Prieš ketverius metus, kaip pati Birutė sako, į užtarnautą poilsį išėjo su vienu tikslu – aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį.

„Visą gyvenimą dirbau darželyje su vaikais, todėl judėjimas buvo neatsiejama mano kasdienio gyvenimo dalis. Žinojau, kad išėjus į pensiją, turėsiu labai daug laisvo laiko, tačiau nenorėjau jo praleisti sėdėdama namuose ir žiūrėdama televizorių. Tad įsigijau šiaurietiškas lazdas ir tiesiog pradėjau vaikščioti gamtoje, dalyvauti įvairiuose ėjimo konkursuose ir iššūkiuose“, – pasakoja moteris.

2019 m. per vieną iš #walk15 organizuotų ėjimų iššūkių, Birutė susipažino su šio projekto įkūrėja Vlada Musvydaite, kuri zarasiškę ir paskatino fiksuoti savo nueitus žingsnius specialioje programėlėje.

„Vienų IKI „Ėjimo varžybų“ metu mane užkalbino Vlada. Išgirdusi apie mano pomėgį vaikščioti ir sužinojusi, kiek per dieną laiko skiriu ėjimui, Vlada pasiūlė telefone įsirašyti specialią programėlę ir taip sekti savo pasiekimus“, – prisimena senjorė.

Dabar, Birutė yra nuolatinė #walk15 organizuojamų ėjimo varžybų dalyvė, kurios pasiekimai nelieka nepastebėti.

Birutės žingsnių skaičius išties įspūdingas – daugiau nei 37 milijonai. Pati pašnekovė tikina, kad specialiai stengtis dėl žingsnių nereikia: ėjimas yra įprasta ir kasdienė jos veikla. Vidutiniškai per dieną moteris nužingsniuoja apie 40 tūkst. žingsnių, skirdama tam 6-7 valandas.

„Greičiau pavargstu nieko nedarydama, nei eidama, tad ėjimas man – puikus būdas pailsėti. Gyvenu Zarasuose, šiame mieste kuria kryptimi eisi, vis tiek nukeliausi į mišką. O man gamta labai patinka – eidama grožiuosi medžiais, augalais, fotografuoju, svajoju. Kas gali būti geriau?“, – sako pašnekovė.

Birutė ne tik aktyviai žingsniuoja pati, bet ir yra įkūrusi Zarasų žygiavimo klubą, 4 metus lanko tautinius šokius, yra VšĮ „Bėgimo klubas“ narė bei pavyzdys daugeliui jos miestelio gyventojų.

Birutė Giedraitienė
Birutė Giedraitienė. Šaltinis: Organizacijos nuotr.

„Kiekvienas renkasi, kas jam yra malonu. Man patinka vaikščioti, šokti, organizuoti ir pačiai dalyvauti įvairiose veiklose. Smagu rasti bendraminčių, todėl džiaugiuosi, kad Zarasuose yra žmonių, kuriuos man pavyko „užkrėsti“ ėjimu. Pavyzdžiui, vieni, pradėję nuo ėjimo, dabar jau aktyviai bėgioja. Esu ir aš dalyvavusi 10 km bėgime, bet pasirodė kiek per sunku, tad pagalvojau, kad geriau pasiliksiu prie ėjimo“, – juokiasi moteris.

Iššūkių ir išbandymų nestokojančios Birutės planuose – birželio 19 d. vykstančios IKI „Ėjimo varžybos“ Šiauliuose. „Tikiuosi, kad pavyks rasti ir daugiau bendraminčių bei su jais drauge nuvykti į varžybas“, – sako Birutė.

Sveikatingumo varžybos visiems

IKI „Ėjimo varžybos“ Šiauliuose – tai tradicinės, jau šeštus metus Lietuvoje organizuojamos ėjimo varžybos, skirtos visiems, norintiems išbandyti savo jėgas ėjime bei pažinti Saulės miestą. Kaip pasakoja renginio organizatorė V. Musvydaitė, šių varžybų tikslas – su visa šeima nueiti 15 tūkst. žingsnių, t.y. apie 10,5 km.

„15 tūkst. žingsnių atstumas pasirinktas neatsitiktinai. Ėjimo programėlės pavadinimas #walk15 reiškia 10 tūkstančių žingsnių, kas yra rekomenduojama dienos normą, ir 5 tūkst. – aplinkos pažinimui. Eiti be tikslo nėra labai įdomu, todėl pažinimas yra neatsiejama mūsų organizuojamų varžybų dalis. Dėl šios priežasties parinkti maršrutai išsiskiria įdomiomis vietovėmis ir objektais, ne išimtis ir Šaulių maršrutas“, – sako V. Musvydaitė.

Pašnekovė tikina, kad varžybų metu nueiti visą numatytą atstumą nėra privalu, o negalintys sudalyvauti varžybose, maršrutą galės rasti #walk15 programėlėje ir jį išbandyti bet kurią kitą dieną.

„Mūsų numatytame maršrute bus galima stabtelėti šeimos zonose, kuriose dalyviai galės ne tik pailsėti, bet ir gauti naudingos informacijos apie mitybą, sveiką gyvenseną ir daug kitų patarimų. Nebus skaičiuojamas ir laikas, todėl nesvarbu, kiek nueisite, visi bus apdovanoti prizais. Puiku ir tai, kad maršrutas išliks programėlėje, todėl nepavykus sudalyvauti birželio 19 d. , jį įveikti galima bus bet kuriuo jums patogiu laiku“, – sako V. Musvydaitė.

Pašnekovės teigimu, varžybų idėja paremta ne tik sveikatingumo, bet ir tvarumo skatinimu. Visi žygeiviai raginami ne tik judėti, bet ir pagalvoti apie mus supančią aplinką. Kiekvienas varžybų dalyvis už programėlėje surinktus žingsnius renginio vietoje galės ir apsipirkti prekybos tinklo „Iki“ turgelyje.

„Atvykusius į varžybas pasitiks labai gražus „Iki“ vaisių ir daržovių turgus, kuriame atsiskaityti už produktus dalyviai galės ne realiai pinigais, bet žingsniais. Pasirinkus daržovę ar vaisų, iš programėlės nuskaitomas žingsnių kiekis ir produktas jau jūsų. Paprasta, smagu ir naudinga“, – sako V. Musvydaitė.

Daugiau informacijos apie IKI „Ėjimo varžybas“ galite rasti čia.