardinta migdolų drožlėmis.“

Paklaustas, kokia yra svarbiausia tobulo pyrago paslaptis, konditeris šypsosi: tereikia žinoti keletą svarbiausių taisyklių ir gardų obuolių pyragą išsikepti pavyks net ir nemėgstantiems sukiotis virtuvėje.

„Jei norite pasigaminti prancūziškų tradicijų įkvėptą obuolių pyragą, svarbiausia tinkamai paruošti trapią tešlą. Tam, be abejonės, visų pirma reikia aukščiausios kokybės produktų. Svarbu neskubėti, trapiai tešlai skirti pakankamai laiko: sviestą maišyti su cukrumi ir po vieną dėti visus kitus ingredientus – kiaušinio trynį, miltus, kepimo miltelius“, – sako konditerijos ekspertas.

Obuolius pyragui galima rinktis pagal savo skonį, tačiau tikrai neprašausite, jei pasirinksite vidutinio saldumo, turinčius šiek tiek rūgštelės. Tai padės sukurti tobulą skonių balansą.

„Svarbu atkreipti dėmesį ir į pyrago kepimo laiką. Geriau kepti šiek tiek ilgiau ir žemesnėje temperatūroje, nei trumpiau ir aukštesnėje. Standartiškai vieno kilogramo obuolių pyragą reikėtų kepti 165 laipsnių temperatūroje apie 40-60 minučių. Tokiu būdu apatinė pyrago dalis, į kurią subėga obuolių sultys, iškeps tolygiai“, – pasakoja T. Lauvray.

Prancūzas konditeris papasakojo, kaip pasigaminti tobulą trapią tešlą obuolių pyragui
Šaltinis: Organizatorių nuotr.

Trapios tešlos obuolių pyragas

Reikės:

• 2 stiklinių miltų
• 200 gramų sviesto
• 4 šaukštų cukraus
• 1 kiaušinio trynio
• 1 šaukštelio kepimo miltelių
• 6 obuolių
• Šiek tiek cinamono ir vanilinio cukraus

Sviestą išimkite iš šaldytuvo ir leiskite jam šiek tiek pastovėti kambario temperatūroje. Sudėkite jį į gilesnį dubenį ir išsukite su cukrumi. Nuolatos maišydami paeiliui suberkite likusius ingredientus – miltus, kiaušinio trynį, cukrų ir kepimo miltelius. Išminkykite tešlą ir padėkite į šaldytuvą bent pusei valandos.

Obuolius nulupkite ir supjaustykite tolygaus dydžio gabaliukais per daug nesmulkindami, kad kepdami jie neprarastų tekstūros. Supjaustytus obuolius apibarstykite cinamonu bei vaniliniu cukrumi, viską išmaišykite, kad tolygiai pasiskirstytų.

Kepimo formą išklokite kepimo popieriumi, į ją sutarkuokite tešlą ir ant viršaus suberkite obuolius. Jei norite kepti uždaro tipo obuolių pyragą, pagrindui sutarkuokite pusę tešlos, o likusia dalimi apibarstykite obuolius. Kepkite 180 laipsnių orkaitėje apie 40 minučių arba 165 laipsnių orkaitėje maždaug valandą laiko.