Dainų šventės „Vardan tos...“ pasiruošimo darbai pasiekė finišo tiesiąją. Iki šventės likus dviem savaitėms, šalia Vilniaus Bernardinų sodo iškilmingai pristatyta didžiausiam šimtmečio minėjimo renginiui pasipuošusi šventės organizatorių būstinė.

„Šiandien iškeliame Dainų šventės vėliavą, kuri šimtmečio žygio per Lietuvą „Vardan tos...“ metu apkeliavo aštuonis Lietuvos miestus. Vėliava papuošta ne tik lietuviškos trispalvės motyvais, bet ir baltų ženklais, simbolizuojančiais mūsų kultūros tęstinumą ir amžinąsias vertybes – pagarbą artimui, meilę žmonėms, dvasinę jėgą, vienybę, šviesos ir gėrio pergalę, – lydinčias mūsų tautą visą gyvenimą“, – sakė Dainų šventę organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) vadovas Saulius Liausa.

Vilniuje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava
© LNKC nuotr

Be to, Lietuvos nacionalinio kultūros centro pastatas papuoštas didžiulėmis praėjusių švenčių nuotraukomis bei šiųmetės dainų šventės „Vardan tos...“ logotipu – jos pavadinimui pasirinkta Lietuvos himno frazė konceptualiai jungia šimtmečiui dedikuojamą šventės programą: liepos 4 d. Kalnų parke vyksiantis Ansamblių vakaras pavadintas „Tėvyne mūsų“, o liepos 6 d. renginių savaitę Vingio parke vainikuosianti Dainų diena – „Vienybė težydi“.

Iki renginių pradžios – dvi savaitės

Smagiai nusiteikęs LNKC vadovas S. Liausa sveikino susirinkusius renginio organizatorius ir neslėpė, kad jau ketverius metus visi ilgai galvojo apie šią dieną.

Vilniuje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava
© LNKC nuotr

„Jau pripratome, kad buvome paskelbę ir likusias 100 dienų. Ir kai tas dienų skaičius pradėjo mažėti, pastebėjau, kad jau taip nebesijaudinate“, – besijuokiantiems komandos nariams kalbėjo jis.

Ir nors tarp organizatorių buvo abejojančių, ar tikrai liko lygiai dvi savaitės, direktorius pabrėžė, kad jo žodžiai yra tikslūs. „Lygiai dvi savaitės liko iki šventės pradžios, kada pradės važiuoti, kada pradės repetuoti ir t. t. Todėl puikus klausimas, ar trys, ar keturios, ar dvi savaitės liko, iš tiesų parodo, kad tas laikas greitai prabėga ir mūsų laukia dar vienas sudėtingas metas. Tos dienos bus tikrai labai intensyvios, bet kartu ir įsimintinos“, – sakė S. Liausa.

Vilniuje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava
© LNKC nuotr

Organizatoriams jis, visų pirma, palinkėjo išminties ir kvietė pasidžiaugti, kad net ir tokia iš pažiūros nedidelė komanda sugebėjo suorganizuoti daug pasiruošimo pareikalavusį renginį. Taip pat visiems įteikė marškinėlius, kepuraites ir, žinoma, skėčius su Dainų šventės atributika.

„Šiandien tokia diena, kada mes patys pasipuošėme, papuošėme įstaigą ir čia, ko gero, gyvensime tas dienas iki tol, kol visi išvažiuos, susitvarkysime popierius, kol visi vėl nurimsim. Taigi, sveikatos, ištvermės, kantrybės, jauskite komandą ir nekreipkite dėmesio į kartais iškilsiančias problemas! Tikiu, kad puikiai atlaikysime šventę, kuri bus nuostabi!“, – įkvepiančią kalbą apibendrino vadovas.

Svarbiausia – žmonės

S. Liausa paklaustas, kodėl buvo svarbu taip iškilmingai suburti Dainų šventės pagrindinius organizatorius teigė, kad dirbantiems tradicinės kultūros srityje paprotiniai dalykai išlieka pagrindu.

Vilniuje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava
© LNKC nuotr

„Šiandien ir buvo svarbu sukviesti šiuos komandos narius, kadangi organizuojant Dainų šventę svarbiausi yra žmonės. Be abejo, ne vien tie, kurie nuolat dirba mūsų centre, bet ir komanda iš šalies, iš atskirų sektorių, kurie kuruos ir dalyvius, ir programas. Todėl šiandien visus subūrėme, apsirengėme vienodai ir išsitraukėme skėčius, nes turime tokį prietarą, kad jeigu pasiimi skėtį, vadinasi, lietaus nebus“, – šypsodamasis tvirtino direktorius.

Pasak jo, tokie ženklai kaip skėtis, vėliava yra organizatorių ženklai ir jie daug duoda komandai.

„Jeigu mums pavyks jausti vienas kitą ir būti pozityviai nusiteikusiais, turėti bendrą tikslą, vadinasi, „Dainų šventė“ bus sklandžiai ir profesionaliai įgyvendinta“, – sakė jis.

Kalbėdamas apie susirinkusius komandos narius S. Liausa nurodė, kad dabar subūrė ne meno ar kūrybos vadovus, bet būtent tuos, kurių darbas plikai akiai neturėtų būti pastebimas.

„Kad programa būtų įgyvendinta yra daug organizacinio darbo, kurio „nesimato“. Tad kuo mažiau matysis šios komandos, tuo šie darbuotojai bus tik geresni. Todėl taip atskirai ir susirinkome, nes visi šokėjai, dainininkai, muzikantai rodys savo programas koncertų vietose, o mūsų uždavinys, kad tai sklandžiai įvyktų“, – tvirtino vadovas.

Dainų šventė – trumpas stabtelėjimas

Į vėliavos pakėlimą papuoštoje Dainų šventės būstinėje pakviesta Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė komentavo, kad ši šventė turėtų būti svarbi ne tik ministerijai.

Vilniuje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava
© LNKC nuotr

„Šio renginio laukimas tęsiasi ketverius metus ir tai svarbu ne tik tais metais, kai ji pagaliau įvyksta. Juk ne tik Vilniuje, bet ir regionuose vyksta intensyvus pasiruošimas ir jis gali tapti svarbia gyvenimo dalimi. O kiekviena šventė yra lyg trumpas stabtelėjimas ir įvertinimas to, ką turime šiandien ir galbūt šiek tiek pamąstymas, kur eisime toliau“, – kalbėjo specialistė.

Jos teigimu, Kultūros ministerija stengėsi kuo labiau prisidėti ir kiek įmanoma palengvinti centro žmonių veiklą savo teisės aktais ir viskuo, kuo galėjo prisidėti. „Gaila, kad šiemet lėšų nebuvo tiek, kiek reikėtų ir situacija yra tokia, kokia yra. Tačiau labai džiaugiuosi šiuo kolektyvu, kuris iš esmės sugeba kiekvienoje situacijoje atrasti teigiamą pusę, sukurti gražų rezultatą“, – pabrėžė J. Lisevičiūtė.

Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“ dalyvaus 12 000 choristų, 8000 šokėjų, 1700 pučiamųjų instrumentų orkestrų muzikantų – iš viso 36 000 dalyvių. Šventę šiemet organizuoja daugiau nei 50 žmonių komanda, o jiems padės beveik 100 savanorių – nuo į Vilnių ką tik atvykusių studentų iki garbaus amžiaus senjorų, sutikusių talkinti generalinių repeticijų ir renginių metu.

Nuo birželio 30 d., kai Kaune vyks Dainų diena, iki Dainų dienos Vingio parke liepos 6 d. organizatoriai lauks visų, norinčių Lietuvos šimtmetį atšvęsti su širdžiai artima muzika, nuotaikingais šokiais ir akiai mielais liaudies meno dirbiniais – vyks penkiolika įspūdingų renginių.

Daugiau apie renginius galima sužinoti oficialioje Dainų šventės interneto svetainėje dainusvente.lt, o nuo birželio 28 d. – ir Vilniaus Katedros aikštėje, kurioje visos šventės metu veiks informacinis paviljonas.


Specialus projektas „Dainų šventės alumnai“
komentarai