Vieningas tikslas

Kaip pasakoja „Maisto bankas“ vadovas Simonas Gurevičius, nuo pat labdaros ir paramos fondo įkūrimo, įmonė glaudžiai bendradarbiauja su prekybos tinklu „Iki“.

„Šiais metais minime savo 30-metį ir ilgą laiką dirbame su šiuo prekybos centru. Su „Iki“ mus vienija viena labai svarbi vertybė – kova su maisto švaistymu“, – teigia S. Gurevičius.

Vien tik per praėjusius metus „Maisto bankas“ išsaugojo daugiau 5300 nei tonų maisto, o didžiausią šio maisto dalį sudarė būtent „Iki“ produktai.

Simonas Gurevičius
Simonas Gurevičius. Šaltinis: Organizatorių nuotr.

„Lankydamiesi prekybos centruose, matome labai daug šviežių produktų, tačiau tie produktai, kurie yra vis dar geri ir tinkama vartoti, bet su trumpesniu galiojimo laiku, išimama iš lentynų. Mes jį surenkame ir dar tą pačia dieną išdaliname skurdžiai gyventiems žmonėms bei daugiau nei 600-ams Lietuvoje veikiančių socialinių organizacijų“, – pasakoja S. Gurevičius.

Kad maisto švaistymas yra viena didžiausių šių laikų problemų, sutinka ir prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

„Maisto švaistymo problema yra vienas iš „Iki“ socialinės atsakomybės prioritetų, todėl buvome pirmieji Lietuvoje, kurie pradėjo bendradarbiavimą su „Maisto banku“. Tuo metu atrodė neįtikėtina, kaip prekybos tinklas gali tiesiog atiduoti produktus, tačiau tokia idėja ne tik kad nenugulė kažkur stalčiuose, bet ir augo, o mūsų pavyzdžiu pasekė ir kiti prekybos tinklai“, – teigia V. Budrienė.

Vaida Budrienė
Vaida Budrienė.

Stipri partnerystė

Šiuo metu „Iki“ yra didžiausias „Maisto banko“ partneris ir rėmėjas tarp visų Lietuvoje veikiančių prekybos tinklų.

„Į „Maisto bankui“ atiduodamų produktų sąrašą patenka visas mūsų maisto asortimentas, pradedant šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, baigiant įvairiomis bakalėjos prekėmis. Kadangi su „Maisto banku“ esame labai seni partneriai, matome, kaip ši organizacija užaugo ir kaip jos daromi geri darbai pasiekė begalę įvairių Lietuvos miestų bei miestelių ir juose gyvenančių šeimų. Didžiuojamės būdami šios gerumo akcijos dalimi“, – sako pašnekovė.

Atrado būdą, kaip sumažinti maisto švaistymą: pradėjo vieni pirmųjų ir šiandien vargstantiems jau paaukojo maisto už 46 mln. eurų
Šaltinis: DELFI / Kiril Čachovskij

Na, o štai „Iki“ Vilniuje, Žemynos gatvėje vadovė Regina sako, kad visada yra malonu padėti sunkiau besiverčiantiems žmonėms. „Labai džiugu, kad turime tokią galimybę prisidėti prie „Maisto banko“ veiklos ir padėti žmonėms, kuriems tos pagalbos reikia labiausiai“, – sako Regina.

Prekybos tinklas „Iki“ kiekvieną dieną „Maisto bankui“ perduoda besibaigiančio galiojimo produktus, o per visą šių dviejų įmonių partnerystės laikotarpį, „Iki“ paaukoto maisto suma siekia 46 mln. eurų.

Atrado būdą, kaip sumažinti maisto švaistymą: pradėjo vieni pirmųjų ir šiandien vargstantiems jau paaukojo maisto už 46 mln. eurų
Šaltinis: DELFI / Šarūnas Mažeika

„Iš vakaro atsakingas darbuotojas atrenka paskutinio galiojimo termino produktus, supakuoja juos į specialias dėžes ir kitą dieną, anksti ryte iš parduotuvės surinktas maistas iškeliauja į „Maisto banką“, – apie kasdieninį bendradarbiavimą su labdaros ir paramos fondu pasakoja sostinėje veikiančios „Iki“ parduotuvės vadovė.

Atrado būdą, kaip sumažinti maisto švaistymą: pradėjo vieni pirmųjų ir šiandien vargstantiems jau paaukojo maisto už 46 mln. eurų
Šaltinis: DELFI / Kiril Čachovskij

Galimybę prisidėti prie kovos su maisto švaistymu šį penktadienį ir šeštadienį turės visi „Iki“ pirkėjai. Tradiciškai žmonių bus prašoma paaukoti labiausiai stokojantiems ilgo galiojimo produktų – kruopų, konservų, miltų, aliejaus. Be to, nuskenavus savanorio perduotą skrajutę kasoje, kiekvienas gali prisidėti ir prie kasdienės organizacijos veiklos – kovos su maisto švaistymu ir šiai veiklai skirti 3 eurus, kuriuos „Maisto bankas“ naudoja automobilių, sandėlių išlaikymui, darbo priemonių įsigijimui.

„Maisto banko“ akcija vyks šį penktadienį nuo 15 iki 20 val. ir šeštadienį nuo 10 iki 20 val.