Su šimtmečio Dainų šventės žygiu per Lietuvą „Vardan tos“ aplankyta Marijampolė žada didžiąją vasaros šokių ir dainų savaitę pasitikti atsinaujinusi. Šiemet čia gimė net du nauji kolektyvai, kiti siūdinosi naujus tautinius kostiumus bei papildė savo folklorinių instrumentų kolekciją.

„Vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Žolynėlis“ bei apeiginio dainavimo grupė „Dijūta“ yra du naujai gimę Marijampolės kultūros centro kūdikiai, kurie Dainų šventėje šiemet dalyvaus pirmą kartą. Mes jais be galo džiaugiamės, jie – taip pat,“ – emocijų neslėpė Marijampolės kultūros centro direktorė Rima Striaušienė.

Pasak jos, tradiciškai Dainų šventėje iš Marijampolės dalyvauja gausus būrys atlikėjų, kurie nuosekliai ir intensyviai šiam metų renginiui ruošiasi jau nuo lapkričio. Šis pasiruošimas – tai ne tik repeticijos, susikaupimas ir pasirodymai mažesnio masto koncertuose bei renginiuose, tačiau ir neatsiejamų Dainų šventės atributų – tautinio kostiumo bei instrumentų – paruošimas.

„Tautinis kostiumas yra labai svarbus akcentas dalyvaujant Dainų šventėje. Be jo pati šventė taptų kitokia, neliktų to nuostabaus reginio, kurį turime dabar,“ – teigė R. Striaušienė.

Jai pritarė ir kaip tik šiemet naujus kostiumus įsigijusio merginų šokių kolektyvo „Arabeska“ šokėja Aira:

„Šis tautinis drabužis yra Lietuvos istorijos dalis. Jį vilkėti – garbė. Be to, jais vilkėdamos įgauname daugiau pasitikėjimo. Tuomet atrodo, kad viską galim. O kai taip atrodo, taip ir būna.“

Folkloro kolektyvams, be tautinio kostiumo, svarbūs ir kokybiški muzikos instrumentai. Be jų jie negalėtų vykdyti savo kūrybinės veiklos. Būtent dėl to Marijampolės vaikų ir jaunimo ansamblis „Žolynukai“ šiemet įsigijo net tris armonikas, dvejas kankles, būgnus. Nauji instrumentai, kaip ir tautiniai kostiumai, jaunimui duoda dar didesnį stimulą dalyvauti kolektyvų veikloje ir atsakingai ruoštis Dainų šventei.

Marijampolėje, kaip ir kituose miestuose, kolektyvai bei chorai šiuo metu gyvena pasiruošimo Dainų šventei nuotaikomis. Basanavičiaus aikštėje vykęs žygio „Vardan tos“ renginys jiems tapo proga pasidalinti savo džiugiu laukimu, pakilia nuotaika, pamėgtomis dainomis ir šokiais su į renginį susirinkusiais miesto gyventojais bei svečiais.

„Iš tiesų Dainų šventėje visuomet atrodo, kad tuo metu susiburiame į vieną kolektyvą, šokame bendrai. Atrodo, kad tarp visų žmonių ir visų miestų atsiranda kažkoks ypatingas ryšys,“ – laukiamo renginio emociją bandė nupasakoti šokėja Aira.

Kad šią vieningą šventinę nuotaiką Marijampolės kolektyvai sugebėjo išnešti ir į savo miesto gatves, bylojo ne tik į renginį gausiai susirinkusiųjų šypsenos, tačiau ir minioje šmėžuojančios trispalvės Lietuvos vėliavėlės. Paraginti žygio šauklės bei renginio vedėjos Editos Mildažytės, žiūrovai drąsiai jungėsi prie kolektyvų šokių bei dainų.


Specialus projektas „Dainų šventės alumnai“
komentarai