Meno kūriniai, džiuginę praeivių akis pačioje Vilniaus širdyje, laukia jūsų balsų. Geriausiai įvertintų darbų autoriai bus apdovanoti, o jų kūriniai papuoš prekybos tinklo „Iki“ medžiaginius maišelius arba daugkartinius puodelius.

Tvarumo idėjos žengia kartu su menu

Tvarumo idėja nėra tik mada. Rinkdamiesi daugkartinius pirkinių maišelius ir puodelius nuo šiol ne tik prisidėsite prie gamtos tausojimo, tačiau galėsite pasigrožėti ir išskirtiniais meno kūriniais.

„Projekto „Menas be stogo“ tikslas – padėti per pandemiją nukentėjusiems menininkams. Karantinas jiems buvo iššūkių ir išbandymų kupinas laikotarpis, todėl šįmet nusprendėme ne tik paremti šį projektą, bet ir patys organizuojame nepriklausomiems menininkams išgarsinti skirtą konkurso tęsinį „menas be stogo atgyja“. Šio projekto komunikacija ir sklaida bei menininkų vardo žinomumo didinimu, atributikos gaminimu bei platinimu pasirūpinsime mes“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Išvysti konkurse dalyvaujančių menininkų darbus ir balsuoti už jums labiausiai patinkančius galima jau dabar. Atrinkti tris geriausius darbus puslapio lankytojams padės ir speciali „Iki“ komisija. Ji savo sutarimu gali paskirstyti 1000 balsų, kurie gali būti skiriami keliems arba vienam menininkui: paskutinę konkurso dieną mėgstamiausiems darbams skirti balsavusiųjų balai bus sumuojami su 1000 „Iki“ komisijos balsų, kurie bus išdalinti autorių darbams.

Daugiausiai dėmesio bei palaikymo sulaukusių kūrėjų darbai papuoš parduotuvėse parduodamus medžiaginius maišelius arba daugkartinius puodelius, o šių meno kūrinių autoriai bus apdovanoti 1000 eurų prizais.

Balsuoti už jums labiausiai patikusius darbus galite iki 2021 m. rugpjūčio 26 dienos. Vienas asmuo už tą patį kūrinį gali balsuoti vieną kartą. Konkurse dalyvaujančių menininkų darbus išvysite www.iki.lt svetainėje esančiame polapyje.

Kviečia balsuoti už gražiausius lietuvių meno kūrinius
Šaltinis: Kąstytis Mačiūnas

Žingsnis švaresnio rytojaus link

Skaičiuojama, kad pasaulyje kas minutę sunaudojama vidutiniškai 2 milijonai plastikinių maišelių ir 7 milijonai vienkartinių puodelių kiekvieną dieną. Prekybos tinklo „Iki“ iniciatyva menininkų kūriniais papuošti medžiaginius maišelius arba daugkartinius puodelius kiekvieną iš mūsų turėtų paskatinti rinktis gamtai draugiškas alternatyvas ir susimąstyti, kaip net ir nedideliais darbais bei apgalvotais pasirinkimais galėtume prisidėti prie taršos mažinimo.

Paprasčiausias sprendimas – rinktis daugkartinio naudojimo maišelius bei puodelius, atkreipti dėmesį į aplinkai draugiškesnes produktų pakuotes. Tokiu paprastu ir daug pastangų nereikalaujančiu būdu kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie plastiko atliekų kiekio mažinimo, kurti tvarkingesnę aplinką aplink save bei rinktis ne tik gamtai, bet ir pačiam sau sveikesnę alternatyvą.

Kviečia balsuoti už gražiausius lietuvių meno kūrinius
Šaltinis: Kąstytis Mačiūnas

3 paprasti būdai, kaip sunaudoti mažiau plastiko

• Keliaudami į parduotuvę nepamirškite pasiimti daugkartinio naudojimo maišelio pirkiniams susidėti. Socialiai atsakinguose prekybos centruose galite įsigyti ir kitų patogių alternatyvų – popierinių maišelių ar specialiai produktams susidėti skirtų dėžučių.

• Pagalvokite apie tai, kiek plastiko kiekvieną kartą atsiduria jūsų pirkinių krepšelyje. Galbūt sveriamas daržoves, vaisius ar kitus produktus galima susidėti į daugkartinio naudojimo maišelius ar jau naudotus plastikinius panaudoti pakartotinai.

• Jei laiką ketinate leisti gamtoje, vietoje vienkartinių plastikinių indų rinkitės gamtai draugiškesnes alternatyvas. Indai bei įrankiai iš medžio – ne tik tvarus, tačiau ir stilingai atrodantis pasirinkimas.