Į serijinio žudiko Anatolijaus Kiseliovo taksi automobilį įsėdusios moterys nė nenutuokė, kad užgesus automobilio varikliui, užges ir jų gyvybės.

Serijinis žudikas A. Kiseliovas dar šių metų vasaros pabaigoje bandė veržtis į laisvę, tačiau teismas atmetė jo prašymą ir paliko galioti anksčiau paskirtą bausmę – kalėti iki gyvos galvos. Tiesa, 1998 metais į teisiamųjų suolą už nusikaltimus sėdęs A. Kiseliovas išgirdo nuosprendį – mirties bausmė, tačiau vėliau, nutarus mirties bausmę Lietuvoje panaikinti, jam buvo paskirta bausmė kalėti iki gyvos galvos. Bausmę jis atlieka jau 20 metų.

Iki gyvos galvos kalinčiam A. Kiseliovui dabar 64-eri.

1994-1996 metais nusikaltimus vykdęs A. Kiseliovas savo aukas užkasdavo Šernų miške, vos už kelių kilometrų nuo Klaipėdos, ant Minijos kranto. Prieš užkasdamas aukas jis nuplėšdavo nuo jų visus auksinius papuošalus, kuriais vėliau puošdavo savo žmoną.

Į jo gniaužtus 1994 metų birželį papuolė 42-ejų metų moteris, vėliau žudikas aprimo, tačiau po pusantrų metų nužudė dar vieną – 29-erių moterį, o dar po pusantros savaitės – 37-erių.

Ne kartą prašymus sušvelninti bausmę rašęs žudikas bandė įtikinti, kad aukos pačios jį išprovokavo nusikaltimams, bandė dangstytis psichologine liga, o prokurorui skundėsi, kad naktimis aukos jam sapnuojasi košmaruose. Esą jos sėdasi ant jo ir pačios jį smaugia. Tačiau prokurorų sprendimo tai nesušvelnino, o galimą ligą paneigė atlikta ekspertizė.

Bet pareigūnai juo susidomėjo ne dėl dingusių moterų, o dėl 1995 m. įvykdyto nusikaltimo – jis, kartu su savo žmonos broliu, nužudė uošvės vyrą. Ši auka taip pat buvo pasmaugta.

Sučiupus nusikaltėlį ir pradėjus teisminį procesą paaiškėjo, kad A. Kiseliovas yra prisidėjęs prie dar vienos moters nužudymo. A. Kiseliovas prisipažino ir teigė, kad moterį palaidojo pusnuogę.

Prisipažinusį nusikaltėlį pareigūnai nuvežė iki miško ir, jam parodžius, atkasė lavoną, tačiau šis buvo ne ieškomos, o kitos moters. Tuomet ir paaiškėjo, kad aukų buvo ir daugiau.

Paskutinė stotelė – mirtis: pajūrio žudikas aukų papuošalais puošė žmoną
© DELFI / Karolina Pansevič

Beje, rodydamas savo aukų kapus jis užsiminė ir apie dar vieną auką – jauną merginą – tačiau jos kūno nepavyko rasti. Pareigūnai kaltinimų dėl šios galimos žmogžudystės jam nepateikė.

A. Kiseliovui patekus į teismo suolą jį ginti atsisakė ne vienas gynėjas.

Grobė auksą, pinigus ir net dantis

Ieškodamas aukų A. Kiseliovas sėsdavo į automobilį ir naktimis važiuodavo prie naktinių klubų. Sulaukęs aukos pasukdavo Šernų miško link, kur įvykdydavo suplanuotą nusikaltimą – auką pasmaugdavo specialiai pasiruošta virvele.

Iškasęs aukai kapo duobę nusikaltėlis neskubėdavo jos užkasti – nusegdavo visus auksinius papuošalus, paimdavo turimus pinigus ir replėmis išlupdavo auksinius dantis. Paimdavo ir perukus, rankines, net sijonus ar kitus drabužius.

Kaip skelbia leidinys „Kauno diena“, noras pasipelnyti žudiką galėjo išduoti daug anksčiau: „Guldydamas vieną nužudytųjų į duobę, mėnulio apšviestoje nužudytosios burnoje pastebėjo auksinius dantis. Žudikas juos išlupo ir jau po dienos bandė pasipelnyti parduodamas juos prie stoties veikusioje aukso supirktuvėje. A. Kiseliovo apmaudui nebuvo ribų, kai sužinojo, kad dantys – ne auksiniai, o geltono metalo, kuriuo odontologai pakeisdavo auksą“.

Bandė apsimesti psichiniu ligoniu

Už uošvės vyro nužudymą sučiuptas ir dėl kitų žmogžudysčių prisipažinęs A. Kiseliovas bandė išvengti bausmės apsimesdamas pamišusiu. Kaip rašoma portale tv3.lt, Šiaulių areštinės vienutėje jis ne kartą bandė susižaloti: nuaštrintu šaukšto kotu persidūrė pilvą, o vėliau prarijo iš grindų iškrapštytas vinis.

Nusikaltėlis pamišusiu apsimesdavo ir teismo salėje, todėl posėdžius ne kartą teko atidėti.

„Prasidėjus procesui antrankiais surakintas ir metaliniame narve pasodintas maniakas blaškėsi, stūgavo, bandė užpulti kitą teisiamąjį. Tačiau net ir pakartotinai patikrinus jo psichinę būklę, medikai konstatavo, kad jis yra pakaltinamas. Jam nustatyta tik lengva depresija bei isteriškumas. Nepaisant A. Kiseliovo pastangų vaizduoti psichiškai sutrikusią asmenybę, teismas jo nepasigailėjo“, – skelbiama portale tv3.lt.

Didelio rezonanso sulaukusios bylos teismo procesas domino ne tik aukų artimuosius, bet ir jų nė nepažinojusius žmones, kurie rinkdavosi į teismo sales ir negailėdavo laidyti šiurkščių žodžių bei prakeiksmų A. Kiseliovui.

Paskutinė stotelė – mirtis: pajūrio žudikas aukų papuošalais puošė žmoną
© DELFI / Karolina Pansevič

„Galbūt baimindamasis akistatos su nužudytųjų giminaičiais A. Kiseliovas teisme vaidino išprotėjusį. Teismo pastato laiptais jis lipdavo tik tol, kol atsiverdavo koridoriaus durys. Tada vyras susmukdavo ir „nebegalėdavo“ paeiti, jo žvilgsnis apsiblausdavo ir tapdavo nieko nereginčiu, o veido ir viso kūno judesiai demonstravo visišką pamišimą. Uždarytas į kaltinamojo narvą jis smukdavo ant grindų arba gulėdavo ant suolo, baubdavo ir neatsakinėdavo į klausimus. Tačiau medikų apgauti jam nepavyko. Jie konstatavo, kad vyras imituoja ligą, o iš tiesų yra sveikas, gali suvokti, kas vyksta aplinkui, ir suvokia savo veiksmų esmę“, – rašoma leidinyje „Kauno diena“.

Žudė dėl meilės žmonai

A. Kiseliovo nusikaltimų priežastis šokiravo visuomenę – jis žudė dėl meilės žmonai. Su jauna striptizo šokėja susipažinęs A. Kiseliovas siekė ją išlaikyti ir lepinti.

Visos jo aukos buvo ne atsitiktinės – visos buvo gausiai pasipuošusios auksiniais papuošalais.

Leidinys „Klaipėda“ rašo, kad pati žmona matė, kaip jos vyras, besibaimindamas kratų ir atsakomybės už nusikaltimus, auksinius žiedus ir kitus papuošalus slėpė cukrinėse.

Žmona matė ne tik vogtus papuošalus, ji buvo netoliese ir tada, kai A. Kiseliovas su žmonos broliu vežė užkasti žmonos motinos vyro lavoną. Vis dėlto. ji pareigūnus teismo salėje įtikino, kad nėra prisidėjusi prie šio nusikaltimo.

Ji teigė nesupratusi, kad automobilio, kuriame ji važiavo, bagažinėje yra lavonas. O kol jį užkasė ji teigė miegojusi.

Dėl meilės žmonai rankas krauju susitepęs A. Kiseliovas sėdo už grotų, o žmona netrukus paliko savo vyrą ir susikūrė naują gyvenimą.


www.DELFI.lt
39