A. Valujavičiaus kelionės tikslas – paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą. Per 110 dienų jis ketina vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno naudodamas tik savo jėgas. Jeigu pavyks tai įgyvendinti, jis taps pirmuoju tai padariusiu lietuviu ir trečiuoju šį maršrutą įveikusiu žmogumi pasaulyje.

Kiek ilgiau nei savaitę Ispanijoje viešintis lietuvis jau šiomis dienomis iš Ayamonte uosto Ispanijoje turėjo pradėti savo iššūkį, tačiau planus sujaukė motulė gamta.

Pirminis A. Valujavičiaus kelionės startas, atsižvelgiant į palankius šiaurinius vėjus, pučiančius link Kanarų salų, buvo numatytas lapkričio 28 dieną, bet vėliau paaiškėjo, kad po kelių dienų, gruodžio 1-4 dienomis, plaukimo trajektorijoje nusimato stipri audra. Lietuviui teko priimti nelengvą sprendimą ir atidėti savo kelionę.

„Tikrai nesinorėjo išplaukti ir po kelių dienų papulti į „mėsmalę“, kuri nublokštų mane atgal ir „nubrauktų“ visą iki tol padarytą darbą. Jeigu galima to išvengti, tai geriau tai ir padaryti. Viena yra, kai audra užklumpa vidury kelionės ir visai kas kita, kai su ja reikia susidurti dar nespėjus pilnai apšilti. Be to, kai nori pagerinti pasaulio rekordą, lenktyniauji su laiku, todėl svarbi kiekviena plaukimo diena“, – Delfi sakė Ispanijoje esantis keliautojas ir su visa komanda laukiantis tinkamo vėjo startui.

Aurimas Valujevičius
Aurimas Valujevičius. Šaltinis: DELFI / Andrius Ufartas

Išlydėti A. Valujavičiaus į Ispaniją buvo atvykę ir jo tėvai, senelis, brolis bei draugai, tačiau pasikeitusios oro prognozės ir atidėtas kelionės startas sujaukė jų planus dalyvauti išlydėtuvėse – jiems teko grįžti į Lietuvą.

Keliautojas A. Valujavičius neslėpė apmaudo, kad šeima ir draugai negalės jo išlydėti paliekant Ispanijos krantus, tačiau yra įsitikinęs, kad geriau atsisveikinti oro uoste nei išlydėti į audrą.

Kaunietis šiai kelionei ruošėsi daugiau nei du metus – iš pradžių rinko visą reikalingą informaciją, o antraisiais metais jau dirbo su valtimi ir mokėsi ja tinkamai naudotis. Kelionė prasidės nuo žemyninės Europos dalies (Ayamonte uosto Ispanijoje) ir baigsis pasiekus žemyninę Šiaurės Amerikos dalį (uostą Floridos valstijoje).

Laidų ciklą apie pasiruošimą šiai istorinei kelionei Delfi TV žiūrovai gali išvysti pirmadieniais-ketvirtadieniais 19.30 val.

www.DELFI.lt