Lietuvio planus 120 kelionės dieną pasiekti žemę sujaukė uosto darbo laikas – likus vos kelioms valandoms iki finišo paaiškėjo, kad po 20 val. JAV laiku uoste jam nebus leista švartuotis. Krante besirenkantiems Amerikos lietuviams bei iš Lietuvos atvykusiems draugams ir šeimos nariams, šis uosto sprendimas taip pat tapo nemalonia staigmena.

Anksčiau pats A. Valujavičius skelbė, kad Majamį pasieks 22-23 dienomis, vėliau finišo datą jam teko atidėti iki pirmadienio, tačiau šiandien, šaltinių teigimu, atplaukimas į krantą atidedamas iki antradienio ryto. Vėliau, kaip pranešė Delfi šaltiniai, patikslinta, kad kelionės finišas numatomas antradienio vakarą Lietuvos laiku, Majamio - apie vidurdienį.

Penktadienį laidoje „Delfi diena“ Lietuvių centro „Saulėtas krantas“ prezidentė Ingrida Bridikytė pasakojo, kad visas būrys lietuvių laukia keliautojo A. Valujavičiaus kelionės per Atlantą pabaigos. Ruošiamos smagios ir gausios sutiktuvės.

„Mes Aurimą pasitiksime lietuviškai, su duona, plakatais, visi atvažiuos pasipuošę lietuviška atributika. Netgi bus autobusas, kuris žmones atveš iš tolimesnių miestų, dalyvaus televizija. Šiaip apie Aurimą jau buvo paskelbta vietiniuose Majamio portaluose“, – sakė pašnekovė.


„Pirmiausia, kad norės jį pasitikti, turės laikytis tam tikrų taisyklių, yra žmonių, kurie jį pasitiks savo privačiais laivais. Mes bendraujame ir jį sekami nuo pat pradžių, kai jis tik pasiskelbė, kad ryšis tokiai kelionei. Rizikos, žinoma, yra, bet orai šiuo metu atrodo bus gana neblogi. Žinoma, bus labai karšta, bet manau viskas bus kuo puikiausiai“, – laidoje sakė I. Bridikytė ir priduria, kad prisijungti prie A. Valujavičiaus sutiktuvių dar nėra vėlu.

Moteris sakė, kad paties A. Valujavičiaus giminės, draugai, artimieji jau kurį laiką laukia jo Majamyje. Keliautojo gerbėjai į Majamį, pasak jos, plūsta ir autobusais. Kai kurie jų ketina keliautoją pasitikti dar vandenyje.

Delfi primena, kad A. Valujavičius šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir taip paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, A. Valujavičius taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Jo plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA.

www.DELFI.lt