Praktiška ir gražu

Kitokios dovanų pakavimo idėjos, kurias tikrai panaudosite šiais metais
Šaltinis: Shutterstock

Ne visas dovanas verta slėpti. Jei dovanoms renkatės gėrimus ar maisto produktus, jie gražiausiai atrodys atviroje pakuotėje – pintinėje ar medinėje dėžėje. Kompoziciją pradėkite kurti nuo aukščiausių ir didžiausių turimų daiktų. Pirma sudėkite juos, tuomet mažesnius, o pačioje pabaigoje – pačius smulkiausius. Tuščių vietų užpildymui ir dekoravimui pasirinkite natūralias medžiagas.

Kitokios dovanų pakavimo idėjos, kurias tikrai panaudosite šiais metais
Šaltinis: Shutterstock

Labai gražiai atrodys natūralūs produktai iš gamtos: spygliuočių šakos, kankorėžiai, išdžiovinti citrusinių vaisių griežinėliai, cinamono lazdelės ar erškėčio uogos. Pakavimą užbaikite užrišdami subtilų kaspinėlį. Dovana ne tik įspūdingai atrodys, bet ir bus praktiška, juk pakuotę bus galima panaudoti ir ateityje.

Tvaru ir originalu

Vieną iš gražiausių pakavimo idėjų šiais metais pasiūlė prekybos tinklas „Iki“, pristatęs riboto leidimo kasdienius pirkinių maišelius, kuriuos galima antrą kartą panaudoti dovanų pakavime. Šie maišeliai pagaminti iš 50 proc. perdirbto popieriaus, o jų raštai išmarginti aplinkai draugiškais vandens pagrindo dažais. Be to jie papuošti kalėdiniais motyvais, todėl ypatingai gražiai atrodys ir padėti po egle. Kadangi ant šventinio maišelio vyrauja ramios, žemiškos spalvos – ruda ir žalia, prie jo lengvai priderinsite įvairius papuošimus. Panaudoti maišelį dovanų pakavimui galima skirtingais būdais, kelis iš jų jau išbandė ir tinklaraštininkė Amelija Kuzmarskė.

Dovanų pakavimui naudokite ne tik popierių

Kitokios dovanų pakavimo idėjos, kurias tikrai panaudosite šiais metais
Šaltinis: Shutterstock

Esame įpratę dovanas pakuoti į dailius popierinius maišelius, dėžutes ar krepšelius. Tačiau jei šių priemonių namuose neturite, dovanų pakavimui galite panaudoti ir medžiagines skiauteles. Spalvingas ar vienspalves, šilkines, o gal drobines – jūsų fantazijos reikalas. Tereikia dailiai surišti kaspinėlį ir dovana paruošta!

Originalus būdas įteikti dovaną, jos nepakuojant

Kitokios dovanų pakavimo idėjos, kurias tikrai panaudosite šiais metais
Šaltinis: Shutterstock

Ši idėja puikiai tiks, jei dovana skirta žmogui, kuris vertina staigmenas. Taip pat pravers ir tiems, kurie dovanų pakavimą pasiliko paskutinei minutei ir pasirūpinti reikalingomis priemonėmis nespėjo. Jums reikės tik mažų popieriaus lapelių ir rašiklio. Sugalvokite vietą, kurioje paslėpsite dovaną. Ant lapelių užrašykite ar nupieškite užuominas, kurias įminus, paaiškės dovanos vieta. Norėdami sukurti didesnę intrigą, kasdien įteikite tik po vieną užuominą ir darykite tai kelias dienas iš eilės. Tam, kad visas procesas būtų dar malonesnis, palikti mažas staigmenas galite ir užuominų vietose.

Nepriklausomai nuo to, kuria idėja pasinaudosite, šiais metais pakuojant dovanas siūlome daugiau dėmesio skirti tvarumui. Stenkitės procese nenaudoti plastiko, pakeisdami jį popierinėmis ar medinėmis pakuotėmis, kurias būtų galima panaudoti dar kartą, pritaikant buityje. Dekoravimui rinkitės natūralias, gamtoje randamas medžiagas. Tai ko nepanaudojote, neskubėkite išmesti, kitąkart pakuojant visa tai tikrai pravers.