Komunikacijos ekspertė: šis darbo modelis padeda gyventi patogiau ir dirbti efektyviau

Kai kalba pasisuka apie nuotolinį darbą, žmonės pasidalija į dvi stovyklas – kol vieniems namuose susikaupti sunku, kiti džiaugiasi galimybe dirbti savo jaukioje aplinkoje, tad tampa retais svečiais biure. Nepaisant skirtingų žmonių pomėgių, verta pripažinti, jog nuotolinis darbas turi tiek savų privalumų, tiek minusų.
Komunikacijos ekspertė Beatričė Paškevičiūtė neslepia, kad tokiam darbo pobūdžiui daug įtakos turi ir šiuolaikinės išmaniosios technologijos, pavyzdžiui, kokybiška kamera ar belaidės ausinės yra nepakeičiamas pagalbininkas nuotoliniuose susitikimuose. Visgi ekspertė neslepia, kad norint, kiek įmanoma labiau, padidinti savo našumą, reikia išmokti išnaudoti technologijų duodamą naudą.

Anot pašnekovės, vis daugiau įmonių ieško sprendimų, kaip suteikti kuo lankstesnes darbo sąlygas darbuotojams. Viena iš priemonių šiam tikslui pasiekti – nuotolinio darbo galimybė. Dar prieš kelis metus darbas nuotoliu atrodė neįmanomas, tačiau dabar galima pastebėti, kad vis labiau populiarėja ne tik darbas namuose, bet ir mėnesio ar dviejų trukmės „darbostogos“, kuomet dirbama iš bet kurios pasaulio vietos.

„Šiuo metu rinkoje vyksta didžiulė konkurencija dėl gerų darbuotojų. Seniau įmonės varžėsi dėl atlyginimų, vėliau – dėl gražesnio biuro, tačiau dabar to nebeužtenka. Geri specialistai dažniausiai nori viso naudų paketo – konkurencingo atlyginimo, naujausių darbo priemonių, sveikatos draudimo, gražaus ir geroje vietoje esančio biuro. Pandemijos metai pridėjo ir lanksčias darbo sąlygas – galimybę dirbti iš namų ar iš bet kurios pasaulio vietos“, – sako B. Paškevičiūtė.
Dirbant iš namų lengviau planuoti laiką

Pašnekovė pati propaguoja hibridinį darbo modelį, kuriuo būdu dalį laiko dirba biure, kitą – iš namų, kavinės, ar kitos lokacijos. Anot B. Paškevičiūtės, toks principas labai išlaisvina, nes padeda taupyti ir taip brangų laiką.

„Atrodo, kad šiuo metu žmonės laiką vertina labiau nei bet kada anksčiau – beprotiškas gyvenimo ritmas privedė prie to, kad visi ne tik branginame savo laiką, bet ir siekiam jį kuo efektyviau suplanuoti. Darbas iš namų sutaupo nemažai laiko, nes nereikia važiuoti į biurą ir iš jo, taip pat nereikia skirti papildomo laiko pasiruošimui“, – pasakoja B. Paškevičiūtė.

Anot jos, būna dienų, kai norisi socializuotis – išgerti su kolegomis kavos, aptarti asmeninius ar darbinius klausimus, bet, turint svarbią užduotį, kai reikia susikoncentruoti, ji renkasi darbą iš namų. Toks būdas pašnekovei padeda labiau susikaupti, kadangi yra mažiau pašalinio triukšmo ar dėmesį blaškančių veiksnių.
Darbas nuotoliu be išmaniųjų įrenginių – neįmanomas

Prie nuotolinio darbo populiarėjimo prisidėjo ir tobulėjančios išmaniosios technologijos. Pasak B. Paškevičiūtės, darbo iš namų neįmanoma įsivaizduoji be vieno iš pagrindinių gyvenimo palydovų – išmaniojo telefono. Šiais laikais išmanusis gali atstoti daugybę įrenginių – navigaciją, skaičiuotuvą, užrašų knygelę, fotoaparatą. Komunikacijos ekspertė sako, kad visos šios funkcijos prisideda ne tik prie patogesnio gyvenimo, bet ir prie efektyvesnio darbo atlikimo.

„Labai džiaugiuosi savo „Galaxy S23 Ultra“ telefonu, kadangi vaizdo skambučių kokybė yra geresnė nei kompiuterio kameros, tad labai patogu dalyvauti nuotoliniuose susitikimuose, o didelis ekranas ir integruotas „SPen“ pieštukas leidžia greitai ir patogiai rašyti tekstus, juos publikuoti. Įrenginys gali ne tik itin kokybiškai fotografuoti, bet ir iškart nuotraukas redaguoti. Iš tiesų nuostabu, kokių neribotų galimyių suteikia vos vienas daiktas, kurį visada gali turėti su savimi“, – pasakoja komunikacijos ekspertė.

B. Paškevičiūtė neslepia, kad jos turimame įrenginyje labai pasitarnauja ir ilgai veikianti baterija, dėl ko galima dirbti ilgai jo neįkraunant, o galingas procesorius leidžia užduotis atlikti kokybiškai ir greitai, lyg būtų dirbama kompiuteriu. Visgi, pasak pašnekovės, tikrai kokybiškam nuotoliniam darbui to ne visada pakanka. Idealiu atveju rekomenduojama turėti visą išmaniųjų įrenginių ekosistemą, kuri būtų susieta tarpusavyje ir užtikrintų maksimalų darbo našumą.
„Dirbant nuotoliniu būdu labai praverčia ir belaidės ausinės, kaip „Galaxy Buds 2 Pro“, nes jas įsidėjus gali keliauti, kur tik patogu, t. y. judėti net susitikimo metu! Nemaišo jokie laidai, rankos lieka laisvos, tad gali ne tik kokybiškai klausytis susitikime kalbančio vadovo, bet ir užsirašinėti viską vienu metu“, – tikina komunikacijos ekspertė.

Anot B. Paškevičiūtės, teisingai išnaudojant visas išmaniųjų įrenginių funkcijas ir savybes, darbas iš namų gali tapti ne tik produktyvesnis. Tinkamai įsirengus darbo vietą namuose ir apsirūpinus reikiamais įrenginiais, atsiranda daugiau motyvacijos, užduotys neatrodo tokios baisios, tad pagerėja ir bendra savijauta.
„Dirbant nuotoliniu būdu labai praverčia ir belaidės ausinės, kaip „Galaxy Buds 2 Pro“ – nemaišo jokie laidai, rankos lieka laisvos, tad gali ne tik kokybiškai klausytis susitikime kalbančio vadovo, bet ir užsirašinėti viską vienu metu“

Kelia ir iššūkių

Nors nuotolinis darbas turi daug pliusų, pašnekovė pastebi, kad jis gali būti tinkamas ne visiems ir sukelti šiek tiek nepatogumų. Anot B. Paškevičiūtės, ne visi geba valdyti savo laiką – vieniems sunku susikaupti, todėl dirba neproduktyviai, kiti, naudodamiesi proga, tiesiog tinginiauja namuose. Tačiau dirbant nuotoliu sunkiausia sukurti ryšį su kolegomis.

„Per pandemiją tikrai išmokome bendrauti nuotoliu, bet gyvas bendravimas niekada nepakeis internetu kuriamo santykio. Nuotolinis darbas atitolina kolegas – vieni kitų nebepažįstame, nematome, nejaučiame bendros emocijos ir tolstame vieni nuo kitų. Todėl tampa sunku pasitikėti komandos nariu, kurio nepažįsti“, – sako komunikacijos ekspertė.

Nors nuotolinis darbas kai kuriems gali kelti iššūkių, anot pašnekovės, pliusai tai nusveria. Toks modelis suteikia daugiau galimybių – daugiau keliauti, pažinti. B. Paškevičiūtė sako, kad darbuotojo fizinė vieta tampa nebereikšminga – galima įsidarbinti Dubajuje ar Niujorke veikiančioje įmonėje ir taip sujungti profesionalus iš viso pasaulio.reklama
×