A. Valujavičiaus šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

„Pasiekiau tą Atlanto vietą, kur plaukioja žolių kupstai – kartais jų daugiau, kartais tik pavieniai. Irklavimui jie netrukdo, kaip tik labiau paįvairina dieną. Vanduo įšilęs iki 25 laipsnių – dienos metu ir oro temperatūra panaši. Mitybos, poilsio ir irklavimo rutina jau nusistovėjo – joje jaučiuosi komfortiškai. Jeigu nesiekčiau pagerinti pasaulio rekordą, mielai ilgiau pasiplaukiočiau Atlante ar tiesiog irkluočiau mažiau nei 14 valandų per parą. Čia ramu – nėra žmonių, nėra problemų – ir tai labai gerai.

Pusšimtį dienų vandenyne irkluojantis Aurimas Valujavičius: čia ramu – nėra žmonių, nėra problemų
Šaltinis: Asmeninis albumas

Kartais kompaniją palaikyti atplaukia egzotinių žuvų būrys – tokius momentus fiksuoju kamera, bet medžiagą saugosiu filmui. Konteineriniai laivai mano akiratyje jau beveik nebepasirodo. Savaitės bėgyje pasieksiu kelionės pusiaukelę: antroji jos pusė praeis greičiau, nes po truputį nusistovi rytų vėjas, kuris padės man greičiau pasiekti kitą krantą“, – pasakoja 50 dienų Atlanto vandenynu irkluojantis keliautojas.

Pusšimtį dienų vandenyne irkluojantis Aurimas Valujavičius: čia ramu – nėra žmonių, nėra problemų
Šaltinis: Asmeninis albumas

A. Valujavičiaus plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA

Prie kelionės per Atlantą įgyvendinimo prisideda: „Audimas“, „Armijai ir civiliams“, „Raw powders“, „Dell Technologies“, „Me2U“, „GARANT boats and yachts“, „Streikų odontologijos namai“, „Valtinė“, „Skogran“, „Tactical Foodpack“, „Dirsėjas auto“, „Sportgates“.

Kelionės per Atlantą informacinis partneris: pagrindinis naujienų portalas Lietuvoje – Delfi.lt

www.DELFI.lt

Pranešimas spaudai