Į jaukią „Šventės sugrįžta“ projekto studiją užsukusi dekoro entuziastė Živilė Kasparavičienė pasakoja šiais metais namus puošianti savo pačios gamintais rankų darbo papuošimais, mat jie – ne tik širdžiai mielesni, bet ir prisideda prie tvarumo idėjų įgyvendinimo.

Dekoro specialistė atskleidžia, kad madingiausia šių Kalėdų spalva – smaragdinė, tad šventinio stalo dekoravimui pasitelkite žalių atspalvių akcentus – staltiesę, padėkliukus. Kurti šventinį įspūdį galite ir medžiaginėmis servetėlėmis, iš kurių išlankstyta eglutė taps pagrindine dekoro puošmena. Dar viena šauni ir lengvai įgyvendinama idėja – iš gamtos gėrybių supintas vainikėlis, kuriam galite panaudoti paparčių lapus, eglės ar kadagių šakeles. Atrodys subtiliai, tačiau išties šventiškai.

Dekoravimo specialistė parodė, kaip paprastai ir neišlaidaujant papuošti švenčių stalą
Šaltinis: Shutterstock

„Tvarumas yra šių metų pagrindinis akcentas, tad Kalėdų dekoracijoms galima naudoti kone viską, ką randame tiesiog gamtoje – kankorėžius, kaštonus, eglių ar kadagių šakeles, samanas ir kitas pačios gamtos dovanojamas gėrybes. Sumaniai dekoracijoms galima panaudoti net ir paprasčiausius popierinius maišelius, iš kurių pasigaminsite nuostabias snaiges ar rankų darbo žaisliukus, kurie tiks ir stalo dekorui, ir eglutės papuošimui“, – sako Ž. Kasparavičienė.

„Šventės sugrįžta“ projekto iniciatorius prekybos tinklas „Iki“ apie tvarumą ragina pagalvoti ne tik puošiant savo namus, bet ir ruošiant Kalėdines dovanas savo artimiesiems. Tad šiais metais pirkėjams siūloma įsigyti riboto leidimo kasdienių pirkinių maišelių, kuriuos galima antrą kartą panaudoti dovanų pakavime. Šie maišeliai pagaminti iš 50 proc. perdirbto popieriaus, o jų raštai išmarginti aplinkai draugiškais vandens pagrindo dažais. Be to jie papuošti kalėdiniais motyvais, todėl ypatingai gražiai atrodys ir padėti po egle.