A. Valujavičiaus šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

„Dabar esu įklimpęs vėjo duobėj ir, panašu, kad taip bus visą šią savaitę. Per parą pavyksta surinkti vos 40 jūrmylių, o banga labai rami. Pasiilgau 3 metrų bangų ir 20 mazgų vėjo, nes dabar judu kaip sraigė. Saulė pradeda „rodyti“ savo nagus, nes dienos metu ant denio kepina 43–44 laipsnių karštis, o kabinoje būna 36–38 laipsniai. Bet oras pakankamai sausas ir pučia lengvas vėjelis, todėl karštį pakeliu dar gerai – Indonezijoje buvo sunkiau. Tik visas kūnas jau gerai įdegęs.

60 dienų irkluojantis Valujavičius pasiilgo vėjo ir bangų: ant denio kepina 44 laipsnių karštis
Šaltinis: Asmeninis albumas

Kartais man irkluojant kompaniją palaiko banginiai ar delfinai, bet jie neužsibūna. Taip pat atrakcija dabar tampa išsimaudymas vandenyne, kai diena pasiekia karščiausią tašką. Vandenyno temperatūra beveik 26 laipsniai, todėl daugėja ir kompaniją man palaikančių žuvų. Mano mintys švarios ir skaidrios – mėgaujuosi kelione ir ramybe“, – pasakoja du mėnesius atvirame Atlanto vandenyne gyvenantis keliautojas.

60 dienų irkluojantis Valujavičius pasiilgo vėjo ir bangų: ant denio kepina 44 laipsnių karštis
Šaltinis: Asmeninis albumas

Keliautojo plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA.

Prie kelionės per Atlantą įgyvendinimo prisideda: „Audimas“, „Armijai ir civiliams“, „Raw powders“, „Dell Technologies“, „Me2U“, „GARANT boats and yachts“, „Streikų odontologijos namai“, „Valtinė“, „Skogran“, „Tactical Foodpack“, „Dirsėjas auto“, „Sportgates“.

Kelionės per Atlantą informacinis partneris: pagrindinis naujienų portalas Lietuvoje – Delfi.lt

www.DELFI.lt

Pranešimas spaudai