Nors nuomonių, kada geriausia supažindinti vaikus su ekranais, egzistuoja įvairių, B. Garuckė įsitikinusi – tėvai patys sprendžia, kada jų vaikams yra tinkamiausias metas pristatyti planšetę. „Tai išties puiki ugdomoji priemonė, tik reikia atrinkti programėles, kurios lavintų, skatintų vaiką domėtis, mokytis ir atrasti“, – papildo tinklaraštininkė.

Vis tik moteris neslepia, kad dukrai pirmą kartą planšetę parodė ilgesnio skrydžio metu. „Nuo to laiko mūsų draugystė su planšete ir prasidėjo. Esu atradusi tikrai nemažai programėlių, kurių dėka dukra gali lavintis bei kartu puikiai leisti laiką. Mūsų mėgstamiausi yra lavinamieji žaidimai, kuriuos žaidžiant vaikas gali mokytis skaičius, raides, spalvas, formas, matematinius veiksnius ir net užsienio kalbą. Montessori metodu paremta, mažų vaikų logiką ir mąstymo įgūdžius padedanti lavinti „Busy Shapes“, emocijas kontroliuoti padedanti „Stop, Breathe and Think“, raidelių ikimokyklinio amžiaus vaikams mokanti „ABC Mouse“, – atskleidžia pašnekovė.

Tinklaraštininkė Berta Garuckė dalijasi, kaip planšetę išnaudoti vaikų ir visos šeimos poreikiams
Šaltinis: Organizatorių nuotr.

Ekranai išteisinami ir mokslininkų, ir tėvų

Paklausta, ar nebijo, jog vaikas pripras prie ekranų, pašnekovė nė kiek nesutrinka: „Manau, kad planšetę, kaip lavinamąją priemonę, galima pasitelkti kasdien – mes laiką su planšete ribojame iki pusvalandžio per dieną. Tai pakankamas laiko tarpas, kad vaikas ne tik smagiai praleistų laiką, atrastų ir išmoktų kažką naujo, bet ir per daug nepriprastų“.

Juolab, jau kurį laiką ekranai reabilituojami pateikiant mokslines išvadas, kad vaikų darbinė atmintis gali netgi pagerėti. Naudojantis internetu ar žaidžiant kompiuterinius žaidimus, reikalingi gebėjimai vienu metu aprėpti, išlaikyti ir panaudoti didelį kiekį skirtingos informacijos, todėl darbinė atmintis ne nukenčia, o dar labiau treniruojama. Kita vertus, tinklaraštininkė sutinka, kad vaikams tinkamesni didesni ekranai ir atskleidžia namuose naudojanti didžiausiu ekranu savo serijoje pasižymintį „Samsung“ planšetinį kompiuterį „Galaxy Tab S8 Ultra“.

Berta svarsto, kad ekranai turėtų būtų išteisinti ir tėvų, nes net juos draudžiant namuose, auganti informacinių technologijų karta neišvengiamai susiduria su internetu ir ekranais už namų durų: kone visos mokyklos ir kai kurie darželiai naudoja kompiuterius arba planšetes ugdymo ir kūrybinio lavinimo tikslais. „Manau, kad kūrybiškumo lavinimas yra labai svarbu ir jį lavinti yra tikrai daug galimybių bei būdų. Vienas jų – planšetė“, – teigia populiari tinklaraštininkė.

Tinklaraštininkė Berta Garuckė dalijasi, kaip planšetę išnaudoti vaikų ir visos šeimos poreikiams
Šaltinis: Organizatorių nuotr.

Planšetė – kasdienė pagalbininkė visai šeimai

Kad planšetė taptų maksimaliai naudingu įrenginių namuose – „Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika dalijasi patarimais, kaip „Galaxy Tab S8 Ultra“ išnaudoti visos šeimos poreikiams:

1. Greitai pasižymėkite svarbiausias mintis. „S-Pen“ rašiklis yra vienas svarbiausių „Tab S8“ šeimos atnaujinimų. Greitesnis, nei bet kada anksčiau, „S-Pen“ rašiklis primena rašymą ant popieriaus ir tobulai tinka visos šeimos reikėms. Vaikams – tai puikus būdas mokytis rašyti raides, skaičius, žodžius ir skatinti kūrybiškumą piešiant. O štai tėvams pasitarnauja planšetėje sudarinėjant pirkinių ar darbų sąrašus, redaguojant nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Norėdami užrašuose greitai pasižymėti pastabas, aktyvuokite „When S Pen is removed“ ir „Create note“ funkcijas: tokiu būdu, vos ištraukus rašiklį iš dėklo, automatiškai atsidarys „Samsung Notes“ užrašinė. Dar patogesniam rašymui, ekspertas rekomenduoja planšetės nustatymų „Advanced Features“ skyriuje įjungti funkciją, rodančią žymeklį neliečiant ekrano ir leidžiančią rašyti pastabas ekrane, kai šis išjungtas. O aktyvavus „Warn if S Pen is left behind“ funkciją, „Galaxy Tab S8 Ultra“ perspės, jeigu rašiklis bus pernelyg toli nuo planšetės.

2. Naudokite vietoje nuotolinio valdymo pulto. Mėgstantys jaukiai įsitaisyti priešais televizorių, įvertins dar vieną „Galaxy Tab S8 Ultra“ funkciją – galimybę naudoti planšetę kaip nuotolinio valdymo TV pultą. Atsidarykite „SmartThings“ aplikaciją ir nuskenuokite namuose turimus įrenginius. Įvedus ant ekrano matomą PIN kodą, aplikacija suporuos televizorių su planšete ir leis joje perjungti kanalus, reguliuoti garso stiprumą ir vaizdo ryškumą. Ir visa tai – nepakilus nuo sofos.

3. Naudokite kaip antra ekraną. Neretai vieno ekrano būna per mažai. „Galaxy Tab S8 Ultra“ veikia kaip belaidis išorinis nešiojamojo kompiuterio, naudojančio „Windows 10“ ar „Windows 11“ operacines sistemas, ekranas. Planšetė padidina monitoriaus ekrano plotą, taip pat dublikuoja ekrane esantį vaizdą. Pastaroji funkcija ypač naudinga įvairių nuotolinių pristatymų ir prezentacijų metu: galite ir pilnai dalyvauti susitikime, ir kitame ekrane matyti visą save.

Užsakymo nr.: PT_90059057