Kodėl grilio gerbėjams reikia kazano?

Cukinijų traškučius V. Amosovas gamina kazane – iš ketaus pagamintame puode, kuriame tradiciškai gaminamas plovas, tačiau griliaus meistras teigia, kad jame galima puikiai pasigaminti ir sriubas, troškinius bei aliejuje gruzdintus patiekalus.

Pasak pašnekovo, kazanas – labai reikalingas daiktas, jei dažnai mėgstate mėgautis patiekalais, pagamintais grilyje: „Jame galima gaminti pačius įvairiausius patiekalus: nuo tradicinio plovo, paelijos iki čeburekų ir t.t.“.

„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė sako taip pat pastebinti, kad Lietuvoje sparčiai auganti grilio gerbėjų bendruomenė prekybose centruose ieško ne tik kokybiškų maisto produktų, tačiau ir kepimui skirtų įrankių:

Grilio ekspertas Vadimas Amosovas pasidalino sveikų traškučių receptu: ne viskas, kepama aliejuje, yra blogis

„Vis daugiau lietuvių nori būti profesionalūs kepėjai, o tam reikalingos kokybiškos priemonės. „Iki“ prekybos centruose galima rasti „Kamado Bono Picnic“ keramikines kepsnines, idealiai tinkančias iškyloms, sodyboje ar nedidelėje terasoje. Taip pat – ketaus puodus ar kazanus“.

Gaminame vegetariškus traškučius

Grilio bendruomenei gerai pažįstamas V. Amosovas sako, kad lengvai gali parodyti, ką „nuveikti“ su kazanu. Šį kartą jis pristato greitą, vegetarišką patiekalą.

Į kazaną pripylus saulėgrąžų aliejaus, šis įstatomas į grilių. Šefas perspėja, kad alyvuogių aliejus šiam patiekalui netiks – jo smilkimo temperatūra per žema, todėl šis greitai pradeda degti ir rūkti. V. Amosovo teigimu, žmonės neteisingai įsitikinę, kad viskas, kas kepta aliejuje, yra riebaluota ir nesveika: „Jei patiekalas kepamas aukštoje temperatūroje, produktas greitai apskrunda ir aliejaus į jo vidų beveik nepatenka“.

Grilio ekspertas Vadimas Amosovas pasidalino sveikų traškučių receptu: ne viskas, kepama aliejuje, yra blogis
Šaltinis: Shutterstock

Išplakus keletą kiaušinių, plakinys pagardinamas prieskoniais ir aštriu padažu. Anot V. Amosovo, daržovių patiekalams dažnai reikia suteikti papildomą arba išryškinti jau esamą skonį, tad po ranka visada derėtų turėti mėgstamų prieskonių bei padažų.

Plonai supjaustytos cukinijos apibarstomos pipirais, svanų druska bei česnakų prieskoniais ir juose apvoliojamos, o tada merkiamos į kiaušinių plakinį ir padengiamos miltais.

Aliejui įkaitus iki 170 laipsnių, traškučiai atsargiai dedami į kazaną ir kepami prižiūrint, kad nesuliptų. Traškučiams iškepus, šie dedami ant popierinio rankšluosčio, kuris sugers riebalus. Keptas cukinijas šiek tiek nusausinus, traškučiai apibarstomi sūriu ir patiekiami kartu su sriracha padažu.

Ar kazane kepti vegetariški traškučiai patiko „Delfi“ laidų vedėjai Kornelijai? Apie tai ir daugiau jau ketvirtajame projekto „Kokybiškas maistas – kokybiškam gyvenimui“ videoreportaže.