Delfi, kaip informacinis A. Valujavičiaus kelionės partneris, ištikimai sekė visą jo kelionę nuo pat pirmųjų pasiruošimo dienų iki pergalingo atvykimo į kitą Atlanto krantą.

Delfi šūkis yra „Tik aukštyn!“, todėl ir Aurimu mes neabejojome, žinojome, kad jis varo tik pirmyn ir nepasiduos, kol nepasieks kranto. Linkėjome sėkmės jį išlydėdami, sirgome už tai, kad jam viskas palankiai klostytųsi, o dabar labai džiaugiamės ir laukiame, kol galėsime pasveikinti sugrįžusį“, – sakė Delfi TV prodiuserė Dalia Vaitkutė-Šiaulienė.

Aurimas Valujavičius sekmadienį grįžta į Lietuvą: pasitikite jį su <em>Delfi</em>
Šaltinis: Vytautas Dranginis

Vilniaus oro uoste A. Valujavičių kalbins Delfi žurnalistė Kornelija Jasiūnaitė – iškamantinės keliautoją apie jo savijautą, emocijas, kitų kelionių ar poilsio planus.

Yra žinoma, kad A. Valujavičiaus sutiktuvėms ruošiasi ir Vilniaus oro uostas, per ekranus prie bagažo rodysiantis specialius vaizdo įrašus apie šią neįtikėtiną kelionę.

„Tikimės, kad bus būrys lietuvių, kurie norės jį pasitikti. A. Valujavičius pranešė atvykimo laiką savo socialiniuose tinkluose, kur turi daug sekėjų, tad gali būti, kad Vilniaus oro uostas nusidažys trispalvės spalvomis nuo pasitinkančių“, – svarstė D. Vaitkutė-Šiaulienė.

Ji pasakojo, kad nuo pat A. Valujavičiaus kelionės pradžios buvo tikras fenomenas, kaip skaitytojai ir žiūrovai įsitraukė sekti visas su tuo susijusias naujienas ir, kas smagiausia, visi jį išskirtinai palaikė.

„Kiekviena naujiena apie jo kelionę buvo sutinkama fenomenaliai pozityviai – visi žmonės labai masiškai palaikė, nebuvo piktų komentarų ar ko panašaus. A. Valujavičius suvienijo lietuvius – visi bendrai sirgo ir siuntė jam geriausias mintis“, – sakė D. Vaitkutė-Šiaulienė ir dar kartą ragino gerbėjus arba pasitikti keliautoją patiems, arba stebėti jo sutikimą Delfi portale arba per Delfi TV.

Įgyvendino tikslą perplaukti Atlanto vandenyną

Delfi primena, kad Aurimas po 121 dienos vandenyne krantą pasiekė vėlų antradienio vakarą. Ten jį pasitiko gausus būrys trispalvėmis pasipuošusių lietuvių. Apie jo sutikimą daugiau galite skaityti ČIA. Likus vos keliems kilometrams, A. Valujavičius dar spėjo tiesiogiai Delfi laidoje „Iš esmės“ papasakoti, kaip jaučiasi, ko pasiilgo labiausiai bei kada planuoja sugrįžti į Lietuvą.

Šia kelione Aurimas siekė vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir taip paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, A. Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Keliautojo Majamio krante laukė būrys draugų, šeimos nariai, artimieji bei JAV lietuviai. Tarp jų buvo ir vienas ypatingas Aurimo gerbėjas – net 92-ejų senjoras, į JAV atvykęs 1947 metais, kai buvo išlaisvintas iš koncentracijos stovyklos. Jis gimė Vilniuje ir iki šiol jaučia didelę meilę Lietuvai bei visiems, kurie garsina jos vardą.

Aurimą lietuviai pasitiko plojimais ir šūksniais, o tik išlipusį ant kranto papuošė eukaliptų lapų vainiku, dainavo visiems lietuvišką dainą „Ant kalno mūrai“.

Lietuvio planus 120 kelionės dieną pasiekti žemę sujaukė uosto darbo laikas – pirmadienį likus vos kelioms valandoms iki finišo, paaiškėjo, kad po 20 val. JAV laiku uoste jam nebus leista švartuotis, o antradienį jo planus dar kiek pakoregavo užklupusi audra.

Krante besirinkusiems Amerikos lietuviams bei iš Lietuvos atvykusiems draugams ir šeimos nariams šis uosto sprendimas taip pat tapo nemalonia staigmena. Anksčiau pats A. Valujavičius skelbė, kad Majamį pasieks 22–23 dienomis, vėliau finišo datą jam teko atidėti iki pirmadienio, o galiausiai – ir iki antradienio.

Istorinį, o kartu ir rekordinį plaukimą per Atlanto vandenyną keliautojas fiksavo vaizdo kameromis. Vos tik sugrįžęs į Lietuvą, sukauptą medžiagą jis ketina perduoti montažo režisieriui bei garso prodiuseriui – jie pradės dokumentinio filmo kūrybos darbus. Premjera Lietuvos kino teatruose numatyta 2024-ųjų sausio mėnesį.

www.DELFI.lt