Stebuklinguoju Kalėdų reikėtų skirti daugiau laiko vienas kitam ir drąsiai pasvajoti apie ateitį – šviesią, džiugią ir atvirą kiekvienam.

Siekdamas atkreipti dėmesį į lyčių lygybę šalyje, „Iki“ įgyvendina socialinį projektą, kuriame mergaites auginantys prekybos tinklo darbuotojai tėčiai su savo dukromis dalijasi gyvenimiškais receptais, skatinančiais toleranciją, drąsų ateities kelio pasirinkimą ir stereotipų naikinimą.

Prie projekto prisijungęs procesų ir duomenų analitikas Jonas Vaitkus augina dvi dukras – septynerių su puse Simoną ir keturmetę Gerdą, tad iššūkių, kaip užauginti savarankiškas, drąsias ir savimi pasitikinčias atžalas tikai netrūksta.

„Visuomenėje dar likę įvairiausių nuostatų ir darbų, kurie yra skirstomi į vyriškus ar moteriškus, tačiau ši atoskyra mažėja. Tikiu, kad kol dvi mano dukros užaugs, jos galės daryti tai, ką norės“, – šypsosi tėtis.

Vaikai mokosi iš juos supančios aplinkos, tad Vaitkų šeimoje nėra vietos stereotipiniam darbų pasidalinimui – čia vyrams, o čia – moterims. Vyras sako, kad šeimoje jie visuomet stengiasi pasidalinti darbais, tad ir virtuvėje sukasi ne tik merginos – tėtis taip pat gamina.

„Kol kas mūsų receptai nesudėtingi. Ateityje, manau, gaminsime daugiau. Ruošdami maistą visada turime atsižvelgti į vaikų norus. Pavyzdžiui, jeigu pridėsime per daug pipirų – paruoštą patiekalą patys ir valgysime“, – sako J. Vaitkus.

Šį kartą kartu su dukromis prie pusryčių stalo stojęs tėtis Jonas nusprendė pagaminti klasikinius savaitgalio ryto patiekalus – gardžią kiaušinienę ir mergaičių itin mėgstamą sveiką vaisių desertą. Kaip šeimynai sekėsi gaminti bendrus pusryčius, kviečiame žiūrėti parengtame video reportaže.