Žinomas fotografas D. Ščiuka pasidalijo įspūdingomis atostogų nuotraukomis: vaizdai atima žadą

Kelionės ir jose patirti įspūdžiai – puikus būdas praleisti atostogas, atsipalaiduoti ir pasikrauti energijos naujiems darbams. Dar geriau, kai užfiksuotas išvykos akimirkas galima parsivežti savo išmaniajame telefone. Dėl įspūdingų naujausių technologijų galimybių kiekvienas gali įamžinti nuostabius vaizdus ir gerai praleistą laiką keliais mygtukų paspaudimas. Fotografas Dainius Ščiuka dalinasi savo kelionės į Ispaniją akimirkomis ir patarimais, kaip išgauti tobulas nuotraukas atostogaujant.
„Savaitę keliavau Pietų Ispanijoje. Šios dalies dar nebuvau lankęs, todėl buvo labai įdomu ištyrinėti šios vietos ir kelis pagrindinius miestelius – Marbelą, Esteponą, Rondą ir juose esančius objektus. Kelionė paliko neišdildomus įspūdžius, kadangi visą žiemą buvau Lietuvoje, išvykti į šiltą klimatą buvo didžiulis džiaugsmas – kūnas atsigavo, mintys taip pat tapo šviesesnės. Ispanijoje jau anksčiau teko apkeliauti nemažai skirtingų regionų, tačiau man visada smagu ten sugrįžti ir aplankyti naujas vietas ir miestus“, – įspūdžiais dalinasi D. Ščiuka.
Įspūdinga Pietų Ispanija

Pasak fotografo, pietinėje Ispanijos dalyje pavyko apžiūrėti tiek miestų architektūrą ir kultūrą, tiek gamtą ir kraštovaizdį.

„Estepona – itin jaukus miestelis su gražia pakrante, nuostabiomis senamiesčio gatvelėmis ir jose esančiais puikiais restoranais. Tačiau man labiausiai domina tyrinėti natūralų gamtos grožį ir landšaftą, todėl visada nuomojuosi automobilį, su kuriuo stengiuosi pamatyti kuo daugiau skirtingų vietų. Šioje kelionėje pagrindiniai apsilankymo taškai kalnuose buvo Los Reales de Sierra Bermeja parkas ir nuostabus miestas, kuris primena filmo apie Harį Poterį scenas – Ronda. Gaila, kad nespėjome aplankyti populiariausios pramogos šiame regione – Caminito del Rey, todėl tikrai teks sugrįžti“, – pasakoja pašnekovas.
Ruošiantis į kelionę, D. Ščiuka rekomenduoja visas planuojamas aplankyti vietas atidžiai išnagrinėti internete. Taip pavyks išvengti netikėtų nusivylimų ir sužinoti, kokias vietas aplankyti patartina, o kurias geriau aplenkti. Kaip labiausiai sužavėjusią lokaciją šioje kelionėje fotografas įvardina Ronda miestelį.

„Ši vieta paliko itin didelį įspūdį, tačiau kiek pritrūko laiko dienoje, kad spėtume viską pamatyti. Rekomenduočiau praleisti ten dieną – pirmas efektas stiprus, nes miestas pastatytas ant didžiulių uolų, o miesto viduryje stovi ypač dideli vartai-tiltas. Vizualiai įspūdingas miestas turi ir įdomią istoriją. Manau, kad aš ten dar tikrai grįšiu, norėčiau daugiau pasivaikščioti it užfiksuoti daugiau šio miesto kampų nuotraukose“, – sako D. Ščiuka.
Nuostabiems kadrams nereikia profesionalios įrangos

Nuotraukos iš kelionių net ir grįžus namo leidžia dar pagyventi atostogų akimirkomis ir prisiminimais. Šį kartą savo pagrindinio darbo įrankio – fotoaparato – D. Ščiuka nesivežė. Pasitikėjo savo naudojamo „Samsung Galaxy S23 Ultra“ kameros galimybėmis, mat įamžintos nuotraukos prilygsta profesionalia įranga darytiems kadrams. Anot fotografo, kelionėse išmaniojo telefono fotoaparato pilnai užtenka, tačiau kvapą gniaužiančioms nuotraukoms padaryti svarbu vadovautis keliais patarimais.

„Norint padaryti tobulą nuotrauką svarbu stebėti apšvietimą. Nors maniškiame „S23 Ultra“ telefone pažangūs kameros jutikliai gali kokybiškai užfiksuoti nuotrauką net silpname apšvietime, keliaujant vis tiek labai mėgstu fotoaparatu „medžioti“ saulėlydžius, todėl planuoju laiką, kad žygiai gamtoje ar miesteliuose būtų antroje dienos pusėje – per saulėlydį. Žinoma, norint iš keliones parsivežti gražiausias nuotraukas, reikėtų atsikelti anksti ryte ir fotografuoti miestelį per saulėtekį. Tuščios gatvelės ir tekanti saulė – tikra magija, dėl kurios reikia pasistengti ir atsikelti anksti ryte“, – patarimais dalinasi pašnekovas.
Šioje kelionėje D. Ščiuka akimirkas, kaip minėta, fiksavo „S23 Ultra“ išmaniuoju telefonu, kuris daugelyje Europos šalių įvertintas kaip geriausias išmanusis telefonas rinkoje. Būtent jo dėka galima padaryti nuostabius kadrus, naudojantis iki 100 kartų galinčia artinti funkcija ar naktinės fotografijos pranašumais. Kadangi įrenginyje apstu įvairių funkcijų, padedančių išgauti tobulą nuotrauką, fotografas rekomenduoja tai išnaudoti ir kelionėse.

„Šios kelionės metu daug naudojau „Zoom“ funkciją. Ypač nustebino šios kameros priartinimo galimybės – 10 kartų priartinimo funkcija tikrai puiki ir nufotografuoja itin kokybiškai. Taip pat labai pravertė telefone integruotas daugiafunkcis pieštukas, kuris ne tik padeda redaguojant nuotraukas, bet veikia kaip ir nuotolinio valdymo pultelis, todėl naudojantis juo fotografuoti save daug paprasčiau“, – pasakoja D. Ščiuka.
Įspūdingų kadrų įamžinimui bei redagavimui puikiai pasitarnauja ir tokios nemokamos programėlės kaip „Expert RAW“. Su tokia programėle galima suteikti nuotraukoms ryškumo net esant prastam apšvietimui ar rankiniu būdu reguliuoti baltos spalvos balansą. Taip dar labiau padidinant nuotraukų kokybę, kad jūsų įamžinta kelionės nuotrauka atitiktų realybėje patirtus įspūdžius.
Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:

„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.
reklama
×