Fotografė atskleidė nuotraukų redagavimo triukus: kai ko reikėtų vengti


Šiais laikais žmonės ypač daug laiko skiria tobuloms nuotraukoms. Laimei, nauji išmanieji telefonai leidžia akimirkas užfiksuoti itin kokybiškai, o gautas rezultatas dažnai prilygsta profesionalaus fotografo darbui. Žinoma, kiekvienas turi savo paslaptis, kaip išgauti tobulą kadrą. Patarimais, kaip fotografuoti ir redaguoti nuotraukas išmaniajame telefone, dalinasi fotografė Rugilė Sudeikytė.
„Visada norėjau išmokti fotografuoti. Prieš 9 metus, išvykusi į užsienį, turėjau kuklų fotoaparatą ir mėgėjiškai fotografuodavau draugus ar pažįstamus. Tada supratau, kad šis užsiėmimas man atneša daug pasitenkinimo, ir nusprendžiau investuoti į profesionalią techniką. Tačiau dažnai tenka įamžinti akimirkas ir telefonu, todėl stengiuosi išnaudoti visus naujausių išmaniųjų telefono kamerų privalumus ir parametrus“, – pasakoja R. Sudeikytė.

Tobulam kadrui užtenka išmanaus telefono

Pasak fotografės, asmeninėms nuotraukoms ir kasdienių akimirkų įamžinimui visiškai pakanka išmaniojo telefono kameros. Pati R. Sudeikytė naudojasi „Galaxy S23 Ultra“, kuris vartotojų asociacijos septyniose Europos rinkose* (*įskaitant Belgiją, Daniją, Italiją, Nyderlandus, Portugaliją, Ispaniją ir Jungtinę Karalystę) buvo įvertintas kaip geriausias išmanusis telefonas iš visų, iki šiol pagamintų. Tačiau vien to ne visada pakanka. Tobulai nuotraukai įamžinti reikia žinoti kelias paslaptis ir teisingai atlikti visus žingsnius.

„Visų pirma, vienas pagrindinių geros nuotraukos dedamųjų naudojantis įprastu išmaniuoju – tinkamas apšvietimas. Svarbu, kad fotografuojama vieta būtų itin gerai apšviesta. Jei tai asmenukė – reikėtų užtikrinti, kad veidas ar kūnas būtų ryškus ir gerai matomas. Jei turite išmanųjį, kuris gali pasiūlyti puikias naktinės fotografijos galimybes, kaip maniškis įrenginys, užtenka ir silpno apšvietimo puikiai nuotraukai išgauti. Po šių žingsnių tereikia sureguliuoti fokusavimą ir jį nustatyti ant norimos nuotraukos vietos. Labai džiaugiuosi, kad mano naudojamame „S23 Ultra“ yra „RAW“ funkcija, kuri, kaip ir profesionaliame fotoaparate, leidžia ranka reguliuoti kameros parametrus – išlaikymą, diafragmą ir jautrumą. Tai leidžia sukurti itin aukštos kokybės nuotrauką“, – aiškina R. Sudeikytė.
Anot jos, tobulai portretinei nuotraukai pasidaryti nereikia nei profesionalios technikos, nei fotografo. Įamžinant tobulą asmenukę svarbu patogiai pasiimti telefoną arba, jei turite stovą, juo pritvirtinti įrenginį ir skirti laiko kompozicijai – sustatyti norimus ar patraukti netinkamus objektus ir nustatyti jums patinkantį kadro kampą.

„Dažnai naudoju nuotolinio fotografavimo funkciją. Su „S23 Ultra“ tai ypač patogu, kadangi integruotas „S Pen“ pieštukas nufotografuoja vienu spustelėjimu, taip pat nuotoliniu būdu galima apsukti kamerą, todėl nereikia šimtus kartus lakstyti prie telefono“, – pasakoja pašnekovė.

Redaguojant nuotraukas svarbu nepersistengti

Pasak R. Sudeikytės, nufotografavus objektą tinkamame apšvietime ir skyrus dėmesį kompozicijai, nuotraukos redagavimui daug pastangų nereiks. Tačiau, jei apšvietimas nelepino ar netenkina fotografijos spalvos, retušuojant nuotraukas ekspertė rekomenduoja telefonu šiek tiek paryškinti kadrą.

„Greitam redagavimui naudoju „S23 Ultra“ telefone jau įdiegtą programą, kuri leidžia paryškinti, pašviesinti, patamsinti ar pakeisti fotografijos šviesos toną. Jei nuotrauka reikalauja didesnių korekcijų, naudoju „Adobe Lightroom for Samsung“ aplikaciją“, – pasakoja fotografė.
Anot jos, redaguojant svarbu nepersistengti ir vengti naudoti sukurtus filtrus. Fotografė rekomenduoja labiau dėmesį kreipti į spalvas – koreguoti jų ryškumą ir intensyvumą.

„Pirmiausia, redaguojant apkarpykite nuotrauką, kad ji atrodytų tvarkingesnė ir kadre neliktų nereikalingų objektų. Neskubėkite naudotis iš anksto sukurtais filtrais, geriau pamažu sureguliuokite baltos spalvos balansą, ekspoziciją, kontrastą bei spalvų ryškumą ir sodrumą. Taip nuotrauka taps ryškesnė, o spalvos sodresnės. Taip pat paeksperimentuokite su „clarity (sharpening) ir „grain“ funkcijomis, jos nuotraukoms suteikia įdomios ir gražios tekstūros“, – teigia pašnekovė.
Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:

„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.
reklama
×