Į prekybos tinklus braškes iš Anykščių rajone įsikūrusio ūkio tiekiantis Audriaus Juškos ūkio bendrasavininkis Valdemaras Juška pasakoja, kad braškėms auginti pasitelkiamos įvairios modernios technologijos, kad tik pirmosios uogos žmones pasiektų kuo anksčiau.

„Braškes savo ūkyje auginame pagal specialią technologiją, šildomuose šiltnamiuose, kuriuose nepriklausomai nuo oro sąlygų kasdien stengiamės palaikyti 16–18 laipsnių temperatūrą. Nors šiemet spaudė šaltukas ir saulėtais orais nesilepinome, „pavėlavome“ kelias savaites (pernai pirmosios lietuviškos braškės prekybos tinklus pasiekė balandžio 20 d.), visgi, uogos jau sunoko“, – pasakoja ūkininkas.

Pirkėjai įvertino pirmų lietuviškų braškių kainą
Šaltinis: Shutterstock

Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pirmosios vietos ūkininkų užaugintos braškės sulaukia itin daug susidomėjimo ir jų paklausa ženkliai išauga. Tai rodo ir pardavimų duomenys – vos pasirodžius šviežiam derliui, braškės išgraibstomos vos per kelias dienas:

„Džiaugiamės, kad jau pačioje gegužės pradžioje pirkėjams galime pasiūlyti šviežiai skintų, vietos ūkininkų užaugintų braškių. Glaudžiai bendradarbiaujame ir atidžiai renkamės tiekėjus, todėl parduotuves pasiekia šviežios, ką tik nuskintos, aukščiausios kokybės uogos. Braškės kasmet turi savo gerbėjus: pradedant vaikais ar sveikos mitybos gerbėjais, o baigiant tais, kam braškės – tam tikras nostalgiškas pavasario skonis“, – teigia V. Budrienė.

Vaida Budrienė
Vaida Budrienė.

Ar pirmųjų braškių kainos „įkandamos“?

Niekam ne paslaptis, kad didysis braškių sezonas prasidės keik vėliau, kai derlius užaugs lauko braškynuose. Jo pikas – vasaros pirma pusė, o tuomet ir kainos bus gerokai mažesnės.

„Pirmą kartą nuskynėme 130 kg ir uogos iškart iškeliavo į prekybos centrus. Tai, palyginus su pernai tokiu pačiu laiku, mažas kiekis. Visgi, planuojame, kad skinti galėsime kas antrą dieną. Jei orai bus palankūs artimiausias dvi savaites, tada jau galima laukti didžiojo, šiltnamiuose auginamų, braškių derliaus. Per sezoną planuojame užauginti apie 50 tonų braškių“, – pasakoja V. Juška. Iš viso ūkininkas augina vieną hektarą braškių. Pasak jo, šiltnamių ir lauko braškių augintojų derliai prasilenkia: vienoms pasibaigus, po truputį pradeda derėti kitos.

Pirkėjai įvertino pirmų lietuviškų braškių kainą
Šaltinis: Shutterstock

V. Budrienė pastebi, kad nors pirmosios braškės kainuoja 2,99 euro už 200 g, visgi pirkėjai jų labai nori ir negaili sumokėti daugiau nei kainuoja ispaniškos uogos. Tiesa, kaip prognozuoja augintojai ir prekybininkai, braškių kaina mažės su didėjančiu derliumi.

Prekybos centre pakalbinti žmonės sakė, kad šviežių braškių labai laukė ir negailės už jas sumokėti kiek daugiau nei jos kainuos po mėnesio. „Kaina ne tokia ir svarbi, galima sau leisti“, – sakė viena moteris. Kita pašnekovė jai antrino: „Pirmas braškes visada labai smagu paragauti“.

Audriaus Juškos ūkis
Audriaus Juškos ūkis. Šaltinis: DELFI / Laimonas Jankauskas

Kaip užauga pirmosios braškės?

Anykščiuose braškes auginantis ūkininkas pasakoja, kad braškių daigus perka iš Olandijos, jų ūkyje auginamos braškės yra dvimetės ir subrandina net du derlius – pavasarinį ir rudeninį.

„Braškes auginame ant specialių lovių, jos auga natūralioje, sumalto kokoso riešuto kevalo terpėje. Kokosas suteikia palankias augino sąlygas jų šaknims, be to – tai yra natūrali medžiaga“, – kalba ūkio bendrasavininkis.

Pirkėjai įvertino pirmų lietuviškų braškių kainą
Šaltinis: Shutterstock

Paklausus, kuo pirmosios lietuviškos braškės pranašesnės už atkeliaujančias iš svetur, V. Juška sako, kad paragavęs – nesupainios, kur užaugo uogos. Pasak jo, ne mažiau svarbu ir kelionė iš ūkio iki prekybos centro: „Jei mūsų uogos kelių valandų bėgyje gali atsirasti parduotuvėse, užsienyje auginamos uogos atkeliauja po penkių ar daugiau parų“.