Nors morkų ir svogūnų parduotuvėse rasime visus metus, šviežias jų derlius prasideda kaip tik dabar. Šviežio derliaus morkos bei svogūnai į prekybos tinklo „Iki“ parduotuves praėjusią savaitę atkeliavo iš Šiaulių rajono. Čia lietuviškas daržo gėrybes ne vienerius metu augina ūkininkai Daiva ir Linas Šateikos.

Šiuo metu vieno didžiausių daržininkystės ūkio Lietuvoje istorija prasidėjo 1989 metais. Kaip pasakoja šeimininkai, tuo metu žemės tebuvo 25 hektarai. Šiuo metu ūkininkai džiaugiasi gerokai didesnėmis valdomis ir akimi neaprėpiamomis laukų platybėmis, per metus užauginančiomis kone 13 tūkstančių tonų morkų ir dar 5 tūkstančius tonų svogūnų.

Ūkio agronomas Nerijus Birutis džiaugiasi šiųmečių morkų derliumi ir tikina – ankstyvųjų svogūnų taip pat pakaks, tačiau nepažabojama motina gamta šią vasarą į Lietuvą atnešusi ypatingus karščius, negailestingai smogė į vėlyvųjų svogūnų derlių.

„Šių metų svogūnų derlius bus gerokai mažesnis, nes vasaros karščiai išdegino tikrai nemažus plotus“, – pastebi agronomas ir tikina: esant tokiems karštiems orams nepadeda net ir moderni ūkyje įrengta laistymo įranga.

Nors parduotuvių lentynose galima rasti daržovių iš įvairiausių pasaulio šalių, lietuviškas pirkėja vertina labiausiai. Mūsų žemė pakankamai derlinga, tad morkos ir svogūnai gali augti natūraliomis sąlygomis, ne šiltnamiuose. „Lietuviškos daržovės yra ir švaresnės, mat mūsų klimatas joms augti dėkingesnis – čia orai vėsesni, tad ir kenkėjų yra mažiau“ – priduria N. Birutis.

Visą vasarą auginamos, tręšiamos ir laistomos daržovės parduotuvių lentynas pasiekia liepos pabaigos, rugpjūčio pradžioje. Dalis jų, žinoma, keliauja į sandėlius tam, kad gardžių daržovių nepritrūktume visus metus, iki kito šviežio morkų bei svogūnų derliaus.