Apklausos rodo, kad vos prieš penkmetį į tai, kaip laikomos kiaušinius sudėjusios vištos, atsižvelgdavo tik vienas iš dešimties kiaušinių pirkėjų. Šiai dienai situacija nuteikia kur kas optimistiškiau, mat atsakingai kiaušinius besirenkančių vartotojų yra net tris kartus daugiau.

„Narve uždarytas paukštis negali išskleisti sparnų, negali atsistoti ant žemės, nes visą laiką stovi ant grotų. Bet kokia alternatyva tokiam auginimui gyvūnų atžvilgiu yra gera, tad jeigu mums rūpi gyvūnų gerovė, turėtume tai parodyti savo veiksmais – rinktis ne narvuose laikomų vištų kiaušinius“, – sako Gabrielė Vaitkevičiūtė, „Tušti narvai“ įkūrėja ir vadovė.

Pirkti laimingų vištų kiaušinius ragina ir prekybos tinklas „Iki“, pirmasis iš Lietuvos prekybos centrų nusprendęs atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių kulinarijos centre ruošiamiems patiekalams. Skaičiuojama, kad iki tol jų buvo sunaudojama daugiau kaip 100 tūkst. kilogramų. Dabar visą šį didžiulį kiekį kiaušinių „Iki“ kulinarijos skyriui tiekia ant kraiko laikomų vištų kiaušinių augintojai.

Atpažinti, kurie kiaušiniai buvo išperėti narvuose laikomų vištų, o kuriuos išperėjo laisvai bėgiojančios vištos, galite atidžiai perskaitę pakuotėje nurodytus žymėjimus arba pažvelgę į pačius kiaušinius – ant kiekvieno iš jų turi būti skaičius, nurodantis vištų laikymo būdą:

0 – Ekologiški kiaušiniai.
1 – Laisvai laikomų vištų kiaušiniai.
2 – Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai.
3 – Narvuose laikomų vištų kiaušiniai.

Dalintis
Nuomonės