Sumanė „įdarbinti“ dirbtinį intelektą

Idėja kilo nekilnojamojo turto srityje dirbančiai „Hanner“ bendrovei. Aktyvi įmonės komanda domisi visomis naujovėmis, technologijomis, tad, anot įmonės pardavimo vadovės Jurgos Bagdonavičiūtės-Aldošinienės, idėja kilo labai natūraliai.

„Išgirdus mintį, kad pasitelkus dirbtinį intelektą galima sukurti būsto interjerą, mūsų visai komandai tapo smalsu, įdomu, – tai nepažinta. Nesvarstydami, nebijodami jokių iššūkių nusprendėme imti ir pabandyti. Akivaizdu, kad mes būsime pirmieji Baltijos šalyse, kurie įrengsime būstą pasitelkę dirbtinio intelekto galimybes, – pasakoja J. Bagdonavičiūtė-Aldošinienė. – Prasidėjus projektui, po pirmųjų laidų, po pirmųjų Antano bandymų, galiu atvirai pasakyti – reakcijos buvo labai įvairios, buvo emocijų pliūpsnių. Iš pradžių mes niekaip negalėjome suprasti, kokia čia pagalba ir ką mes su tuo galėsime padaryti. Įsibėgėjus laidų ciklui, stebėdami Monikos ir Antano darbus, jų komandinį darbą, supratome, kad greitu laiku dirbtinis intelektas taps didele pagalba kuriant interjerus. Tai bus įrankis, kuris labai paspartins darbą.“

 Jurga Bagdonavičiūtė-Aldošinienė

Projektas suteikė daug naujų žinių

Pašnekovė sako, kad kol kas įrankis nėra tobulas, tačiau jo panaudojimas dizainerių darbe – išties netolima ateitis. O iššūkį priėmęs projekto dalyvis, dirbtinio intelekto treneris Antanas Bernatonis atviras: nežinoma sritis jam buvo itin įdomus eksperimentas.

„Tai buvo labai įdomus iššūkis. Daug kas gali pasirinkti būti kaip stručiai – įkišti galvą į smėlį ir galvoti, kas nieko čia aplink mus nevyksta. „Hanner“ ėmėsi pionieriškai žengti žingsnį į priekį ir sakyti – kažkaip bus, dar nežinom kaip, bet pabandom. Man tai didžiulis iššūkis, nes aš apie interjero dizainą absoliučiai nieko nesuprantu, neturiu estetikos jausmo, nežinau, kokie ten dalykai vyksta. Ir tas visoje laidų serijoje matyti – eksperimentai vyksta, bet aš nelabai žinau tų procesų. Yra profesionalų komanda, kurie tą daro labai gerai. Monika tą daro puikiai. Man ten buvo daugiau kaip žaidimas, pabandymas, bet dėl dirbtinio intelekto įrankių, kurie populiarėja, aš galiu pradėti žaisti ir atlikti tam tikras užduotis. Labai gerai įvardyta, kad dirbtinis intelektas toli gražu ne tobulas, ir jei tie variantai, kurie buvo pradžioje, liktų galutiniai, būstai būtų labai siaubingi“, – su šypsena atvirauja projekto dalyvis.

Antanas Bernatonis

Dirbtinis intelektas ne visuomet iškart supranta užduotis

Pašnekovas įvardija, kad dirbtinis intelektas padeda eksperimentuoti ir pamatyti, kokio tipo interjero norisi, kaip jis atrodys sukūrus vizualizacijas, o tai padeda geriau suprasti klientus, kartu su kuriančiu žmogumi galima apžiūrėti tam tikras detales.

„Kad turėtume gerus matmenis, geriau parinktas medžiagas, turi būti žmogus profesionalas, kaip Monika, – reikia interjero dizainerių, kurie ir ištobulina tą projektą iki detalių. Kai kurių serijų metu buvo galima matyti, pavyzdžiui, kad vonios kambarys – su trimis čiaupais. Turbūt nelabai kas tokio norėtų. Bet didžiausia vertė, kuri gaunama iš dirbtinio intelekto, – tai kad technologija sujungiama su žmogaus kompetencija ir tampa įrankiu atlikti tam tikras užduotis“, – pasakoja A. Bernatonis.

Su profesionalia interjero dizainere Monika Noreikiene dirbęs vyras sako, kad abu vieningai sutarė, jog įrankis gali būti vertingas, kai reikia greitai pateikti klientui kelis sprendimus, tačiau galutinį darbą vis tiek turi atlikti profesionalas.


„Kaip mes kartais bandome rinktis tam tikrus dalykus? Matome pavyzdžių ir sakome, kad norėtume tokio stiliaus erdvės. Ir protingas interjero dizaineris gali galvoti: na, nusišneka užsakovai, tikrai taip neįmanoma, bet sako: aš pabandysiu ką nors sukurti. Kartais tai gali būti didžiulė nesąmonė, bet jei užsakovas įnoringas ir ko nors tokio nori – galima. Kuo gražus dirbtinis intelektas, – kad man ar interjero dizaineriui nereikia gaminti šimto skirtingų variantų: jei randu pavyzdį, kuris man patinka, galiu nufotografuoti pačią erdvę, kurioje esame, „įmesti“ tą nusižiūrėtą stilių ir mums šią erdvę perkurs tuo stiliumi“, – aiškina dirbtinio intelekto treneris, kaip galima greitai pamatyti, ar pasirinktas stilius išties tinka erdvei.

Be profesionalo tobulo rezultato tikėtis nereikia

Kokio žmogaus indėlio reikės, kad atgimtų dirbtinio intelekto kurtas interjeras? A. Bagdonavičiūtė-Aldošinienė sako, kad kol kas dirbtinio intelekto vizualizacijų be žmogaus pagalbos įgyvendinti neįmanoma.

„Kalbant apie šį, pirmąjį, projektą, tikrai reikės žmogiškųjų išteklių. Supratome, kad mums nereikia tikėtis, jog tai, ką gavome iš dirbtinio intelekto, yra darbinė medžiaga ir ją galime iškart bandyti pritaikyti bei pradėti vykdyti darbus. Šitaip nebus. Reikės mūsų profesionalų komandos. Gražu žiūrėti: jie jau dirba biure visu tempu ir greitu laiku pateiksime objektą. Bet mums tikrai reikės ir brėžinių, ir tinkamų mastelių, viską sutalpinti. Reiks ir elektros, santechnikos – šiuo metu reikalingas žmogus. Spalviniai, stilistiniai sprendimai – tai labai įdomu ir pritariu, kad išgauti ne vieną būsto vizualą, o 10–15 šiuo atveju užtrunka nepalyginamai trumpiau. Tai leis žmonėms greičiau įsivaizduoti, kas artima, kad patinka, kokiuose namuose norėtų gyventi, kokį stilių kurti“, – sako A. Bagdonavičiūtė-Aldošinienė.


A. Bernatonis priduria, kad jis neretai susiduria su lūkesčiu, jog dirbtinis intelektas viską gali padaryti už žmogų. Tačiau supratus, ką jis suteikia, profesionalas gali išgauti tobulą rezultatą naudodamasis tinkama pagalba.

Įmonės atstovė nusišypso – šis projektas komandoje išties sukėlė nemažai aistrų: dalis žmonių į dirbtinį intelektą iškart žiūrėjo su optimizmu, kiti, priešingai – neslėpė skeptiškumo.

„Ir tai yra normalu – bet kada, kai kokia nors naujovė skverbiasi į mūsų nusistovėjusią rutiną, atsiranda labai dviprasmiškas jausmas. Akivaizdu, kad mes jau persilaužėme ir su užsidegimu važiuosime toliau“, – atvirauja pašnekovė.

Šaltinis
Interjero dizaino (r)evoliucija
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją