Saulėtą gegužės 13-osios sekmadienį šimtmečio Dainų šventės žygis per Lietuvą „Vardan tos“ į Uteną atnešė ne tik pakilią nuotaiką, dainas ir šokius. Į šventinį renginį mažiausieji kolektyvų dalyviai atkeliavo ratuoti paspirtukais, iškilmingą eiseną lydėjo baikerių ir keturračių kolona, o renginio metu išskirtinį pasirodymą, vainikuotą lietuviškos trispalvės spalvų dūmais, surengė Gineso rekordu galintys pasigirti Lietuvos motoakrobatai.

Iš Utenos kilę Šarūnas Kezys, Nerijus Malinauskas ir Domantas Puodžiukas jau kuris laikas atstovauja Lietuvai pasauliniuose motoakrobatų renginiuose ir varžybose. Sportininkai mielai sutiko pasirodyti ir renginyje, kuris po šalies miestus ir miestelius keliauja su mažiausiai 4 milijonus tautiečių vienijančios pasaulio Lietuvos idėja.

„Kai paskutinį kartą buvau Dubajuje, manęs klausė, kas yra Lietuvos žinomi žmonės, ar mes, lietuviai, kuo nors užsiimame pasauliniu mastu. Sakau, turime, pavyzdžiui, Žydrūną Savicką, stipriausią planetos žmogų. Pašnekovų reakcija: „A, „Big Z“, žinau!“ Taip pat visi atsimena bei žino A. Sabonį, J. Valančiūną. Iš tiesų keista – esam nedidelė šalis, dauguma nė neįsivaizduoja, kur randamės, bet pasakius, kiek daug įvairiose srityse pasiekusių ir žinomų žmonių turim, žmonės ima stebėtis“,- apie pasaulyje šalį garsinančių lietuvių žinomumą pasakojo Š. Kezys.

Pasak jo, motoakrobatų veikla jis užsiiminėti pradėjo palaipsniui. Viskas prasidėjo nuo dviračio, vėliau įsigijo motorolerį, o dabar jis jau turi ir Gineso rekordą – yra daugiausiai apsisukimų – net 36 – per minutę su motoroleriu padaręs žmogus.

Šventinį šimtmečio Dainų šventės žygio pasirodymą uteniškiai motoakrobatai papuošė ir išskirtiniu atributu – Lietuvos trispalvės spalvomis nuspalvintais dūmais.

Ratuotoje šventėje dalyvavo ir Utenos keturračių klubas „Purvo šernai“, ir Utenos baikerių klubas „Ugnies ratas“. Į renginį ne pėsti atkeliavo ir jauniausieji Dainų šventės kolektyvų dalyviai – pasipuošę tautiniais kostiumais jie į Utenos aikštę prie kultūros centro įriedėjo paspirtukais.

Itin šiltą ir saulėtą dieną uteniškiai bei miesto svečiai nedvejodami jungėsi į Dainų šventei besirengiančių chorų, orkestrų, šokių ir folkloro kolektyvų pasirodymus – drauge šoko, mojavo iškeltomis trispalvėmis.

„Utena mus pasitiko su vėliavų jūra ir itin pakilia nuotaika. Kiekvienas su žygiu aplankytas Lietuvos miestas iš tiesų turi savitą, išskirtinį veidą. Utenoje buvo galima pajusti didelį veržlumą ir pakylėtą nuotaiką. O tokia mūsų žygio misija ir yra – kad Dainų šventės nuotaika pasidalintume su visos Lietuvos gyventojais, kad švęstume ne tik tą vieną savaitę vasarą, bet čia, dabar, miestų gatvėse ir aikštėse“, - džiaugėsi žygio šauklė Edita Mildažytė.
Renginyje pasirodymus atlikę kolektyvų nariai sutartinai tvirtino, kad būtent tokių renginių metu kaip niekad galima pajusti lietuvius siejančią gyvą vienybę ir pritarė Utenos bei svečių iš Vilniaus chorams dirigavusiai Lietuvos šimtmečio dainų šventės dirigentei Valerijai Skapienei, kuri sakė: „Svajoju, kad liepos 6-ąją pasibaigus Dainų dienai Vingio parke nesiskirstytume, o iki penkių ryto visi drauge trauktume liaudies dainas!”

Šios vienybės idėjos vedami uteniškiai, kaip ir kitų žygio metu aplankytų Lietuvos miestų gyventojai, ant didelio projekto „Lietuva 4.000.000“ gaublio žymėjo pasaulio valstybes, kuriose turi gyvenančių ir dirbančių giminių, draugų, pažįstamų. Juos Lietuvoje gyvenantys tautiečiai ketina pakviesti liepos 6-ąją, lygiai 21:00 Lietuvos laiku, drauge giedoti „Tautišką giesmę“.

Iniciatyvos „Lietuva 4.000.000“ organizatorių įsitikinimu, būtent tokių mūsų visų pastangų dėka, kokias parodė Lietuvos žmonės kviesdami savo pažįstamus tautiečius kitose šalyse, mes galime įrodyti, kad lietuvių pasaulyje – ne mažiau kaip 4 milijonai. Prisijungti prie iniciatyvos bei pakviesti prisijungti pažįstamus pasaulio lietuvius galima projekto puslapyje www.4000000.lt
Šventinį šurmulį Utenoje kurstė ir Dainų šventės mecenato banko „Swedbank“ organizuota mugė. Joje visi šventės dalyviai turėjo galimybę įsigyti šio regiono smulkiųjų verslininkų, dalyvaujančių projekte „Kiekvienas gali būti didelis“, produkcijos. Banko erdvėje taip pat veikė ir išskirtinio papuošalo – šimtmečio Dainų šventės kokardos – dirbtuvės. Čia kiekvienas norintis galėjo pagaminti trispalvę, prie širdies segamą kokardą, simbolizuojančią pasididžiavimą ir meilę savo šaliai. Šios kokardos pirmąją liepos savaitę puoš Dainų šventės dalyvius.

Dainų šventės žygis per Lietuvą „Vardan tos“ jau aplankė Pasvalį, Radviliškį, Lazdijus, Marijampolę, Tauragę, Telšius ir Uteną, ir birželį baigsis Klaipėdoje. Žygį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir iniciatyva „Lietuva 4.000.000“, bendradarbiaudami su miestų kultūrų centrais ir savivaldybėmis.


Specialus projektas „Dainų šventės alumnai“
1