Tačiau, kaip tikina pats keliautojas, svajonių darbą primenanti veikla nėra vien tik smėlėti balti paplūdimiai, mėlyna jūra, saulė ir linksmybės, o pirmiausia – darbas, kurio užkulisiai reikalauja greitos reakcijos ir miklių kojų, bėgant nuo pavojų.

Karjeros tramplinu tapo emigrantų istorijos

Kelionės ir žurnalistika Orijų lydėjo nuo pat ankstyvos jaunystės. Būdamas vos 18-os metų, jis įsidarbino legendiniame „Panelės“ žurnale ir greitai atrado nišą – aprašyti užsienyje gyvenančių emigrantų istorijas. Vis tik didžiausias jo karjeros lūžis įvyko 2008-aisiais, į Lietuvą pirmą kartą įžengus pigioms avialinijoms, leidusioms už tuo metu gana menkas sumas nuskristi į įspūdingiausius pasaulio kampelius.

Nors Orijaus aplankytų šalių sąraše puikuojasi daugiau nei 80 valstybių pavadinimų, neišdildomą įspūdį palikusioms šalims išvardinti kelionių žurnalistui pakanka penkių rankos pirštų: tai Brazilija, JAV, Japonija, Kenija ir Kolumbija. „Brazilija apskritai buvo pirmoji šalis, kurią aplankiau perskridęs Atlanto vandenyną. Išskirtinai įdomi pasirodė Kolumbija, niekada nepamiršiu ir pirmo karto Niujorke (JAV), įspūdingų Tokijo vaizdų, Azijos kultūros, ir tiesioginės akistatos su laukiniais gyvūnais Kenijos Masai Mara regione“, – įspūdžiais dalijasi pašnekovas, kurį kelionėse nuolat lydi naujausias „Samsung“ flagmanas „Galaxy S22 Ultra“.

Orijus Gasanovas
Orijus Gasanovas. Šaltinis: Asmeninio albumo nuotr.

Sprunkant nuo užpuolikų Brazilijoje

Orijaus nuotraukose bei vaizdo įrašuose keliautoją galime išvysti egzotiškų merginų apsuptyje, besimaudantį penkių žvaigždučių prabangoje ar keliaujantį ten, kur nedrįsta įžengti net vietos gyventojai.

Orijus papildo, jog varomoji kelionių jėga yra adrenalinas ir azartas, todėl lankydamas svečias vietas, visada specialiai ieško kontrastų. „Mėgstu įspūdingus ir prabangius paplūdimius, už kurių vyksta egzotiškas ir mums labai neįprastas gyvenimas lūšnynuose. Taip pat renkuosi šalis, kurių urbanistinių miestų pašonėse galima pamatyti natūralius gamtos vaizdus, kur dangoraižius keičia maži šiaudiniai nameliai, o kostiumuotus biuro darbuotojus – treninguoti nusikalstamo pasaulio atstovai“, – šypsosi keliautojas.

Orijus Gasanovas
Šaltinis: Orijus Gasanovas

Dažnos Orijaus kelionės yra lydimos pramogų, tropinio oro ir egzotiško maisto, tačiau pats keliautojas akcentuoja, kad visų pirma tai yra darbas, kurį reikia atlikti kokybiškai, o kiekviena ekskliuzyvinė istorija turi savo kainą. „Viena nemaloniausių istorijų nutiko Londone, kai iš mūsų pavogė televizijos įrangą su visomis jau nufilmuotomis būsimomis laidomis. Gavome nemažai streso: iš naujo derinome interviu su pašnekovais, viską perfilmavome. Realią grėsmę gyvybei teko pajusti Brazilijoje, bėgant nuo peiliu man į nugarą alsuojančio plėšiko. Laimei, pavyko pasprukti“, – atsidūsta vyras.

Vienintelis lietuvis Vatikane

Orijus prasitaria, kad nesureikšmina net šiurpiausių nuotykių, o jam pačiam kur kas įdomesnės istorijos, nutikusios pašnekovams. „Pavyzdžiui, Rio de Žaneiro lūšnyne gyvena žmogus, kuris tokį gyvenimo būdą pasirinko laisva valia: vedamas smagumo, laisvumo ir nepriklausomybės. Arba mažiausioje, gana uždaroje ir savotiškai keistoje pasaulio valstybėje – Vatikane, gyvenančio vienintelio lietuvio istorija“, – pasakoja kelionių žurnalistas.

Orijus Gasanovas
Šaltinis: Orijus Gasanovas

Fiksuoti įdomiausias kelionių istorijas, nuotykius ir vaizdus Orijui padeda, kaip pats sako, nepakeičiamas bet kurio žurnalisto darbo įrankis – išmanusis telefonas. Keliautojas jau ne vienerius metus yra „Samsung“ ambasadorius ir šiuo metu naudojasi šuolį išmaniųjų technologijų srityje padariusiu naujausiu kompanijos flagmanu „Galaxy S22 Ultra“. Įrenginys turi greičiausią visų laikų „Galaxy“ lustą, ilgai neišsenkančią bateriją, galimybę kokybiškai fotografuoti bet kokiame apšvietime ir integruotą „S-Pen“ rašiklį.

Išmanusis telefonas būtiniausiu Orijaus kelionių palydovu yra jau daugiau nei 14 metų. Diktofone ir užrašinėje nugula pašnekovų istorijos, o vaizdo kamera padeda čia ir dabar užfiksuoti nesuvaidintas žmonių emocijas, filtrais nepagražintą gamtą, unikalią istorinę ir šiuolaikinę architektūrą. „Turiu ir fotoaparatą, tačiau pripažįstu, kad pradėjęs naudotis naujausiu „Samsung“ telefonu „Galaxy S22 Ultra“, jį išsitraukiu vis rečiau. „Galaxy“ serija taip pažengusi, kad nuotraukos atrodo lyg darytos profesionaliu fotoaparatu“, – atskleidžia keliautojas ir juokiasi, kad iš šiuo metu telefone sukauptų bene 400 tūkstančių nuotraukų jau galėtų surengti parodą.

Svarbiausias patarimas planuojantiems keliones

Įtemptoje Orijaus dienotvarkėje jau suplanuotos mažiausiai kelios būsimos kelionės. Viena iš jų – išsvajotos atostogos JAV. „Kelionės yra mano visas gyvenimas, tačiau keliaudamas dažniausiai dirbu, todėl laiko pailsėti lieka nedaug. Šiemet esu pasižadėjęs skirti daugiau laiko sau, ir skrydis už Atlanto yra šio pažado dalis“, – šypsosi kelionių žurnalistas.

Planuojantiems keliones, Orijus rekomenduoja nepamiršti išmaniojo telefono ir nesivadovauti išankstiniais stereotipais, priskiriamais konkrečiai šaliai ar regionui. „Arba kaip mėgstu sakyti, nespręskite apie knygą iš jos viršelio. Apie Moldovą, kurioje ką tik viešėjau, tikrai nėra atsiliepiama iš pačios geriausios pusės, tačiau viskas čia kur kas geriau, nei pristatoma užsienio žiniasklaidoje. Kita vertus, į šią šalį atvyksta daug žurnalistų iš Vakarų ar Tolimųjų Rytų, kuriuos galbūt kažkiek sukrečia postsovietinis palikimas, tačiau mūsų akims įprasti vaizdai tikrai nešokiruoja“, – svarsto kelionių žurnalistas.

Užsakymo nr.: PT_89965705