Karališkosios šeimos „maištininkai“ gelbėja ir augina vištas

Prieš kelias savaites CBS transliuotame sensacingame Oprah Winfrey interviu su Meghan Markle ir princu Harry daugeliui pro akis nepraslydo tai, kad garsioji pora demonstravo ne savo 14,5 mln. dolerių vertės dvarą, esantį visai ant jūros kranto, o vištidę!

Nuo karališkosios britų šeimos atsiskyrusi ir tuo didelį skandalą sukėlusi pora pasakojo, kad jų noras yra gyventi normalų, ramų gyvenimą. Tai puikiai iliustravo vištidė, pavadinta „Archie‘s Chick Inn“ (Archie yra jų dvimetis sūnus). Pasirodo, visą būrelį perekšlių jie išgelbėjo iš fabriko ūkio, kur jos buvo auginamos prastomis sąlygomis.

Pasak Meghan Markle, jai labai svarbu gyventi tvariai ir grįžti prie paprastų dalykų, interviu metu ji prasitarė: „Man visuomet svarbu kažką gelbėti“. Su ja sutiko ir Harry, kuris sakė, kad dabar jų šeima yra pilna: du vaikai, du šunys ir pulkelis vištų.

Miestietis, kuris pakeitė požiūrį į kiaušinius

Tušti narvai“ projektų vadovas Tomas Byčkovas sako, kad nors yra miestietis nuo gimimo, tačiau šiandien ne tik gyvena arčiau gamtos, tačiau turi ir kambariokę – vištą, vardu Čypkė.

Kiril Čachovskij nuotr.
Kiril Čachovskij nuotr..

„Tik kelis kartus vaikystėje buvau kaime. Po studijų pasirinkau kelionių ir muzikavimo kelią. 10 metų grojau ir keliavau po pasaulį. Net numyniau su dviračiu iš Lietuvos iki Irano. Visgi, prieš dvejus metus nusprendžiau apsistoti vienoje vietoje. Pasirinkau darbą „Tuščiuose narvuose“, nes keliaudamas susipažinau su meditacijos praktika ir, geriau save pažindamas, supratau, kad man svarbu prasminga veikla. Labai noriu prisidėti prie pozityvių visuomenės pokyčių“, – prisistato vilnietis ir prisipažįsta, kad buvo laikai, kai pats prekybos centre griebdavo pigiausių kiaušinių pakuotę.

„Tušti narvai“ yra ne pelno siekianti gyvūnų apsaugos organizacija, įkurta Vilniuje 2014 metais. Ji priklauso tarptautinei organizacijai „Anima International“, kuri veikia dar 8-iose šalyse. Organizacija savo veiklą vykdo, orientuodamasi į įstatyminius ir institucinius pokyčius, bendradarbiaudami su verslais, padėdama jiems priimti gyvūnams draugiškesnius sprendimus bei informuodami visuomenę.

Kaip Čypkė apsistojo pas Tomą namuose

„Tušti narvai“ projektų vadovas pasakoja, kad Čypkė, kuri laikinai pas jį apsistojo, iki tol buvo laikoma pas ūkininkus.

„Kartą ji šoko nuo laktos ir susilaužė koją. Kadangi dėl patirtos traumos ji nebegalėjo dėti kiaušinių, buvo nuspręsta Čypkę panaudoti kaip mėsą. Ūkininkų sūnus Lukas nusprendė ją išgelbėti ir ėmėsi ją globoti. Jis suorganizavo operaciją ir vištos koja buvo sutvirtinta metaliniu strypeliu. Dabar Čypkė yra sveika ir laiminga“, – dramatišką perekšlės istoriją pasakoja pašnekovas.

Šiandien višta ne tik yra puikiai prižiūrima ir laiką leidžia Tomo namuose, tačiau turi galimybę vaikštinėti bei sliekų ieškoti specialiai pašnekovo kieme sukurtoje „sliekų zonoje“. Visgi, netrukus Čypkė apsigyvens tvarkingame ūkyje, kurio šeimininkams labai svarbi gyvūnų gerovė ir ten, kaip sako pašnekovas, „gyvens su draugais“.

Vištų gerovė rūpi ir verslui

Visgi, pokyčiai, siekiant vištų gerovės, vyksta jau ir Lietuvoje. Nors šiuo metu Lietuvoje net 88,95 proc. visų vištų dedeklių yra laikoma narvuose, kas yra gerokai daugiau nei Europos Sąjungos vidurkis – 47,8 proc., virš 130 Lietuvos įmonių viešai įsipareigojo vėliausiai iki 2025 m. atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių bei jų produkcijos.

„Štai neseniai „Iki“ prekybos centras labai greitai ir principingai, pirmasis iš šalies prekybos tinklų, savo kulinarijos gaminiuose atsisakė naudoti narvuose laikomų vištų kiaušinius. Mums labai svarbu, kad verslas prisideda prie pozityvių pokyčių ir mažina gyvūnų kančią. Bendrovės sprendimas nenaudoti narvuose laikomų vištų kiaušinių kulinarijos gaminiuose yra lyderystės pavyzdys ir parodo, kad teigiami pokyčiai gali įvykti greitai. Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti didieji prekybos centrai“, – sako T. Byčkovas.

Prekybos tinklas skaičiuoja, kad kasmet vien kulinarijos gaminiams sunaudojama daugiau nei 100 tūkst. kilogramų kiaušinių. Būtent visą šį didžiulį kiekį kiaušinių „Iki“ kulinarijos cechui nuo šiol tieks ant kraiko laikomų vištų kiaušinių augintojai.

Visą pokalbį su „Tušti narvai“ projektų vadovu T. Byčkovu ir išsamią Čypkės istoriją pamatysite videoreportaže.