Pačiame „Donecko liaudies respublikos“ visuomenės hierarchijos viršuje – turtingi verslininkai, jėgos struktūrų, karinių ir visagalių valstybinių įmonių vadovai, žemiau jų – valstybės tarnautojai, gaunantys padorų atlyginimą, dar kiek žemiau biudžetininkai, reguliariai ir laiku gaunantys algą, jų apačioje įsitaisiusi buvusi „darbo gvardija“ – kasybos ir metalurgijos pramonės juodadarbiai, kurie nors ir gauna pinigų, bet iš anksto nulemtomis porcijomis ir su kelių mėnesių vėlavimu, o pats žemiausias aukštas priklauso „sėkmingiems“ pensininkams.

Sėkmingi pensininkai – tai buvę kasybos bendrovių darbininkai, gaunantys dideles pensijas, o dar kišenes pasipildantys ir priklausančiomis kompensacijomis už šachtose sugadintą sveikatą. Gana dažnai tokie pensininkai nepagaili pinigų kelionėms į Ukrainos teritoriją ir tada gauna net dvi nemenkas pensijas – ir rubliais, ir grivinomis.

Neviešuose pokalbiuose neretai „Donecko liaudies respublikos“ Pensijų fondo išmoką vietiniai vadina „pagalba iš Rusijos“, o „užsidirbta pensija“ – tai tik ukrainietiška. Todėl ir gauti dvi pensijas visai ne gėda, nes jokio interesų konflikto čia nėra ir negali būti. Labiausiai nepasisekė tiems pensininkams, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių liovėsi važinėję į Ukrainos kontroliuojamas teritorijas ir gauna tik vieną minimalią pensiją – rubliais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)