121 dieną Atlanto vandenyne praleidęs A. Valujavičius daug laiko pasyviam poilsiui neskiria. Neseniai jis „Instagram“ su sekėjais pasidalijo, kaip dabar atrodo jo dienos:

„Sveiki, bičiuliai. Aš toliau esu „Lituanicoje“. Gaunu labai daug jūsų žinučių – ačiū už tokį palaikymą. Sulaukiau daug užklausų duoti interviu – tiek iš užsienio, tiek iš lietuvių. Ateinančią parą turbūt pradėsiu po truputį atsakinėti į klausimus. Dabar dar net bijau jungti socialinius tinklus, nes šiuo metu pagrindinis tikslas yra išsivalyti valtį, viską pasiruošti, kadangi kitą savaitę ją jau krausime į konteinerį, kuris keliaus į Klaipėdą.

Tokie darbeliai ateinančias dienas vyks. Kol kas dar šiek tiek poilsio, turėsiu aplankyti lietuvių bendruomenes, tad teks pabendrauti ir smagiai praleisti laiką. Taip pat truputį papramogausiu, paturistausiu. Yra Majamyje planų, bet vis tiek laikas greitai tiksi, tai kaip ir darbymetis irgi.

Aurimas Valujavičius pirmą kartą po kelionės pasirodė vaizdo įraše: girdėjau gandus, kad esu ligoninėje, tai tikrai taip nėra
Šaltinis: Vytautas Dranginis

Aišku, irkluoti nereikia dabar kiekvieną dieną. Eina gandai, kad aš ligoninėje, tai tikrai ne. Patys matėte transliacijoje – gal šiek tiek svirduliavau, gal ir dabar šiek tiek tas jaučiasi, bet šiaip galva nesvaigsta, nepykina, viskas gerai. Šiąnakt nuėjau 4 val. miegoti, 10-ą pats prabudau be jokio žadintuvo. Nebuvo jokio skirtumo, ar miegoti lovoje, ar valtyje. Linkėjimai iš Majamio.“

Vėliau Aurimas prabilo ir angliškai, kur taip pat papasakojo, kaip jaučiasi, ką veikia, o kartu pridūrė, kad jausmas toks, lyg būtų vakar pradėjęs irkluoti ir šiandien jau baigęs.

„Džiaugiuosi, kad sėkmingai praplaukiau Atlanto vandenyną, – sakė A. Valujavičius. – Buvo didelė kelionė. Kartą vos neapsiverčiau su valtimi, mačiau mažesnius ir didesnius ryklius, vėžlius, žuvis. Buvo sunkesnių akimirkų, buvo įdomių momentų.

Dabar pradėsime su komanda kurti filmą apie kelionę. Kitąmet, iš karto po Naujųjų metų, planuojame jį išleisti. Pamatysime, kas bus.“

Įgyvendino tikslą perplaukti Atlanto vandenyną

„Delfi“ primena, kad Aurimas po 121 dienos vandenyne krantą pasiekė vėlų antradienio vakarą. Ten jį pasitiko gausus būrys trispalvėmis pasipuošusių lietuvių. Apie jo sutikimą daugiau galite skaityti ČIA. Likus vos keliems kilometrams, A. Valujavičius dar spėjo tiesiogiai „Delfi“ laidoje „Iš esmės“ papasakoti, kaip jaučiasi, ko pasiilgo labiausiai bei kada planuoja sugrįžti į Lietuvą.

Šia kelione Aurimas siekė vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Tai įgyvendinęs, A. Valujavičius tapo pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Keliautojo Majamio krante laukė būrys draugų, šeimos nariai, artimieji bei JAV lietuviai. Tarp jų ir vienas ypatingas Aurimo gerbėjas – net 92-ejų senjoras, į JAV atvykęs 1947 metais, kai buvo išlaisvintas iš koncentracijos stovyklos. Jis gimė Vilniuje ir iki šiol jaučia didelę meilę Lietuvai bei visiems, kurie garsina jos vardą.

Aurimą lietuviai pasitiko plojimais ir šūksniais, o tik išlipusį ant kranto, papuošė eukalipto lapų vainiku, dainavo visiems lietuvišką dainą „Ant kalno mūrai“.

Lietuvio planus 120 kelionės dieną pasiekti žemę sujaukė uosto darbo laikas – pirmadienį likus vos kelioms valandoms iki finišo, paaiškėjo, kad po 20 val. JAV laiku uoste jam nebus leista švartuotis, o antradienį jo planus dar kiek pakoregavo užklupusi audra.

Krante besirinkusiems Amerikos lietuviams bei iš Lietuvos atvykusiems draugams ir šeimos nariams, šis uosto sprendimas taip pat tapo nemalonia staigmena. Anksčiau pats A. Valujavičius skelbė, kad Majamį pasieks 22–23 dienomis, vėliau finišo datą jam teko atidėti iki pirmadienio, o galiausiai ir iki antradienio.

Istorinį, o kartu ir rekordinį plaukimą per Atlanto vandenyną keliautojas fiksavo vaizdo kameromis. Vos tik sugrįžęs į Lietuvą, sukauptą medžiagą jis ketina perduoti montažo režisieriui bei garso prodiuseriui, kurie pradės dokumentinio filmo kūrybos darbus. Jo premjera Lietuvos kino teatruose numatyta 2024-ųjų sausio mėnesį.